Инж. Златка Азманова е новият заместник-директор на ЮИДП – Сливен
Лесоинженерът има зад гърба си 39-годишен професионален опит
Лесовъд на годината стана заместник-директор на Югоизтоно държавно горско предприятие – Сливен. Точно преди 10 години инж. Златка Азманова получава това най-престижно професионално отличие на лесовъдите в България. От днес тя е назначена за заместник на директора на ЮИДП в Сливен инж. Мирослав Маринов.
„Благодарна съм за доверието на директора към мен. Приех това предизвикателство с идеята да помогна с моите знания и опит”, сподели инж. Азманова, за която българската гора е живот. „Гората не дава само дървесина, както считат някои. Тя ни дава още много неща, които аз обобщавам с една дума – живот. Затова съм се посветила на нейното опазване”, казва тя.
Новият зам.-директор на ЮИДП – Сливен има зад гърба си 39-годишен професионален опит. Инж. Азманова започва работа като лесовъд в Горско стопанство в Твърдица през 1983 г. „По това време вече учех в Лесотехническия институт. Бях омъжена, с малко дете. Спомням си, че синът ми Иван обичаше да “чете” от моите учебници”, разказва си инж. Азманова.
Тя завършва Лесотехнически институт през 1986 г. И следва изненадващо предложение – да оглави едно от държавните предприятия в Твърдица. „Предпочетох да остана в системата на горите, защото бях сигурна, че харесвам тази работа и искам тя да стане моя съдба”, споделя новият зам.-директор. Тя преминава през цялата професионална стълбица в горския сектор. Междувременно специализира икономика в УНСС.
„Нямаше да успея в професионалната си кариера без помощта на моя съпруг, който винаги ме е подкрепял. Когато получих предложението да стана зам.-директор, той отново ме насърчи, за което съм му благодарна” каза лесоинженерът.
Днес тя се гордее с отдавна порасналия си син Иван, който е IT специалист в далечна Малайзия. И с двамата си внука. „Категорична съм, че най-голямото щастие е човек да има внуци”, споделя инж. Азманова. Въпреки голямата си заетост с новата длъжност, тя със сигурност ще намери време да приготви домашни козунаци и да боядиса яйца за Великден. „В нашето семейство традициите се спазват. А от своя страна аз държа да се спазват добрите традиции за стопанисване на българската гора навсякъде, където съм работила”, категорична е тя.
Правителството вдига с 5% заплатите на БДЖ, градския транспорт и Български пощи
Рецептата на баба за царски палачинки 3 в 1 се превърна в истински хит
Парламентът прие криминализиране на изхвърлянето на отпадъци на нерегламентирани места
Как да разпознаем развалено месо и какви рискове крие консумацията му
НС прие по-строги наказания за педофилия и детска порнография
Лайза Минели на 80 години - разказва за личния си път, успехите и трудностите
Откриха тяло на бебе на сметище в Сливен
Община Царево предприе спешни действия заради срутването на алеята в Ахтопол
Задържаха 27-годишна дилърка в Перник
Малена Замфирова претърпя нова операция след инцидента в Чехия
Апелативният съд в Бургас посрещна абитуриенти от ПГСАГ „Кольо Фичето“
