Вълшебна смес, която топи мазнини
Ето как да отслабнете с помощта на канела и мед
Канелата е подправка с леко пикантен и същевременно сладък вкус. Тя е изключително подходяща за печива, десерти, но и солени ястия с меса и зеленчуци. Успешно подправя вкуса на смутита, шейкове, сосове, кремове и глазури. Тя е незаменим приятел и на чая, а защо не и на кафето. Но не само вкусът ѝ е превъзходен. Канелата съдържа активни вещества, които стимулират метаболизма и подобряват усвояването и разграждането на въглехидратите. Това я прави чудесна добавка към диетата, когато се опитвате да отслабнете. Заради тези свойства канелата е полезен приятел в контрола на кръвната захар.
Медът е друг добре познат полезен продукт от природата, който има незаменими ползи за здравето. Комбинацията от мед и канела може да допринесе за контрола на теглото и да подобри метаболитното здраве.
Важно! Преди да започнете да използвате мед и канела за отслабване, задължително се консултирайте с лекар, който да ви посъветва дали този метод е подходящ за вашето индивидуално здравословно състояние, тъй като медът е наситен с естествени захари.
Рецептата за отслабване, която съдържа мед и канела, отнема само няколко минути за приготвяне. За постигане на най-добри резултати е добре да се използва суров мед, който е най-беден на захари и е необработен. Той има мощни ползи за здравето.
Съставки:
1 чаена лъжичка мед;
½ чаена лъжичка канела на прах;
1 чаша вода.
Приготвяне:
Смесете канелата и меда в малка тенджерка. Налейте и водата. Оставете сместа да заври. Свалете от котлона. Прецедете сместа през цедка или тензух. Разпределете течността в две чаши. Едната чаша се консумира половин час преди закуска, а втората половин час преди лягане.
Ползи за здравето от канелата
Канелата има свойството да регулира и контролира кръвната захар, като забавя усвояването на въглехидратите и захарите, а това стабилизира стойностите на глюкозата в кръвта. Този процес благоприятства отслабването и предотвратява складирането на излишни мазнини от организма, а вместо това насърчава използването на мазнините за енергия.
Ползи от меда
Медът съдържа основно фруктоза и глюкоза. Въпреки това съставките в него са за предпочитане пред рафинираната захар и захарозата, която се съдържа предимно в трапезната захар. Според проучване от 2011 година, цитирано от lovetoknowhealth.com, медът насърчава загубата на тегло и намалява телесните мазнини, като същевременно понижава и нивата на триглицериди в кръвта.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
