Домът за възрастни хора в Ямбол продължава да е под карантина заради COVID-19
Двуседмичната заболеваемост в област Ямбол засега бележи т.нар. „плато“
Домът за възрастни хора в Ямбол продължава да е под карантина заради COVID-19, тъй като е заболяла още една санитарка.
Осем стават случаите на инфектирани в социалната институция – петима потребители над 80-годишна възраст и трима души от персонала, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция (РЗИ) д-р Радостина Калчева.
По думите ѝ състоянието на заболелите възрастни хора е стабилно и само един от тях е приет към момента в болница. Изследвани са всички контактни лица, за да може да бъде ограничено огнището на заразата. Спрени са посещенията на близки и излизанията на домуващите, каза директорът на РЗИ.
Под карантина заради коронавирус са поставени също седем паралелки с ученици и децата от две групи в детски градини в региона. В хотел в Ямбол са изолирани и част от 28-те настанени украински бежанци, тъй като три деца са с положителни проби.
Двуседмичната заболеваемост в област Ямбол засега бележи т.нар. „плато“. Към момента е 434 на 100 000 души, като най-висока е в областния град – 537. Няма натиск към лечебните заведения – заети са около 35 процента от ковид леглата, посочи д-р Калчева.
Почти нулев е интересът към имунизациите в цялата област. Дневно се поставят около 20 ваксини, като сред тях или изобщо няма първи дози, или са само една – две, каза още директорът на РЗИ в Ямбол. Със завършена имунизация са близо 29 000 души, а почти 11 500 са с поставена бустерна доза.
Източник: БТА
Георги изби рибата: Жена ми си има любовник, набеди ме, че съм я изнасилил, за да ме арестуват
Влак помете жена край Стара Загора, самоличността ѝ още не е установена
Млад, зелен и гей - това е новият кмет на консервативният Мюнхен
Влиза в сила мярката за подпомагане на най-уязвимите заради цените на горивата
Сигнал до Флагман: Коли блокираха ГКПП-Малко Търново, трафикът към Турция е кошмарен
Всички в Холивуд бягат от Хари и Меган
Връхлита ни геомагнитна буря
Почина водачът на това БМВ, което се вряза под тир
В Спешната помощ заплатата е 1100 евро, а 50 % от местата са незаети
Откриха тяло под Коматевския надлез в Пловдив
Иран отхвърли твърдението на Тръмп за прекратяване на войната
Ралица Асенова поиска нови отговори по случая "Петрохан" и "Околчица"
