Набират средства за изографисването на манастира „Св.Георги Победоносец“ в Поморие
Поморийци са вярващи и добри хора, убеден съм, че с общи усилия ще обновим този Божи дом, който е и място на спасението и духовността“, каза кметът Иван Алексиев
Игуменът на манастира „Свети Георги“ в Поморие епископ Йеортей Агатополски обяви днес старт на кампанията за набиране на средства, с които да бъде изографисано вътрешнохрамовото пространство.
Светата обител е построена през 1856 година, но видът й не кореспондира с духовната сила и потока от миряни, стичащ се към манастира всеки ден.
Преди две години беше направен основен ремонт, финансиран с дарения, собствени средства и средства от Сливенска митрополия и Община Поморие.
Кметът на Поморие Иван Алексиев пръв обяви, че подкрепя инициативата. Той съобщи пред журналисти, че ще предложи да се дари целева субсидия за изографисване на храма.
„Поморийци са вярващи и добри хора, убеден съм, че с общи усилия ще обновим този Божи дом, който е и място на спасението и духовността“, каза Иван Алексиев.
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България
Георги Маджаров е избран за областен координатор на „Прогресивна България“ в Бургас
