Бивш кмет на Букурещ бе осъден на над 10 години затвор за корупция
Той беше обвинен в три престъпления: вземане на подкуп, съставяне на организирана престъпна група и злоупотреба със служебно положение
Бившият кмет на Букурещ Сорин Опреску беше осъден днес окончателно на 10 години и 8 месеца затвор за корупция от Апелативния съд в Букурещ, съобщава телевизия Диджи 24.
Той беше обвинен в три престъпления: вземане на подкуп, съставяне на организирана престъпна група и злоупотреба със служебно положение.
Според прокурорите Опреску е получил в дома си сумата от 25 000 евро през 2015 г. от своя подчинен Богдан Попа, бивш директор на Администрацията на гробищата - пари, които според обвинението произхождат от корупционни деяния.
През май 2019 г. Букурещкият съд осъди Опреску на 5 години и 4 месеца затвор, но присъдата му беше увеличена от Апелативния съд на 10 години и 8 месеца.
Сорин Опреску беше кмет на Букурещ от юни 2008 г. до септември 2015 г., когато е арестуван по обвинения в корупция. Между 2000 г. и 2008 г. е сенатор от Социалдемократическата партия.
Бебе и баба му в бургаска болница след смразяваща катастрофа
Капризно време в понеделник
Какво се случва с Ериксен след втория шок на терена (ВИДЕО 18+)
Земетресение от 7.8 по Рихтер в Азия, три държави на тръни
Дневен хороскоп за 8 юни 2026: Пари за Скорпиона, а Рибите поемат към нови приключения
Любо Пенев с емоционално обръщение след "Мача на надеждата" в Бургас
Спират даването на ваучери за храна
Нов инцидент при гонка: Моторист се заби в кола
Крум Зарков: БСП дава три месеца толеранс на новото управление
Синът на Милен Цветков - механик на Световното първенство за коли с водородно задвижване
4 зодии отварят нова врата

ХАХАХА ХА
През всичките 32 години. на преход Румъния следва ефективна и реална антикорупционна политика така също и срещу престъпността.
Ето защо в Румъния си запазиха икономиката и селското стопанство и минималната месечна заплата е 530 Евро.