Борисов успокоява Портних: Депутатите ще дойдат с теб в ареста
Контекстът беше, че настоящата власт е свирепо брутална, репресира ГЕРБ, а Портних може да е спокоен все пак, тъй като партията ще го защити
Странно чувство за хумор прояви днес във Варна Бойко Борисов. То може да бъде окачествено и като дебелешко, и като искрено. Бившият премиер и други водещи лица на ГЕРБ посетиха града заради партийна сбирка, а към края на речта си пред актива Борисов се обърна към кмета и регионален лидер на партията Иван Портних: "Кмете, искам да видиш депутатите - те ще дойдат с теб в ареста".
Контекстът беше, че настоящата власт е свирепо брутална, репресира ГЕРБ, а Портних може да е спокоен все пак, тъй като партията ще го защити. В началото на словото си пък Борисов благодари на варненците, които пропътуваха разстоянието до София, за да го защитят него при ареста му преди 2 седмици. В групата бе и Портних, пише вестник Сега.
Казвайки това днес, вероятно Борисов е имал предвид непотвърдените до момента информации в някои медии, че специализираната прокуратура ще връчи на 11 април обвинителен акт на Портних заради фекалния разлив във Варненското езеро през 2019 г. А междувременно ще иска и отстраняването му от поста.
Тревожна тенденция: Светът се насочва към нова ядрена надпревара
Седмицата се усмихва на тези три зодии
35% от имотните обяви у нас са фалшиви
Мистериозна смърт на пазач в Приморско вдигна полицията на крак
Финансист: Автоматичното увеличаване на заплатите води до инфлация
Петото издание на Robo Challenge Burgas събра млади таланти в роботиката и програмирането
Бургас става столица на световния аквабайк през юли 2026
Властите в Северна Македония забраняват на жена да напусне Кочани, за да се лекува у нас
Пригответе си традиционното гръцко ястие Клефтико, няма да съжалявате
Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери
Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба
Благомир Коцев си мие ръцете с ГЕРБ и ДАНС за нелегалния град край Варна

Не се е чуло нещо по-подробно, защото е била "Ерата ГЕРБ" по това време!