Закопчаха граничен полицай, пускал без зелен сертификат на границата
Установено е, че служителят е получил подкуп от 30 евро за две лица, влизащи в страната, които са нямали ваксинационен сертификат
Задържан е граничен служител за подкуп на Граничния контролно-пропускателен пункт „Дунав мост“. Това съобщи окръжният прокурор на Русе Георги Георгиев в присъствието на директора на дирекция „Вътрешна сигурност“ в МВР комисар Христо Христов и директора на Регионалната дирекция „Гранична полиция“ – Русе комисар Димитър Чорбаджиев.
В края на миналата година в дирекция „Вътрешна сигурност“ е получена информация за извършване на корупционни практики на ГКПП „Дунав мост“, свързани с пропускане на лица, които нямат ваксинационен сертификат.
Образувано е досъдебно производство, тъй като е преценено, че са налице достатъчно данни за извършено престъпление. В събота към 18,30 часа на трасе „Вход“ за леки автомобили и микробуси е задържан 56-годишният Г.С.Д., дългогодишен служител на Гранична полиция.
Той е обслужвал пътниците на една от кабинките за влизане в България. Преди това е бил получен сигнал в дирекция „Вътрешна сигурност“ за корупционно поведение на служител, поясни комисар Христо Христов.
Установено е, че служителят е получил подкуп от 30 евро за две лица, влизащи в страната, които са нямали ваксинационен сертификат. Той дори не регистрирал в системата тези лица. В кабинката са открити 400 евро, а при обиск в дома му 250 евро.
Марая Кери продава легендарния си мезонет в Ню Йорк за 27 милиона долара
Забравете за Санторини и Миконос, този остров ги измести
Великденска агнешка дроб чорба със застройка
Германия забрани продажбата на райски газ
Ройтерс: Три супертанкера преминаха през Ормузкия проток за първи път
Европа е на три седмици от недостиг на реактивно гориво
Тайсън Фюри се завърна с убедителна победа над руснак
Всеки ден ги срещаме по улиците, но как да различим украинка от рускиня
Митове и неочаквани ползи за тялото, ако ядете 2 яйца за закуска в продължение на 2 седмици
Кръстиха улица на Бруно Марс в Лас Вегас
Европа започна внедряването на автономното шофиране под наблюдение

Или те са. извънземни?