×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Иван Гранитски ще представи творчеството на проф.Любомир Халачев в библиотеката на Бургас


12 Май 2022, Четвъртък, 15:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Събитието ще се състои на 16 май от 18.00 часа

Проф. Любомир Халачев и неговото творчество ще представи в Библиотеката писателя, журналист, публицист и издател Иван Гранитски.

Събитието ще се състои на 16 май от 18.00 часа.

Проф. Халачев е ректор на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“, доктор по изкуствознание. Работи като оператор и режисьор на документални и научнопопулярни филми. Има над 100 късометражни филма, награди на български и международни фестивали. Автор е на 6 книги в областта на киното и телевизията, много статии и разкази.

Завършил е ВГИК-Москва през 1972 г. През 1976 г. специализира в Полша, а през 1981-83 г. специализира в Италия и Франция документално кино. През 1999 г. завършва курс по „Маркетинг на културата” организиран от ФАР и British counsil. През 2000 г. завършва курс на EURIKA AUDIOVISUEL по “Продукция и разпространение”. През 2002 г. завършва курс организиран от Висшите училища по кино в областта на филмовата продукция. През 2003 г. завършва “North by Northwest” в Дания – едногодишен курс към програма “МЕДИА ІІ” за script doctor (сценарна консултация) и работа на продуценти със сценaристи.

През 1989/1990 г. е зам. директор на българския културен център във Варшава. През периода 1992-1994 г. е директор на филмова студия „Спектър-92“, която произвежда ТВ програми, документални филми и ТВ театър. Ръководител и лектор на семинари и уърк-шопове в европейски програми съвместно с университети във Великобритания, Латвия, Естония, Финландия, Испания. Член и председател на журита на български и международни фестивали. През 2004-2005 е работил като гост-професор в Института по медии и кино на университета „Ни Ан”, Сингапур.

От 1975 г. работи в Студия "Време" като оператор и режисьор на документални и научно-популярни филми. Има повече от 100 документални филма, има награди на български и международни фестивали. От 1991-2012 г. е ръководител на продуцентска компания „Кадиак филм”.

Снимал е много документални филми с исторически характер, филми разказващи за други страни, филми разкриващи проблемите на съвременното общество, като „Истории за птици, хора и други чудеса“, „Бойните маршове на България“, „Поучителната история за живота на братя Прошек“. Особено популярна е тетралогията „Духът и битът на българина 1850-1950“ (с филмите „Копнеж по нови неща“, „Как Европа влезе в България“, „Френската жена на българския подофицер“ и „Биографията на една снимка“). Режисьор и продуцент на игрални филми за БНТ. Филмите му се излъчват непрекъснато по БНТ-1, БНТ-свят и БНТ-2.

Автор е на десетки статии по проблеми на културата, киното, телевизията и образованието. Има 9 книги в областта на киното и телевизията, между които са и сериозните изследвания „Направи си сам…ОБЩЕСТВЕНА ТЕЛЕВИЗИЯ“ (2001 г.) , „Документалното кино- начин на живот“(2004 г.), „Изкуството да бъдеш продуцент“ (2018 г.) и „Шапката на Ниночка“ (културата като мощен финансов инструмент). Автор е на много сценарии , на 5 книги с разкази и романа „Сънувам кино“, (2019 г.).

- „Крос по Сен Жермен“: Разкази.- 2010 г.

- „Всяка вечер в седем“: Разкази. – 2012 г. (номинация за награда „Хеликон“)

- „Любов по време на студената война“: Разкази.- 2015 г.

- „Спомен за лисицата“: Разкази.- 2018 г.

- „10 неща които никога няма да правя“: Разкази.- 2021 г.

- „Сънувам кино“: Роман. - 2019 г.

Бил е член на Обществения съвет на БНТ. Член на Съюза на българските филмови дейци, Съюза на българските журналисти и Съюза на българските писатели.


В категории: Бургас


Коментари
Тервел ИЛИЕВ Пататник по родопски стъпка по стъпка Пататник по родопски стъпка по стъпка 31/03/2026, Вторник 21:33 0
Флагман.БГ Пролетна диета за бързо влизане във форма Пролетна диета за бързо влизане във форма 31/03/2026, Вторник 21:03 0
Тервел ИЛИЕВ Топ 5 на зодиите, които трудно забравят обида Топ 5 на зодиите, които трудно забравят обида 31/03/2026, Вторник 20:45 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за пилешки хапки на фурна Лесна рецепта за пилешки хапки на фурна 31/03/2026, Вторник 20:30 0
Тервел ИЛИЕВ Как да почистим дивана у дома Как да почистим дивана у дома 31/03/2026, Вторник 20:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Радев, Борисов и Пеевски обещаха да вдигнат заплатите на всички българи с още 50 % Радев, Борисов и Пеевски обещаха да вдигнат заплатите на всички българи с още 50 % За реализирането на тази политика е необходимо всички граждани да преминат към държавна заетост Президентът: Служебен кабинет няма мандат за дългосрочни ангажименти към Украйна Президентът: Служебен кабинет няма мандат за дългосрочни ангажименти към Украйна Тя разкритикува Андрей Гюров, като сподели, че ниой не я е информирал за визитата в Киев Из споразумението "Гюров-Зеленски": Ще се учи украински език в българските школа и ще пренапишем историята Из споразумението "Гюров-Зеленски": Ще се учи украински език в българските школа и ще пренапишем историята „Обсъдихме въпроси, свързани с присъствието на украинския език, образованието и науката в българското пространство, както и по-нататъшни стъпки за развитие на двустранното сътрудничество“, призна украинският министър на образованието Владимир Крумов влиза в изборите с най-силния си актив - образ на действащ, а не на говорещ политик Владимир Крумов влиза в изборите с най-силния си актив - образ на действащ, а не на говорещ политик Години на терен, в кризи, сред хората и далеч от кабинетната поза превърнаха бившия областен управител в разпознаваемо лице на практичната власт Имаме ли легитимен премиер? Адвокатът на Гюров уверява, че законът не е нарушен Имаме ли легитимен премиер? Адвокатът на Гюров уверява, че законът не е нарушен В момента, в който Йотова е правила този избор и е възложила на Гюров да формира свое правителство, той не е освободен от длъжността от централната банка, каза юристът Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Опитайте рецептата на леля Дори за сладки великденски хлебчета със стафиди Аромат на канела и красив кръст отгоре, невероятни са Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Дерат ни кожите в ресторантите, цените скочиха 100% Икономист долавя "надути печалби" и пита: отиват ли данъчните облекчения в по-ниски сметки за клиента или в по-високи маржове за бизнеса Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Пицар нападна с брадва две момчета в центъра на Бургас, паркирали колата си до входа му Представящият се за италианец собственик на популярната "Пиаца Гранде" успял да натроши с шутове фара, бронята и дясното огледало Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Предлагат отново да се създаде Комисия за противодействие на корупцията с петима членове Тя ще се занимава още и с конфликта на интереси по високите етажи на властта Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Италия забрани на САЩ да ползват база в Сицилия за полети към Близкия изток Според италиански медии отказът засяга американски военни самолети, планирали кацане в Сигонела без предварително одобрение от Рим
Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком 3 дни кабинетът "Гюров" кри решението си Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени На извънредна среща министрите на енергетиката търсиха координирани решения срещу ценовия шок и несигурните доставки Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Имайте смелостта да отидете до пролива и просто да го вземете, каза той  Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Убиха 16-годишно момиче след скандал за гадже, трима младежи са задържани Пострадалата е открито с прободни рани,  по-късно е издъхнала в болница Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Служебният премиер Андрей Гюров се е разбрал със Зеленски да произвеждаме дронове, с които Украйна ще се бие с Русия Ако по подписаното от Гюров споразумение, у нас започне производство на украински дронове, то ще влезе ли в противоречие с "Декларацията за неучастие на български въоръжени сили във военни действия на територията на Украйна", приета от 51-ото НС, риторично пита бившият председател на НС доц. Наталия Киселова ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране ГЕРБ предлага концесии за големите инфраструктурни проекти, гарантират и 1,3 млрд. евро за саниране От ГЕРБ-СДС ще работим заедно с българския строителен бранш по пакет от законодателни промени, които да облекчат и ускорят процедурите в инвестиционния процес, както и да се приоритезира дигитализацията Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата  Мярката цели да ограничи ефекта от рязкото поскъпване на петрола, заради конфликта в Близкия изток Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени Персоналът и пациентите са евакуирани, а при атаката са поразени и жилищни сгради в украинския черноморски град САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май САЩ удължиха срока за продажбата на "Лукойл" до 1 май Това е срокът, в който заинтересованите компании могат да придобият активите в чужбина на "Лукойл", оценявани на 22 млрд. долара Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток Петролът поскъпва на фона на сигнали за по-строг режим в ключовия морски маршрут, докато САЩ говорят за напредък в контактите с Иран, а Техеран отрича преки преговори.
Бойко Борисов Бойко Борисов В София няма детска болница, защото кметът е Лама - отварят се фонтанелите и чакрите Виц на деня Виц на деня – Тате, ти най-смелият ли си вкъщи?
– Бях… преди да се оженя.
Виц на деня Виц на деня Какво е общото между жената и мотокара?
Ако ги няма - разтоварваш на ръка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек, колкото и да е суеверен, никога няма да откаже 13-та заплата.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори