Има заподозрян за пожара в старческия дом във Варна
Евентуалният извършител е на 53 години и е настанен в психиатрия за изясняване на психическото му състояние
Има заподозрян за пожара в старческия дом край Варна, при който загинаха четирима души, а двама са настанени в болница, съобщи на брифинг директорът на Областната дирекция на МВР в крайморския град старши комисар Атанас Михов.
Евентуалният извършител е на 53 години и е настанен в психиатрия за изясняване на психическото му състояние. Заподозреният е обитател на дома и е настанен в стаята, в която е възникнал пожарът. Той е бил преместен от друго социално заведение.
Ужасяващо убийство и два пожара в старческия дом във Варна
Михов уточни, че предполагаемата причина за инцидента към момента се смята човешка дейност, но не се изключват и останалите версии. Записите от камерите в дома са иззети. Благодарение на бързата намеса на пожарната и полицията, пожарът не се е разпространил в целия дом. Щети по социалното заведение няма.
Окръжният прокурор на Варна Красимир Конов допълни, че по случая е образувано досъдебно производство, което се наблюдава от Окръжната прокуратура. В момента се извършва аутопсия на четирите тела за установяване на конкретните причини за настъпилата смърт. В днешния ден ще бъдат назначени различни експертизи. Започват и разпитите на свидетелите.
Сигналът за пожар в дом за стари хора е подаден тази нощ в 2:59 часа. Огънят се е разразил в една от стаите на приземния етаж, а при инцидента загинаха четирима души.
БТА
Сандов: Не вярвам, че мъжете от "Петрохан" са се самоубили
Захарова нарече изявленията на Зеленски "блъфове на болен човек"
Оставиха в ареста мъжа, наръгал децата и майка си
Годежен пръстен за 96 пенса разбуни Великобритания покрай Свети Валентин
Иван Демерджиев: Случаят Петрохан не бива да се затваря с една версия
Йотова и Макрон в Мюнхен: Европа трябва да възстанови влиянието си
Президентът: Трябва да върнем защитата на човешките права в международния дневен ред
В Гюльовца отдадоха почит на Трифон Зарезан
Хиляди посетиха Несебър за Празника на любовта и виното
Русия предлага сделка за 12 трилиона към Тръмп, свързана с Украйна, Белият дом мълчи
Топ криминалист: Сектантите от хижата са живели в паралелен свят
