"Дея спорт" привлече 200-сантиметров национал от "Левски"
Договор с бургаския тим подписа националът Самуил Вълчинов
Пореден входящ трансфер осъществи волейболният отбор на "Дея спорт". Договор с бургаския тим подписа националът Самуил Вълчинов, който през последните 4 сезона носи екипа на "Левски". 200-сантиметровият посрещач е излязъл от една от най-продуктивните школи у нас, тази на "Виктория Волей" - Пловдив, откъдето за елитния волейбол са тръгнали множество състезатели.
Самуил Вълчинов е висок 200 см и е едва на 20 години. Новият селекционер на националния мъжки отбор на България и досегашен наставник на "Нефтохимик 2010" Николай Желязков го включи в разширения състав за Лигата на нациите, който в момента е на лагер във Вършец. В края на седмицата Вълчинов ще се присъедини към националния тим до 22 години, който има европейска квалификация от 19 до 21 май в София.
С привличането на Вълчинов, класните посрещачи в "Дея сторт" стават трима. Преди това бургазлии си осигуриха услугите на екснационала Валентин Братоев, От досегашния състав, който зае престижното четвърто място в изминалия дебютен сезон в Суперволей лигата, остава силно представилият се Тодор Вълчев. Освободени са Димитър Маринков и Леон Тончев.
Другите нови засега в селекцията на треньора Венцислав Симеонов са 207-сантиметровият италиански център Стефано Патриарка, диагоналът и юноша на "Нефтохимик 2010" Венелин Кадънков и националът Стефан Чавдаров, който идва от "Монтана".
"Работим на пълни обороти по селекцията за новия сезон. В скоро време ще вземем още един роден национал. Ще го обявим, когато подпишем официален договор", заяви собственикът на "Дея спорт" д-р Александър Маджуров.
Александър Дугин предложи руснаците да получават достъп до интернет за "добро поведение" и по график
Кое е единственото село без жители в област Бургас
Полицията в Гърция арестува 20 души за измама с евросубсидии за 3 млн. €
Спомен за големите наводнения в Бургас и Самоков
Знаете ли къде е Кулата на самоубийците
Узреят ли първите ягоди, задължително у дома правя този десерт
Православен свещеник обясни за кого да запалим първата свещ в църквата: Мощен щит срещу злото!
Пет зодии на прага на съдбовен поврат
Момиче измина стотици километри, за да избяга от брак по принуда
Жена загина при тежка катастрофа
Супер сочни отвътре, леко хрупкави отвън и никой не познава от какво са
Бургас посреща премиерата на новия спектакъл „Край Марица“ на ансамбъл „Тракия“
