Спънки пред голям проект в Камено заради скока на цените
Нито една пътна фирма не е кандидатствала за обществената поръчка от близо 1 млн. лв.
Голям проект на Община Камено е заплашен от нереализация заради скока на цените на строителните материали. Администрацията спечели 900 хил. лв. за цялостната реконструкция на ул. „Георги Кондолов“ в града по програма за развитие на селските региони. Оказало се обаче, че са необходими още 400 хил. лв., тъй като количествено-стойностната сметка е от 2017 година, когато цените бяха двойно по-евтини. Това съобщи за Флагман.бг кметът на община Камено Жельо Вардунски. Той уточни, че заедно с екипа си търсят варианти, за да може проектът все пак да се реализира.
„През 2017 година асфалтът струваше 95 лв., а сега е 160 лв. Увеличението е много голямо. В момента водим преговори, за да съкратим предвидения обем на работата, тъй като остатъкът е много голям. Бихме осигурили до 100 хил. лв., но не и как 400 хил. лв. Правим пазарни консултации с фирмите, ще ги представим и тях. Търсим различни варианти“, каза Вардунски.
Общината веднъж е обявила обществена поръчка за основния ремонт, но нито една фирма не е се е явила. Очаква се много скоро да има повторна процедура. Ако всичко е наред със средствата и бъде избрана фирма за реконструкцията, строителните дейности трябва да приключат до края на октомври.
Как да измием прозорците без следи - лесни и ефективни методи
Новата перла на ЦСКА мина под венчилото
Най-вкусните пържени картофи на фурна - лесна домашна рецепта
Как да почистим пералнята лесно - безопасни домашни методи
Петък 13-и идва - според астролози тази зодия трябва да внимава най-много
Най-лесната баница с готови кори и сирене - бърза домашна рецепта
Премахване на миризмата от обувки с домашни средства - лесни и безопасни методи
Как да почистим микровълновата за няколко минути
Домашна шкембе чорба - рецепта стъпка по стъпка за истински вкус
Най-силната черта на зодиите - какво прави всеки знак от зодиака уникален
Да живее красотата! И обратния ефект при спирането на микродозата с отрова
Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека
