ИТН искат нови правила за референдумите
Нямало как да забравят допитването от 2016 г.
„Има такъв народ“ отваря дебат за промени в закона за референдумите. Това стана ясно на брифинг на формацията в парламента.
Станислав Балабанов обяви, че няма сила, която да ги накара да забравят референдума от 2016 г., който те предизвикаха.
Според ИТН правилата за народните запитвания са прекалено ограничаващи. Те смятат, че следва да се свали прагът за валидност на допитванията. В момента, за да имат задължителност, на референдумите трябва да се явят поне толкова избиратели, колкото са гласували на последните парламентарни избори.
Очаквайте подробности
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости

"Станислав Балабанов обяви, че няма сила, която да ги накара да забравят референдума от 2016 г., който те предизвикаха."
Прагът и сега е много нисък. За да са задължителни в тях трябва да са участвали над 50% от всички избиратели. Както за да може да приема закони над 50% от всички депутати трябва да са в залата. Иначе няма кворум и заседанието се прекратява.
Целта е да се правят Кримски референдуми.