Хотелиер: Не искаме помощи, а спокойствие. Парите обичат тишината
В Слънчев бряг получават заявки и от войници на НАТО, очакват се румънци, сърби, македонци, даже и гърци
Идеята за туристическа полиция е чиста екзотика. Спомням си преди няколко години, когато бившите управляващи бяха блокирали Слънчев бряг с командоси. Имаше проверки от „Митници“, от НАП и какво ли не. В крайна сметка само туристите се наплашиха. Това каза пред NovaNews хотелиерът Румен Мончев.
Тогава хванаха няколко баби, които продаваха резенчета от диня и нищо повече, припомня той.
„Ако искат нашите управляващи да излязат от този виртуален свят, трябва да се съсредоточат върху спокойствието и предвидимостта, които са важни за развитието на туризма. Когато дойдат хората тук, те трябва се чувстват добре. Не бива да има ексцесии и глупости, които да ги летовниците“, коментира хотелиерът.
След като бе попитан дали имаме нужда от нов закон за туризма, той каза, че винаги е добре да има иновации, но добави, че е важно да са нормални. „За да снася една кокошка, тя трябва да се държи на тишина. Парите обичат спокойствието. Не може да думкаме тъпана с нови закони и всякакви приумици. Трябва да работим спокойно“, заяви Мончев.
Според него по никакъв начин не може да се компенсира отливът на руски и украински туристи. „Едно е да дойдат чужденци и да донесат пари и друго някой да ги печата, за да ги раздава. В туризма това е неприемливо“, подчерта той.
„За пореден път легловата база ще бъде пълна около 45 дни. Хората вече преживяха какво ли не и ще дойдат. Ние получаваме заявки от войници от НАТО“, сподели хотелиерът.
„Хората се страхуват да пътуват на далечни разстояния. Ние очакваме румънци, сърби, македонци. Понякога идват и гърци“, добави той.
„Отказът на Европа от евтините ресурси изключително много ни затруднява. Ние не искаме помощ, а да ни оставят на спокойствие“, каза още Румен Мончев.
От хазартната зависимост до пътя на промяната: Истинската история на пловдивско семейство
Станко е в неизвестност, издирват го в цяла България
Ванеса Хъджънс отново майка на 36
01/12/2025, Понеделник 09:55
0
Празник е! Има много народни обичаи
Любо Пенев е с рак на бъбреците, състоянието му е тежко
Ето кой трябва да почерпи днес
Блокиран е Прохода на Републиката-поради сигнал за бомба
Шести ден продължава издирването на 25-годишния Станко Скечелиев от Казанлък
Подробности за масовата стрелба по време на детско парти
Намериха труп в София
Правят кашкавал за 5 бона в България, уникален е
Хеликоптер се разби фатално в Централна Европа
