Рашков надуши корупция в КАТ
Закрива звеното за глоби от камерите
Центърът за обработка на снимките от камерите за скорост ще бъде закрит, а тази дейност ще се върне в областните дирекции на МВР.
Това съобщи вътрешният министър Бойко Рашков пред депутатите от ресорната комисия в парламента. Единният център в националната полиция заработи в началото на 2020 г., а наскоро от МВР разкриха, че там масово се отразяват глоби като платени или снимките от камерите се обявяват за некачествени. “Цял сектор се занимава с избелване на снимки. Не знам защо е била нужна тази централизация, предава lupa.bg.
Така е по-лесно да се отървеш от глобата”, заяви Рашков и разказа, че има информация за служители, които си правят срещи с нарушители на пътя. В центъра за обработка на нарушенията пристигат снимки от цялата страна. Министърът даде пример как нарушител е сниман с превишена скорост в Силистра, след това материалите идват в София. После се връщат обратно в Силистра, където местната полиция налага административната глоба, която пък се обжалва пред местния съд.
Бургаският кв. Банево отбелязва Туралия със Сирнишки огън и фолклорна програма
Кръщават улица край руското посолство в столицата на Алексей Навални?
Наталия Симеонова започва частен бизнес за романтични изненади, иска по 950 евро
Съдът отряза Брендо за исканото предсрочно освобождаване
Служителка отмъкна над 5600 евро от пощенска станция в Годеч
Изтича срокът за подаване на заявления за матурите през 2026 г.
Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки
Държавен срещу частен сектор - къде заплатите са по-високи
Най-бързо развиващата се регионална икономика в ЕС е в България. И най-сриващата се също
Водолази и подводни дронове търсят телата на кап. Христо Спасов и двамата моряци край Созопол
Д-р Сийка Кацарова зае академичната длъжност „доцент“ в Бургаския държавен университет
Три зодии излизат на преден план до края на февруари
