×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В община Приморско украинците станаха повече от местното население


В община Приморско украинците станаха повече от местното население
Кметовете Георги Георгиев – на Ясна поляна и Стойчо Карабинов - на Веселие, помагат на ротарианци за разпределяне на пратка от памперси
28 Април 2022, Четвъртък, 21:15 ч.
Автор: Флагман.бг, снимка: Светлозария КИДЕРОВА

Нуждаят се от детски храни и дрехи, сред тях има реално бедстващи многодетни майки и са в тежка продоволствена криза

Малката южна община Приморско вече може да се нарече украинска, тъй като местните й жители от български произход вече са по-малобройни от регистрираните с временен статут славянски братя.

Всъщност става дума предимно за майки с малки деца, повечето от които с две и три деца. От началото на март досега има и над 10 новородени, за които това вече е родина.

По статистически данни за 2021 г. населението в общината е малко над 7 000 души, но реално тук постоянно живеят не повече от 4 600 човека. Украинците са над 6 500. Настанени са не само в градчето, но и в близките наоколо села. Повечето са бедни и се нуждаят от материална подкрепа – детски храни и облекла за децата.

До общинския кризисен център трудно достигат дарения, поради отдалечеността от Областния център, установи репортер на Флагман, който посети кметството и разговаря с главния експерт по хуманитарни дейности Калиопа Трендафилова.

За да тръгнат на ясла и детски градини малките трябва да бъдат задължително имунизирани за всички болести, влизащи във ваксинационния календар на здравното ни министерство, а това е норматив, който не се спазва в Украйна.

Отделно в селата детските градини отдавна са затворени и са необходими стотици хиляди левове за ремонтите им. Със здравеопазването и социалното подпомагане ситуацията вече става критична. Защото настанените тук емигранти са предимно бедни и се нуждаят от непрекъсната подкрепа, за да оцеляват.

От началото на май броят на хората ще расте като цяло и с отварянето на хотелите и квартирите за започването на сезона. Украинките искат да работят, но няма къде да оставят децата си.

Администрацията на Общината обслужва със същия брой служители и възнаграждения над два пъти повече население, което вече води до изнемогване.


В категории: Приморско


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
23
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф 07/08/2026, Петък 19:31 1
23
Коментара по темата
23.
Споко
03.05.2022 14:31:35
0
0
Дали ще излезнат сметките на дядо Ветеринарий?
22.
Долна фашистка
29.04.2022 22:08:41
1
4
Пропаганда. Мазни лъжи за бежанци. Сълзливи истории за проститутки с по три деца.
21.
Фотеф
29.04.2022 18:18:12
0
4
Оставете ги тези селски кметчета те са пенсионери не ги мъчете
20.
Ванка
29.04.2022 17:23:50
1
9
До края на година вече България ще може да се казва Украния
19.
До 12
29.04.2022 14:37:14
2
7
След войната техните нерези ще са толкова разредени,че няма да им е до разплод.
18.
Ами чудесно
29.04.2022 13:30:57
5
21
Сега остава да си спретнат и една Независима Безплатна Приморска Украйна !
А българите да "Ходят на**й !"
17.
А дано!
29.04.2022 11:15:55
8
15
Да цивилизоват това място, че там пълно със селяни и цигани!
16.
Кондйо
29.04.2022 07:52:24
4
39
Нема лошо нали приморско бил града на ергените,от сега си мисля за експеримента местен тарикат и киевчанка с полско потекло това даже и хитлер не го е помислил
15.
Понеже
29.04.2022 07:43:44
7
59
имаме лагери за бежанци и мигранти, това са единствените места, където трябва да се подслоняват тези хора. Спестява се значителна част от 40-те лева на ден. Да се включат да готвят, почистват, перат и т.н. Освен това очакваме заможните между тях най-после да се сетят да подпомагат финансово своите събратя по народност. Грозно и безчовечно е да са безразлични към сънародниците си и стиснати при това положение! Средствата, които с изразходват за един бежанец в никакъв случай да не надвишават минималната работна заплата и пенсия. Като страна, за която 30 години са полагани усилия да бъде обеднявана и с неевропейски стандарт на живот, е аморално да разточителства за приходящи неработещи.
14.
112
29.04.2022 06:29:57
4
29
Бате Пенчо ще ги картотекира в Приморско, има нужда от хора,отборът е много слаб а жените ще ги вземе за мажоретки,децата в юн.школа!
13.
Шломо
29.04.2022 03:50:46
18
36
СЛАВА РОССИИ!

От пръднята на русофобите Кирил и Асен ще има газззз
12.
Българина
29.04.2022 03:50:46
10
51
До Това 11. :)
След войната и нерезите на украинките ще дойдат. Тогава ще е феерия.
11.
Това
29.04.2022 01:39:21
19
34
Че украинците са станали повече е добре. Нека малко се омешат с нерезите за подобряване на породата.
10.
Колко
29.04.2022 00:24:08
30
27
Е корумпирана Украйна и кое е законно или незаконно богат,ние не можем да знаем.От нас се иска само да се държим като нормални хора.За действията и бездействията на нашата държава емигрантите нямат вина.Това си е наш проблем.Погледнато от страни -толкова си можем
9.
До 7
28.04.2022 23:19:35
12
88
Ясно, ама нищо не ти е ясно !

Украйна е най-корумпираната държава в цяла Европа ! Джиповете с укр номера са символ точно на кражба и корупция. В най-бедната и прокъсана страна лукса на мутрите.

Бежанец е човек изпаднал в нужда да спасява живота си в чужда държава. А у нас правителството на некадърните Кирчо и Кокорчо остави те да избират къде и как да .. бедстват. По хотели на морето. Държавата се одръпна и скоро време ще започне прикритото българско недоволство да става явно.

Сбъркана политика на приемащата страна.
То цялостната политика на това скапано американско правителство у нас е такава.
8.
до 6
28.04.2022 23:08:41
11
44
Та кое е лъжа, укрозащитнико? Първото е лично наблюдение, така че отпада. Къде е обосновката на останалите ти възражения? Или Сорос плаща на коментарче и няма значение колко късо и безсмислено е то?
7.
Ясно
28.04.2022 23:00:49
56
22
Е вече,че за много от нас,джипа е много явен символ на социален статус.Дори и да нямаш вече къща ,бизнес и си с разбито семейство,тука ще те мразят защото някога си имал възможност да си го купиш.Като нямаш пари или желание-не давал и не помагаш-толкова.Страшна злоба и завист има сред нас,хора!Много опасна за това общество,където горди българи патриоти от гранична бият и търашат прокъсаните емигранти от азия.И открито мразят емигранти от украйна.Искат си чиста етнически държавата,където се става полицай с подкуп,после искаш подкуп за не светеща лампичка.А други горди българи крият доходи,не плащат данъци и нямат вина за нищо.Някой има зъл план да ги провали
6.
Рач
28.04.2022 22:38:23
27
7
Днес,за лъжите,двойно да ти се върне. На децата ни тройно. Дали тогава ще разбереш?
5.
Днес
28.04.2022 22:31:43
21
82
една "бедна майка" до мен почна да се налива с вино още преди обяд, докато отрочето и ми проглушаваше ушите защото на него му се разхождаше, но "бедната" мадам не си повдигна дирника докато не опука 3 чаши вино. Преди това пък и правеше компания още една с 2 циврещи хлапета. Сякаш родните ни разглезени до безобразие дечурлига, които считат че радост се изразява чрез крещене сякаш ги колят, не ни бяха достатъчни, а сега и тия нагли орди ни подлудяват ежедневно!

А по по-важния въпрос - преститутките най-откровено и нагло почнаха да ползват думата "диаспора" от първия ден! Бандерюгите може най-много да се завлачат в други държави, но няма да се върнат в Усрайна. България е вече превзета и окупирана. Въпрос на време е кога ще почнат да ги освобождават от нас, защото скоро на народа ще му писне до степен на ексцесии по този повод, които бездруго умишлено се провокират.
4.
Nikito
28.04.2022 22:23:23
19
112
Аз стига бе....нуждаещи с джипове! Това май е единствената държава където имигранти се разхождат където им кефне и без никакви закони да се спазват, карат се джипове без номера, със затъмнени предни стъкла без гражданска, без винетка... но КАТ са инструктирани да не ги закачат изобщо видят ли украинска регистрация. Иначе ако задната ви лампичка на номера не свети и чичко катаджия ви спре жална ви майка. Но освен че ще плащате на чичко катаджия ще плащате и здравните осигуровки на укаинската измет както и 1200тата лева за почивка в хотел на плажа. Понеже обаче сте овце може да си преведете и последната заплата на оная нигерийската сметка която ви даде Кирчо за който гласувахте за да купите оръжия за Украйна макар че вкъщи няма какво да ядете.
3.
До 1
28.04.2022 21:55:13
42
26
Боклу., из.ет, ута.ка, кен.ф, мижиту.ка, отреп.а, чер.ей, хлеба.ка. Неосъществен аборт за съжаление! Да си е.......... М..........
2.
112
28.04.2022 21:37:37
52
41
д-р Иванка само Менгеле ще те излекува от тази омраза към хората педал долен продажен Питофил
1.
Др Иванов
28.04.2022 21:27:14
49
85
ПРОДАЖНА,УКРАИНСКА СГАН......МАРШ В СИБИР....МАМИЦАТА ВИ ФАШИСТКА
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Za Zú Слънчев бряг с нова визия и още по-високо кулинарно ниво Тук компромиси с качеството не се правят, а всеки продукт е внимателно подбран от специализирани доставчици В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943" Нов акцент в програмата са заниманията по шиене Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Бургас доказа, че е фестивалната столица на България (СНИМКИ) Морският град се затвърди като най-събитийния у нас през последните години „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита „Черноморец 1919“ влиза в серия от три мача, които ще покажат дали "акулите" са готови за елита Отборът събра 4 точки от два мача, но тепърва ще разкрива пълния си потенциал. Селекцията остава отворена за 1-2 топ попълнения, които да вдигнат класата, а целта е минимум челната шестица Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Автобус за Пловдив тръгна от Приморско без пътниците от Китен, върна се за тях и натрупа час закъснение Читателка на Флагман.бг разказва, че превозното средство първо поело към Созопол, след това обърнало обратно без никакво обяснение Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година НСИ отчита 109,8 хил. жилищни сгради, а двустайните остават най-разпространеният тип дом в региона Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Извънредно! ЕВН остави без ток центъра на Бургас, заведенията се изпразниха в разгара на сезона (СНИМКИ) Пълно затъмнение обхвана карето между „Александровска“, „Любен Каравелов“, „Демокрация“ и „Булаир“ Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Евгения Банева пред Флагман.бг: Държавата не ни подарява 6 млн. евро, тя е осъдена да ги плати Шефката на Хелио-Тур-С пита кой ще поеме отговорност за продадените за чужд дълг имоти и за натрупаните 3,5 млн. евро лихви Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса Климатологът не очаква съществена промяна до около 22 август, а тропичните нощи ще продължат в редица райони Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък Баба от Зидарово даде 5000 евро на ало измамник за спешна операция на близък 23-годишният бургазлия прибрал парите по схемата с пострадал роднина
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора Нефтохимик привлече офанзивен халф Нефтохимик привлече офанзивен халф Халфът вече направи неофициален дебют и дори отбеляза гол в контролата срещу „Загорец“, завършила 1:1 Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута Анализатори виждат американското рамо зад растящата увереност на Рабат, но доказателства за организиране на мигрантския щурм няма Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат Според собствената му аргументация няма вътрешно правило или общинска наредба, която изрично да забранява суингърско парти в кметството Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия The Sun разкри случая в Нюнитън, докато британската статистика отчита ръст на регистрираните сексуални престъпления и все по-видим проблем с мъжете сред жертвите След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия След „Одисея“ всички искат да посетят този малък остров край Сицилия Фавиняна се превърна в екранната Итака на Кристофър Нолан, а местните власти вече се готвят за нова вълна от туристи и инвестиции
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори