Асен Василев: С валутния борд реално сме въвели еврото
Приемайки общата европейска валута, участваме в решенията на ЕЦБ
Планът за въвеждането на еврото е публичен от 5 юни миналата година. Този план го е виждало цялото население, качен е на сайта за публично осъждане и са получени няколко технически бележки, които не са свързани с датата за въвеждането. Това заяви министърът на финансите Асен Василев.
Той добави, че този план очертава всички стъпки, които трябва да бъдат направени, за да се въведе еврото на 1 януари 2024 г., Предава dnes.bg.
Ефектите върху икономиката от въвеждане от еврото ще бъдат описани, допълни министърът.
Той коментира, че основните причини за въвеждането на еврото са няколко.
"Първата е, че с валутния борд вече сме въвели еврото в икономиката, ако нямаше борд, дискусията щеше да е много по-различна, но ние имаме. Официално приемайки еврото, това ни дава място в стаята, в която се вземат решенията каква да бъде политиката и нашият глас ще се чува, а това е много важно особено в тези тежки кризи, които изискват много нестандартни решения и в икономически, и в политически план в целия свят“, каза Василев.
"Има една много хубава поговорка: "Ако не седиш на масата, си част от менюто". Ние не искаме да сме част от менюто, а искаме да седнем на масата", отсече той.
Въпросът остава: Кои са били хората, стреляли по деца в Сараево, като на сафари?
Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана
Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост
Всички правим тази грешка: Тези ястия, стават по-здравословни, но чак на следващия ден
Взимаме повече пари заради новите ваучери за храна
Даниел Бачорски побесня, изрече гневни думи
Царевичното брашно крие тайна? Здравен ефект, за който малцина подозират
Левът изчезва от банкоматите от 1 януари: Как ще теглим евро през 2026 г.
Влаковете тръгват по ново разписание
Съпричастност с монети: Варна показва как се гради доброто
Велико Търново се обедини в маратон с кауза
Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград
