МВР атакува и Община Сунгурларе, проверяват сигнали за злоупотреба с власт
От пресцентъра на ОДМВР-Бургас заявиха, че на по-късен етап ще подадат информация за причините, поради които се налага да се влезе при поредния кмет на ГЕРБ в региона
В 9.00 часа пред сградата на Община Сунгурларе спря маркиран и два цивилни полицейски автомобила, при което бе блокиран етажът, където се съхранява документацията.
Това стана няколко минути, след като кметът Георги Кенов пристигна на работа, съобщи източник на Флагман.бг, намиращ се в непосредствена близост до кметството. Кенов не вдига телефона си. По данни на Флагман.бг, се изземват документи по различни сигнали за злоупотреба с евросредства, търгове по обществени поръчки и като цяло се търсят доказателства за превишаване на правомощията на кмета при изпълнение на служебните му задължения.
Георги Кенов е поредният кмет на ГЕРБ, при когото МВР влиза по този начин през последните няколко месеца след извънредните парламентарни избори. Той, за разлика от кмета на ГЕРБ в Средец Иван Жабов, дори не е намеквал, че има намерение да се кандидатира отново. Дори на Трифон Зарезан пред репортер на Флагман.бг обяви, че „неговата песен вече е изпята”.
Д-р Георги Кенов е на 64 г. Преди да приеме да бъде издигнат от ГЕРБ, той вече има два мандата, но от ДПС от 2007 до 2015 г.
Дотук подобни акции преминаха в Община Бургас и Община Поморие – чиито кметове Димитър Николов и Иван Алексиев, са сред най-успешните в България.
Очаквайте подробности.
Филипинки дундуркат децата на Камелия
Обожавам турско пиде, а с тази рецепта на местен пекар винаги се получава перфектно
Предсказанията на Ванга за 2026 г.
Бялото ни завладява от обемните пуловери до букле силуети
4 знака ще осъзнаят истинските си потребности към момента
Радостин Василев: Очаквайте изненади, сега е моментът Румен Радев да слезе на терен, очакваме го там
Фантастико остава в ръцете на семейството – Владимир Николов сложи край на спекулациите
Трафик с изчакване по маршрута София–Самоков заради укрепване на скатовете
Политолози: Протестите ускориха оставката, а правителството избяга ескалация в последния момент
Какво следва по Конституция след оставката на кабинета
Варна посреща 2026 г. с Ищар - часова програма и силен музикален лайнъп
