×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Остава тежко състоянието на двете жени, затиснати от бетон край Девня


27 Април 2022, Сряда, 14:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Съоръжението е проектирано от строители, а не от проектанти, заяви инж. Владимир Жиянски

Остава тежко състоянието на двете жени, които вчера бяха затиснати в автомобила си, след като камион блъсна и срути част от бетонно предпазно съоръжение на пътя Девня – Суворово. Снощи те претърпяха операции и се намират в реанимация на апаратно дишане. В същото време продължава разследването на инцидента.

От полицията във Варна оповестиха, че по данните, с които разполагат към момента, камионът с натоварения на него багер може да бъде квалифициран като извънгабаритен.

"Ще бъдат изискани необходимите разрешителни от администрацията, управляваща пътя, и дали въпросното превозно средство е разполагало с такива", обясни началникът на КАТ-Варна гл. инспектор Петко Камбуров. Колко точно е бил висок камионът с багера отгоре ще установява експертиза.

Повече от 3 ч. се опитват да извадят жената от затиснатата кола на АМ "Хемус"

"При височина на превозно средство с товара над 4,7 м, то тогава е задължително да бъде съпровождан и от друг автомобил", добави началникът на КАТ-Варна. Междувременно в “Тази сутрин“ инж. Владимир Жиянски изрази мнение, че панели от съоръжението са паднали след удара от камиона, тъй като конструкцията е сглобяема, а не монолитна.

„Вижда се с невъоръжено око, че това съоръжение е проектирано от строители, а не от проектанти. Няма никаква хоризонтална връзка между панелите“, добави той. От содовия завод, чиято собственост е бетонното съоръжение, бяха категорични, че два пъти годишно извършват оглед на цялата въжена линия.

„Имаме екип, който е специализиран в тази дейност, наш собствен екип, който извършва тази дейност. Всичко това се документира - има специално досие, книга, където се водят всички записи от огледите и ремонтите", заяви производственият директор на „Солвей соди“ Пламен Борисов. От предприятието бяха категорични, че при нужда ще представят цялата документация на разследващите.


В категории: Варна


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
Тошко Африкански
27.04.2022 16:27:12
0
1
Само да питам: Щети по багера има ли?
1.
Kурбат Пулев
27.04.2022 16:16:44
0
2
Тъпаци защо не сложихте табела колко е висок моста,бе
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Гробище за делфини край Приморско: 11 загинали бозайници заради рибарските мрежи Човешка намеса е най-вероятната причина за морът, потвърдиха експерти  Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Бургас даде заявка да се превърне в новата филмова дестинация на България Продукцията с бюджет над 6 млн. евро ще се снима в морския град през август Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Камерите заснели последния гост на Владо Загатото: Разследват екзекуция заради биткойни Бизнесменът вечерял в Бояна часове преди смъртта си, а след това се прибрал в Банкя с мъж България ще бъде домакин на среща на ръководството на един от най-големите  туроператори в света - TUI Group България ще бъде домакин на среща на ръководството на един от най-големите туроператори в света - TUI Group През септември 155 висши мениджъри в мултинационалната компания ще се съберат в КК “Златни пясъци”, което дава възможност за непосредствено представяне на потенциала на страната ни Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Проф. Константинов за промените в Изборния кодекс: Махнете тази глупост с цензурата! Водеща сравни поредния ремонт на изборните правила с „Дързост и красота“ 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) 40-ото заседание на Общинския съвет в Бургас (СНИМКИ) На масата са извънредната докладна за наемането на стадион „Лазур“, филмът за Христо Стоичков и изборът на управители за КОЦ и Белодробната болница 24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена 24-годишна бургазлийка преобърна колата си в канавка край Приморско, ранена е възрастна жена Автомобилът излязъл от пътя между Ясна поляна и Веселие, пострадалата е освободена за домашно лечение Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Хванаха дрогиран шофьор след катастрофа край Карнобат Полицаите тествали младия мъж след пътния инцидент и го задържали за 24 часа След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота Нападателката се оказа с богато криминално минало, но остана с празни ръце Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Съоръжението било забелязано на около 500 метра от брега след голямата буря
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори