Самоубиват ли се делфините край бургаския бряг (ВИДЕО)
От неделя досега телата на красивите бозайници върху пясъка станаха 4
Крайно време е специалистите по екология да вземат отношение към случващото се на бургаския бряг от няколко дни насам. Има причина за смъртността на делфините. С този апел на редакционния ни телефон току-що бяха подадени последователно два сигнала за потресаващата гледка в топлата пролетна сутрин.
По брега в този район по това време спортуват и се разхождат много любители на природосъобразния живот. Те наблюдават два делфина към този момент, които все още са във водата и са живи. Не могат да направят нищо повече за тях. Вижда се, че се движат, но с последни сили. Единият екземпляр бил с нехарактерна за Черно море форма и е дълъг около 1,80 м – твърде елегантен за породата. Предполага се, че свръхпопулация през последните години е причина да наблюдаваме и проявите не естествения отбор. По тези делфини не се наблюдават следи от рани. Рибари по принцип се обвиняват, че стрелят по тях, когато се оплетат в мрежите им. Тук обаче става дума за друго явление – вероятно загуба на ориентация или естествено остаряване. Има и друга причина – и те като хората се разболяват, предимно страдат от кожни и белодробни болести, даже получават инфаркт, каза пред Флагман.бг един от бургаските познавачи на морски бозайници.
Призивът ни обаче е към истинските специалисти да дойдат на брега до вълнолома на Морска гара и да видят какво е състоянието на двата умиращи бозайника.
Любовта идва при тези зодии съвсем скоро
Трик за по-бързо изсъхване на дрехите
Кои зодии са родени лидери
Гришо се размина с бивша любима в Монте Карло
Как да приготвим крехко агнешко за Великден
Спешна акция с въздушна линейка: Спасено е бебе
Владимир Маринов: Време е да поставим обикновения човек в центъра на политиката
Стоян и Илияна се отдадоха на романтика в "Ергенът"
Отвориха Божи гроб в Йерусалим, но благодатният огън у нас под въпрос за Великден
Как се прави перфектен козунак с конци
Христо Илиев със забележителен рекорд
Каква заплата ще получат астронавтите от лунната мисия Артемис II

Толкова ли работа имате, че не може пишман журналистът на публикацията, да си я прочете повторно и да си я коригира. ... Нямам думи вече.