15 автори са представени в пъстрата Гергьовденска изложба
Кметът Иван Алексиев присъства на откриването, поздрави даровитите творци и им благодари за красотата и настроението, което създават с картините си
В Градска художествена галерия „Дечко Стоев“ – Поморие бе открита изложба на „Сдружение за изкуство и култура“, която традиционно се организира в навечерието на празника на града – Гергьовден. Представени са творби от 15 автори, живеещи на територията на общината, сред които има и чужденци: Георги Скумов, Георги Сотиров, Дарина Янева, Драгой Каталиев, Женя Стойкова, Ивайло Хаджиначев, Йордан Маринов, Йоанна Тодорова, Любен Ангелов, Людо де Хек, Милчо Талев, Михаил Гуртовой, Недялка Тодорова, Петьо Цолов, Софка Крумова и Трендафил Стефанов.
Кметът Иван Алексиев присъства на откриването, поздрави даровитите творци и им благодари за красотата и настроението, което създават с картините си.
„Характерното за тази изложба е, че обединява местни автори и показва изкуството, което са сътворили през годината. Подобен вид експозиции са изключително приятни за посещение, тъй като те осигуряват много голямо разнообразие от творби. Всеки автор има собствен начин на изразяване, собствен стил и работи по собствена тематика. Не се търси обща насоченост и няма теми, които да ограничават художниците. Често подобни групови изложби са в основата и на интересни дискусии“, сподели Милчо Талев, който е директор на галерията и един от авторите в изложбата.
Талев сподели още, че към галерията има интерес от именити български художници, които желаят да представят платната си именно в Поморие, защото определят ГХГ „Дечко Стоев“ като галерията мечта в България.
Изложбата на „Сдружение за изкуство и култура“ може да бъде разгледана до края на май месец. Заповядайте!
Пребиха водещ журналист пред дома му
Габриела Петрова защити Ивет Лалова
Легендата на Левски Топузаков е фурия и в академичните среди
Висш германски политик: Европа не може да се защити без САЩ
Почина велик музикант
Зодиите, които ще преминат през най-трудния край на януари - как да се справят със стреса и напрежението
Сензация: Макрон и Тръмп пускат България на Световното в САЩ?
Елементарна грешка, която съсипва печенето на месо - не я правете
ФБР залови Райън Уединг - един от най-издирваните 10 бегълци
Мони Николов с "бомбардировка" в Русия, защитата не издържа
Отиде си важна фигура от националния отбор, Христо Стоичков тъгува
Кадифена чорба с пилешко! Копринено нежна, тайната е в застройката

:):):)
No trqbva da uchastvam.
:):):)