Пускат по две нови баржи за спасителни дейности по Дунав
В Русе представят две нови баржи за спасителни дейности по Дунав. Те са снабдени с необходимата техника, за да могат да локализират разливи на гориво или на превозвани опасни субстанции от плавателни съдове.
Имат и техника за пожарогасене, която може да ликвидира пожар на кораб или друг плавателен съд. Този тип самоходни кораби могат да измпомпват и вода, ако плавателен съд се наводни, съобщава NOVA.
Те са доставени по трансграничен проект между България и Румъния и ще обслужват цялата граница по поречието на река Дунав.
България иска отмяна на забраната за продажба на коли с ДВГ
Отрупаха Софи със злато за юбилея
Трикът, който спестява пари през зимата: Експерти разкриват как се ползва правилно климатикът
Полицията ще дава указания по високоговорители на протеста в София в сряда
Това е най-сполучливата рецепта за неустоимата торта "Трите тайни" - кремообразна, пухкава и удивително лесна
3 зодии се прераждат в края на 2025 г.: След умората и объркването пристигат изобилие, енергия и любов
Ромите са станали по-богати, отчете вицепремиерът Атанас Зафиров
Доказано: Ако приемате определена доза от този витамин, ще стареете по-бавно
Златото вече не е най-търсеният метал
Мария Илиева с 40 кг надолу
Рязко поскъпване на ремонтите - за баня от 8 кв. м вече плащаме около 12 000 лв. труд
Спите ли правилно? Експерти разкриват кои пози вредят най-много и кои са най-полезни за здравето
