Инициативата „Хора за Хората“ ще се проведе в Стара Загора на 1 май
Целта на инициативата е всички жители и гости на града да се хванат за ръка и да изиграят българско хоро
На 1 май, неделя, от 17:30 часа в старозагорския парк "Пети октомври" ще се проведе общоградската инициатива "Хора за Хората"
"Българското хоро от хилядолетия събира хората да играят, хванати един за друг в кръг, с музикантите, гайдар и тъпанджия, в центъра. Традицията на хорото е събирало цялата общност заедно хилядолетия наред на празник и всяка неделя (стотици и хиляди недели) - млади, стари и деца, всички поколения и цялата природа – в един общ ритъм, в свещен ритуал на единението", споделят още организаторите, пише БТА.
Целта на инициативата е всички жители и гости на града да се хванат за ръка и да изиграят българско хоро. Тя и се осъществява с подкрепата на община Стара Загора.
Мия подовете си само веднъж на две седмици и няма нито едно петно по тях: Това е моят трик!
Пухкави тиганички със сирене и кашкавал – бърза закуска, която става за 10 минути
Страх и несигурност обгръща завръщането на женския футболен отбор на Иран у дома
6 зодии ще сбъднат всичките си мечти до края на март
Спрян за проверка шофьор застреля полицая и се самоуби
Откакто научих тази рецепта, не купувам козунак от магазина. Правя го на всеки Великден
Путин с поздрав към новия аятолах: Подкрепата на Русия към Иран остава неизменна
В Иран са убити до момента 1255, предимно цивилни
Тийнейждърка блокирана в Доха – получи безплатен 5-звезден лукс заради конфликта в Иран
Иран обвини Европа за ударите на САЩ и Израел: Вие създадохте условията
Можем да проверим къде ще гласуваме и да променим адреса си
"Галъп": ГЕРБ топи разликата с президента Румен Радев на старта на кампанията
