×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Атанас Зафиров: Въвеждаме регулация в бизнес за 4 млрд. лева, който тормози много от българите


Атанас Зафиров: Въвеждаме регулация в бизнес за 4 млрд. лева, който тормози много от българите
Ужасяващи неща има в доклада на ДАНС за тормоза на българите от колекторските фирми, разкри Атанас Зафиров
13 Май 2022, Петък, 09:57 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Трябва да се знае, че когато вземаш 100 лева, връщаш 100 лева и законната лихва, обясни депутатът от БСП

Със Закона за събиране на вземанията по потребителските договори въвеждаме регулация в един бизнес, който от години тормози българското общество. Намира се решение на един проблем, който се превърна в бич за много граждани, които дължат някакви пари и в един момент се оказва, че средствата, които трябва да платят са десетократно повече. Това каза в предаването „Твоят ден" по NOVA NEWS Атанас Зафиров от БСП.

"Трябва да се знае, че когато вземаш 100 лева, връщаш 100 лева и законната лихва, а не 1000-2000 и накрая рискуваш да бъдеш и набит. Обажданията по телефона за събиране на вземания ще бъдат по-редки. Досега се звънеше денонощно“, добави той.

„Въвеждаме регистър на лицата. Условието е да нямат криминални регистрации. Въвеждаме го, за да е ясно кой има право да чука на вратата на българските граждани“, заяви депутатът.

„Хората ще могат да направят справка в публичния регистър, за да разберат дали този, който ги търси, има право да изпълнява тази дейност. Те ще бъдат уведомени, когато тяхното задължение се прехвърля на друго лице", добави той.

„Най-после се намери едно смело мнозинство в парламента и такова правителство, които сложиха на масата този проблем за решаване и първата стъпка е направена“, подчерта бургазлията.  

Нормално е, когато се въвежда регулация в един бизнес, в който се въртят 4 млрд. лева, съпротивата да е ожесточена, коментира той.

„Вчера бе исторически ден. Дългогодишна битка водим за решаване на този проблем, който касае огромна част от обществото. Ако колегите, които бяха най-гласовити вчера, си бяха направили труда, да отделят само 20 минути от времето, за да отидат в деловодството на Народното събрание, щяха да се запознаят с доклад на ДАНС, в който са посочени ужасяващи неща. От него става ясно, че тези 4 млрд. лева са основно в сивия сектор“, каза още Атанас Зафиров. 
 


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Иван клатев
13.05.2022 11:43:43
0
2
А кога ще забраните криминално проявени да работят като охраните и сот
1.
SS
13.05.2022 11:37:23
0
1
ALOOO , PARLAMENTA .
VIE NA LUDI LI SE PRAVITE ? KAKAV " ZAKON ZA SABIRANE NA POTREBITELSKI KREDITI " KATO OT BRUSSEL IASNO I NEDVUSMISLENNO VI KAZAHA CHE , DO KRAIA NA 2022 GODINA , BULGARIA TRIABVA DA UZAKONI " ZAKON ZA BANKRUPCIITE " - BANKRUPTCY LAW " PO SILATA NA KOITO , AKO NIAMACH VAZMOJNOST DA PLACHTACH PORADI BOLEST , BEZRABOTICA I RED DRUGI PRICHINI , NEOBEZPECHENITE VZETI KREDITI SE OPROCHTAVAT . TOVA NE KASAE IPOTEKI , LIZING NA KOLI I T.N.
EDINSTVENO BULGARIA NIAMA TAKAV ZAKON / OT VSICHKI EU DARJAVI /
CHII INTERESI ZACHTITAVATE ????
I DA VIDIM KAKVO CHTE STANE ....PAK SOLENI GLOBI ZA NEIZPALNENIE OT STRANA NA EU , KOITO NIE CHTE PLACHTAME .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Музикален Коледен Бургас започва на 11 декември с песни на The Beatles Музикален Коледен Бургас започва на 11 декември с песни на The Beatles До 14 декември на пл. „Тройката“ ни очакват четири поредни вечери, изпълнени с легендарни хитове, съвременен звук и любими български групи Бургаското дуо Пол и Реми спечелиха два медала на Американското първенство по пясъчни скулптури Бургаското дуо Пол и Реми спечелиха два медала на Американското първенство по пясъчни скулптури Артистияната двойка участваха в престижното състезание "Siesta Key Crystal Classic, като представители на България Три дни лудница: големият Black Weekend в TriA City Centre, Central Park и tria.bg – до -50% само на 28, 29 и 30 ноември Три дни лудница: големият Black Weekend в TriA City Centre, Central Park и tria.bg – до -50% само на 28, 29 и 30 ноември Това е уикендът, който всички чакат – кратък, силен и напълно безкомпромисен Протестът стана масов и гневен заради Цонев, Байрам и Анастасов Протестът стана масов и гневен заради Цонев, Байрам и Анастасов Когато властта реши да говори с ирония, високомерие и ръкомахане там, където се иска сдържаност, тя сама запалва фитила на собствената си криза Защо министър Кирилов и неговият ментор Орлин Алексиев не разрешават 6 детски кардиологични легла за "Сърце и Мозък" Бургас? Защо министър Кирилов и неговият ментор Орлин Алексиев не разрешават 6 детски кардиологични легла за "Сърце и Мозък" Бургас? България е с най-висока детска смъртност сред държавите от ЕС, а основна причина са вродените сърдечни заболявания, когато те не са диагностицирани или лекувани своевременно След погрома в София: Борисов изтегля бюджета След погрома в София: Борисов изтегля бюджета Колко пъти пред вас казвах, че този бюджет не ми харесва, попита той Синът на известен бизнесмен е убит, роден град гъмжи от полиция Синът на известен бизнесмен е убит, роден град гъмжи от полиция Бащата е собственик на хотел и бензиностанция След трагедията в Пловдив: Засилват полицейския контрол на Околовръстното шосе След трагедията в Пловдив: Засилват полицейския контрол на Околовръстното шосе Ще бъдат ли премахнати опасните мантинели и какви мерки още трябва да се предприемат Докато София се тресе, младеж влезе с колата си в пловдивска аптека Докато София се тресе, младеж влезе с колата си в пловдивска аптека По първоначални данни, шофьорът не е тежко ранен. На тротоара не е имало хора Депутатите решават за въвеждане на служител по почтеността в публичните предприятия Депутатите решават за въвеждане на служител по почтеността в публичните предприятия Законовите промени са свързани с въвеждането на система за управление на риска  
Фалшивият Брад Пит удари отново-влюбена пенсионерка му даде над 100 000 евро Фалшивият Брад Пит удари отново-влюбена пенсионерка му даде над 100 000 евро Наскоро французойка изгоря с близо 1 млн. долара Наводнения и свлачища в Западна Гърция след бурята Адел Наводнения и свлачища в Западна Гърция след бурята Адел Проблеми с транспорта на остров Корфу и в областите Етолоакарнания и Теспротия Сексуалният „пастор“, ръководил мрежата „Виджилантес“, ще лежи доживот Сексуалният „пастор“, ръководил мрежата „Виджилантес“, ще лежи доживот Според полицията той е търсил както мъже, така и жени. Насилвал е и непълнолетни Папа Лъв XIV пристигна в Турция Папа Лъв XIV пристигна в Турция Това ще е първото му задгранично посещение след избирането му за глава на Римокатолическата църква Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина Най-дългият директен полет ще свързва Китай с Аржентина Ще отнема над 1 ден Съд в Турция осъди журналист на 4 години затвор за „заплаха“ срещу Ердоган Съд в Турция осъди журналист на 4 години затвор за „заплаха“ срещу Ердоган Той беше арестуван през юни, след като обсъди анкета, според която 70% от хората се противопоставят на Ердоган да стане президент до живот Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Защо Папа Лъв XIV избра Турция за първа задгранична визита Ето какво определя и важността на това посещение Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Колумбийският президент: Натискът на САЩ върху Венецуела е заради петрол, не заради наркотици Обвинението му идва на фона на нарастващата американска военна активност в Карибите и Тихия океан Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар Apple си връща трона: iPhone 17 изстрелва компанията на върха на световния пазар С рекорден ръст в продажбите и нови модели в подготовка, Apple измества Samsung и се готви да остане №1 до 2029 г. 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи 15-годишни австралийци атакуват в съда националната забрана на социалните мрежи Активистите, нарекли се "Проект дигитална свобода", като това е най-новият им опит да блокират закона
Бойко Борисов Бойко Борисов "Постна пица – Дянков" няма да предложа пак Виц на деня Виц на деня Техника за овладяване на гнева:
1. Поемете дълбоко въздух
2. Затворете едното си око.
3. Издишайте.
4. Стреляйте!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, пусни ме под юргана. Студено ми е.
- С гащи не може. Тук има дрескод!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Едно време с какви хубави имена кръщаваха децата! Сега го повикаш в парка по име и пет кучета дойдат при теб!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори