След пожара в сграда в Перник: Откриха труп на мъж
Тялото е намерено на втория етаж на постройката, самоличността му все още не е установена
Труп на мъж е открит при разчистване на остатъците от пожара, станал тази сутрин в стара сграда в центъра на Перник. Мъжът е намерен на втория етаж на постройката, самоличността му все още не е установена.
По-рано днес стана ясно, че покривът на сградата рухна при пожар тази сутрин. Сигнал за инцидента е бил подаден в 05:24 ч.
Постройката, в която се е помещавала бившата маркшайдерска служба в Перник, сега се обитава от ромски семейства. Тя се намира в идеалния център на града, в непосредствена близост до Регионалния исторически музей и е част от комплекс от паметници на културата.
Служители на музея имаха идеи за възстановяване на маркшайдерската служба, която е първата у нас и е била част от "Мини - Перник". Маркшайдерството е наука, която се занимава с измервания под и над земята при изграждане на подземни минни изработки, подземно строителство на съоръжения, или наземен добив на полезни изкопаеми.
Сградата е частна собственост.
Източник: БТА
1,38 промила в 9 сутринта: Бургазлията Димитър Христов задържан мъртво пиян зад волана на БМВ-си в Слънчев бряг
Българка от плаж в Гърция: Потресена съм, нашенец осакати рак пред очите на деца
Есенният медицински форум в БДУ разширява международното си участие
Такситата в София искат нови 10% отгоре от 1 януари
САЩ отвориха таен коридор през Ормуз: До 20 танкера минават нощем, но петролът пак лети нагоре
КЗК установи картел при обществени поръчки за строителна техника
Български тираджия арестуван в Италия с кокаин и марихуана за над 3 млн. евро
Генерал от ФСБ е намерен мъртъв в Москва, руските медии съобщават за самоубийство
София се напълни с мигранти, дрога, отпадък и селяндури, а общината преследва детските рождени дни в парка
ЦСКА набеляза 196-сантиметров национал на Мозамбик за центъра на отбраната
Тежка катастрофа затвори Подбалканския път край Павел баня, медицински хеликоптер кацна за ранените
