Ман Сити поведе с три точки пред Ливърпул в битката за титлата
Червените допуснаха грешка, а шампионите се възползваха
"Манчестър сити" излезе еднолично на върха във Висшата лига, след като разгроми "Нюкасъл" с 5:0 на своя стадион "Етихад". Шампионите на Англия направиха важна крачка към защита на титлата и при три мача до края имат аванс от три точки пред преследвача си "Ливърпул".
Преди ден червените допуснаха грешка, от която сега "Сити" се възползва, съобщава Dnevnik.bg.
"Гражданите" решиха всичко до почивката, когато вече водеха с две попадения. Рахим Стърлинг откри в 19-ата минута, а в 38-ата се разписа и централният бранител Аймерик Лапорт. През втората част "Сити" игра на по-ниски обороти, но въпреки това вкара още голове.
В 61-ата минута Родри се разписа, а в добавеното време на срещата паднаха още два гола. Отбелязаха ги Фил Фоудън и Стърлинг.
Тимът на Хосеп Гуардиола доминираше в хода на двубоя и даде само епизодични възможности на гостите. Два пъти удари на Крис Ууд бяха спасени, а веднъж един негов гол беше отменен заради засада. Едва при три гола пасив "свраките" погледнаха по-смело в атака.
До края на сезона "Сити" има гостувания на "Уулвърхемптън" (11 май) и "Уест Хем" (15 май), както и домакинство срещу "Астън Вила" (22 май).
Разгромната победа гарантира на "Сити" не само аванс, но и предимство в головата разлика срещу "Ливърпул", която може да се гледа при равни точки. "Сити" е с +68, докато червените са с +64.
Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват
Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа
Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор
Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция
В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче
Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“
Кола се вряза в кабинета на дентална клиника
Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
