×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Добри хора, помогнете на един самотен баща да прегръща с любов и да отгледа децата си


Добри хора, помогнете на един самотен баща да прегръща с любов и да отгледа децата си
Светлозар Дончев е на 47 години и е диагностициран с болестта на Бюргер, нека не позволим дечицата му да страдат
26 Март 2022, Събота, 09:57 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Не оставайте безразлични към тежката съдба на Светлозар, той всеки ден се моли и вярва, че ще се изправи, ще работи отново и ще бъде пълноценен родител

Флагман.бг апелира горещо добрите сърца в България да помогнат на един самотен баща да продължи да протяга ръце и да прегръща двете си дечица. Не оставайте безразлични към жестоката съдба на Светлозар Дончев, който е само на 47 години и има нужда от нашата подкрепа. След като изживява най-голямата драма в живота си, той е диагностициран с болестта на Бюргер (Buerger's Disease).

Болките и проблемите му започват през 2019 година, когато вследствие на силен стрес след тежък за него и двете му малолетни деца развод, се отключва заболяването. Въпреки че диагнозата му е потвърдена от трима независими лекари, той всеки ден се моли Бог да го пощади и да му позволи да отгледа с бащина любов и рамо децата си.

Светлозар не е спирал да вярва и да се бори. След развода родителските права над двете деца са присъдени на него и той ги отглежда съвсем сам. Днес Светлозар избира да се бори пред риска да остане в инвалидна количка завинаги.

Всеки месец, обаче се нуждае от скъпоструващо лечение, за да продължи да се изправя на краката си. Преди да заболее, Светлозар е имал сигурна и постоянна работа, с която е издържал и изхранвал децата си. Болестта обаче го прави нетрудоспособен и проблемите му започват да се задълбочават. И точно когато всичко изглежда безнадеждно, приятели на Светльо проявяват милосърдие и солидарност и организират няколко дарителски кампании, чрез които са събрани средства както за лекарства за лечението му, така и за дрехи и храна на децата му. 

„Болката е невероятна, но няма да спра да се боря за живота си и живота на децата си. Благодарен съм на всички хора с добри сърца, които въпреки пандемията и всички негативни последици от нея, проявиха солидарност и даряват средства, чрез които спасяват мен и момиченцето и момчето ми. Мечтая един ден отново да съм здрав и да се върна към нормалното си ежедневие и работа. Тогава ще мога да върна на всички хора направеното от тях добро за мен и семейството ми”, казва Светлозар Дончев пред Флагман.бг, без да може да скрие болката на един баща и мъжки сълзи се стичат по лицето му.

Тежкото заболяване на Светлозар е нелечимо, въпреки че може да се стопира с медикаменти. Лекарят, който досега го е лекувал, му съобщава, че при най-мрачния сценарий е възможно да се стигне до ампутация на краката. 

Въпреки тези черни прогнози, които звучат като присъда, Светлозар получава лъч надежда, когато преди месец разбира за един изцелен от Бюргер пациент.

Един ден по телефона му се обажда Светослав Кръстев от Бургас. Мъжът му казва, че е със същата диагноза и е преминал през процедура на инжектиране на стволови клетки в Турция, с което развитието на болестта трайно е стопирано.

Това е надежда, шанс и очакване за този измъчен баща, който всеки ден се моли да не му бъдат ампутирани и двата крака, отново да се върне на работа и да се грижи за децата си. Необходимите средства за двете процедури заедно с предстоя в болницата са 50 000 лв., сума, която е непосилна за семейството на Светлозар.

Именно затова приятелите му решават да организират дарителска кампания, чрез която да бъдат събрани необходимите средства за извършване на инжектиране на стволови клетки.

"Нека в този труден за цялото ни общество момент да бъдем съпричастни и солидарни и нека всеки да дари, колкото може средства, за да помогнем на Светлозар да оздравее и да се върне към нормалния си живот, работата и грижата за двете си деца", призоваха приятелите на Светльо чрез Флагман.бг.

Сметката, по която може да дарите средства и да помогнете на Светлозар, е:

IBAN: BG81STSA 93001528735995
BIC: STSABGSF
Титуляр: Светлозар Николов Дончев
e-mail: [email protected]
PayPal: Svetlozar Donchev

Телефон за връзка със Светлозар за дарение на храна и дрехи: 0877717471 

А телефоните за контакт с негови близки приятели: за София Симеон Славчев - 0889 44 79 00 и за Бургас Иван Ненков - 0899887765


В категории: Животът


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
България Всички новини
Исторически триумф в Бургас: „Черноморец“ е отборен шампион по свободна борба след половин век Исторически триумф в Бургас: „Черноморец“ е отборен шампион по свободна борба след половин век Благодаря на всички състезатели, треньори и на хората, които помагат на клуба за това да се случи, каза президентът на борбата Стефан Георгиев 249 на 249 гласа: Изборна математика води до невиждан сблъсък и пълен паритет в село Бата 249 на 249 гласа: Изборна математика води до невиждан сблъсък и пълен паритет в село Бата ГЕРБ и БСП се обединяват на балотажа срещу независимата щерка на отстранения кмет Георги Георгиев Как кампанията за евтините стоки в хипермаркетите стана инструмент за изцеждане на земеделците Как кампанията за евтините стоки в хипермаркетите стана инструмент за изцеждане на земеделците Родни производители на домати са притискани да продават под себестойност, за да покрият рекламираното намаление от 15% Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Ново строителство срещу панелки: Големият сблъсък на имотния пазар у нас Строители и адвокати кръстосаха шпаги за качеството на съвременните кутийки и реалните цени на квадратен метър С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско С много емоции и зрелищни мачове приключи големият футболен уикенд в Приморско Новото модерно съоръжение в двора на СУ „Никола Й. Вапцаров“ посрещна бъдещите спортни звезди от набор 2015 Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Километрично задръстване по АМ "Тракия" в посока Пловдив заради продължаващите ремонти Колоната се движи бавно почти до края на стеснения участък 7000 евро дневен оборот от кръв и пленени момичета: Зловещото досие на „Калашниците“, които МВР разглоби днес 7000 евро дневен оборот от кръв и пленени момичета: Зловещото досие на „Калашниците“, които МВР разглоби днес След кървавия ад с 4 жертви на Челопешко шосе, ударната бригада на ромския синдикат се озова в капана Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Оръжия и списъци с проститутки: Какво откри МВР при зрелищната акция срещу „Калашниците“ Времето на тези групи като "Калашниците" приключи, действаме безкомпромисно, обявиха от МВР Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Граничните полицаи буквално са спасили живота на петима от бежанците, прекарали дни в Източна Странджа МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър 
Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Ислямисткият елит в Иран се разцепи: сделка не се очертава Едното крило свика в Техеран безпрецедентни протести срещу другото. Но може би и самият Тръмп не иска мир Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Доналд Тръмп: Спокойно, подписваме мира с Иран до няколко часа Тръмп направи коментарите в интервю за Трей Йингст от Fox News, който предупреди, че Иран многократно се е отказвал от преговорите в последния момент Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Цените на Световното - 14,99 долара за 1 бира, вода - 5,99 долара, паркинг - 20 долара Феновете недоволстват от скъпотията на Мондиала  Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Uber в Пхенян и BMW по улиците: Как Северна Корея се превърна в неочакван икономически хит Смартфони, QR-кодове и луксозни имоти заличиха ефекта от западните санкции под диктовката на Ким Чен Ун Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Илюзия за милиарди: Как Brexit сви британската икономика и загроби растежа Десетилетие след съдбовния вот експертите са единодушни – Обединеното кралство е трайно по-бедно извън Европейския съюз Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Куриозен инцидент в Пловдив: Шофьор забрави пистолета и отнесе колонка на метанстанция Произшествието на „Пещерско шосе“ се размина без изтичане на опасен газ и пострадали благодарение на бърза реакция Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан Доналд Тръмп се скара на Израел заради атаката срещу Ливан „Нападението срещу Бейрут тази сутрин не трябваше да се случва, особено в специален ден, когато сме толкова близо до мирно споразумение с Иран. Израел има право да се защитава от заплахи, но атаката, на която отговаряше, беше много малка и безсмислена, никой не беше пострадал, ранен или убит и не трябваше да нарушава този важен процес“, написа Тръмп Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони Скритата схема „Баба Алино“: Бойко Рашков осветли дубайска връзка, наркотрафик и разследване за милиони На преден план изплува фигурата на Олег Невзоров и неговата дейност, която според Рашков отдавна е надхвърлила границите на обикновено незаконно строителство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство Рикардо Аде ще осъществи още една мечта - дебют на Световно първенство с националния отбор на Хаити Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Опасният обект е бил локализиран на 14 морски мили източно от нос Колокита
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори