Д-р Симидчиев за пандемията у нас: Тенденцията е към затихване на процеса
Когато сме в спокойно състояние, както в момента, трябва да мислим какво да направим за следващия пик, който е неизбежен, смята той
„Тенденцията е към затихване на процеса. Ако погледнем картата на България, само 6 района са в жълто и нямаме нито един в червено”. Това заяви пред Нова телевизия д-р Александър Симидчиев, който освен лекар е и депутат от "Демократична България", по повод актуалната COVID-19 обстановка у нас. По думите му процесът в момента е абсолютно стихнал и няма място за притеснение.
Според специалиста сега е важно да се анализират последствията от преболедуването на коронавирусната инфекция.
„Когато имаме активна инфекция, трябва да прилагаме противоепидемични мерки. Когато сме в спокойно състояние, както в момента, трябва да мислим какво да направим за следващия пик, който е неизбежен, но ще бъде през септември-октомври месец”, допълни лекарят.
На въпроса дали действително няма COVID-19 у нас, или след спирането на финансирането за безплатни тестове при личните лекари хората се тестват по-рядко, д-р Симидчиев отговори, че това не е единственият начин, по който се следи пандемията.
„Ако имаше действащи случаи, интензивните отделения нямаше да са празни”, обясни пулмологът и допълни, че освен неврологичните последици от преболедуването на COVID-19, се забелязват и болки по ставите, мускулна слабост, метаболитни заболявания като захарен диабет.
Симидчиев коментира и новия вид хепатит, който се разпространява изключително бързо сред деца.
„Не съм чул за потвърден случай у нас, но това, което знам, е, че в Англия честотата е ниска. Заболяването е тежко, но за сметка на това е рядко - няма епидемичните размери на коронавируса”, заяви лекарят.
„Демократична България” иска среща с мандатоносителя „Продължаваме Промяната”. По думите на депутата от ДБ комуникацията е изключително важна в една коалиция.
„Когато имаме различни субекти с различни политически платформи и различно разбиране за действителността, в която живеем, трябва да може тези гледни точки да се срещнат”, заяви д-р Симидчиев.
Гюров: Гласът на свободните хора побеждава манипулациите на изборите
Ето какво сънуват хората в последните си дни
Радостин Василев: Старият модел отстъпва, след вота идва разговорът за мнозинство
Севим Али: Гласувах за справедлива и разумна България
Тревожни сигнали в изборния ден: 93 нарушения и 8 досъдебни производства до обяд
Асен Василев: Днес имаме шанс да променим България и да я върнем в сърцето на Европа
Проблеми с машините за гласуване, грешка са дали около 20 устройства.
Костадин Костадинов: Само този, който гласува, може да промени бъдещето.
Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата
105-годишният д-р Ценов призова младите да гласуват: Това е техният живот
Ахмед Доган: България има нужда от повече държавност и по-сериозна демокрация
Лидерът на Сияние гласува с послание за чиста кауза

издай разпореждане базите на НАТО от България да се премахнат ,
че във всяка страна членка на НАТО върлували некви вируси от 2г.насам!
Знаем ,че ги прикривате тези лаборатории с правителствената зган,но ние хората имаме мозък...Симитчи...
Лека ти пръст,че много лъжеш !