Фалш! Грозният паметник на украинската майка, пробутан на софиянци, е създаден много преди войната
Не е етично страданието на един народ да се използва за пробутване на скулптори със съмнителна стойност
Някои хора искрено съчувстват на украинците, отварят домовете си за тях, откъсват от залъка си, за да им помогнат, организират благотворителни акции. Други обаче се опитват да припечелят от ситуацията, да изкарат някой лев на гърба на нещастието, сполетяло украинския народ, или да натрупат малко слава. Начинът – като свирят на струната на човешкото състрадание.
Ярък пример за второто е грозният паметник на една съсухрена жена, който се появи в центъра на София. Официалната версия – това било изстрадалата от войната украинска майка, а зейналата и уста – вик за помощ. Това обаче се оказа една непочтена лъжа.
„От вчера това нещо краси София. Стои и крещи право по софийския университет, една от най-красивите и емблематични сгради в столицата. Трябваше да бъде скулптура "Украинска майка", а се оказа не просто потресаващо грозна, а и измама. Лъжа. Защото направата й няма нищо общо с войната, а е създадена...преди години“, написа в личния си профил председателят на Младежкия консервативен клуб Кристиян Шкварек.
Според него, авторът Неделчо Костадинов не е успял да я продаде с години и сега е намерил удобна възможност да я пробута като нещо релевантно. Тоест - създателите се възползват от войната, от жертвите и от съпричастността на хората към тях, за да намерят употреба за грозотията, която са направили преди години. И с това, естествено, да си докарат внимание.
Мнение по темата изрази и журналистът от СКАТ Стоян Иванов. "Художествените“ качества на творбата няма да коментирам. Ще спомена само факта, че тя е била замислена и "сътворена" години преди войната, ерго създателят ѝ много грозно и нахално се възползва от страданията и болката на хората в Украйна и нашата съпричастност, за да се пошуми около името му.
Лъжа е, че е замислил скулптурата след началото на войната, както твърди. Вижте снимките от линковете, те са от профила на самия Неделчо Костадинов. Обърнете внимание на датите. За всеки случай ще направя и скрийншотове на публикацията му от 29 април 2020 г., защото може изтрие старите публикациите и снимките“, пише той.
"Викът на украинската майка" още през 2020, човек ти си пророк", иронизира творецът друг читател.
Скулптората, която може да изкара стресница на хора с по-нежна психика, има амбицията да е контрапункт на паметника на съветската армия.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали

Убачи, тъй като съм изключителен фен на изкуството ,ши зема са налюскам с халюциогенни гъби в комбинация с абсент, белким му докосна красотата!!
Това означава, че герб са поддръжници на рашисткото крадене на България!
Всичко това платено с рубли......
Който милее за България трябва да е срещу руското грабителство и господство!
израждане не са различни!
Но в този случай този паметник няма нищо общо с хората , а с една преляла от злоба цинична клика, държаща хората в робство.
Всички съветски паметници трябва да бъдат демонтирани и преместени!
За живее България!
Некъдърник
Уродите ни ги представят като новата нормалност!
Такива изроди са управляващите, познати като Бандата на четиримата!
Лицето на мафията, финансираща промяната, "цветната" революция в България, позната като Метеж!
Едната преди 2 год турена в Бургас до пристанището, Боян Мага.
Другата явно правена също тогана но сега ни я сложиха, Майката на Азов.
Това е Майката на Боян Магестника от Бургас.
Лика прилика са си.
Една Ложа ги е раждала.
Една съдба ги чака !
Сатанинска им работа.
Рогата !
Бог да е с нас !