×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама души са застреляни близо до летището на Франкфурт
  • 6000 удара за 10 дни: Войната с Иран източва американските арсенали
  • Само за две седмици: Русия възстанови $10 млрд. от дефицита си за 2026
  • Акция срещу купуването на гласове се провежда в Бургас
  • Новият лидер на Иран: Моджтаба Хаменей - с милиардна финансова империя в Европа?
  • Иран иска да премести мачовете си от груповата фаза на Мондиала в Мексико
  • Шри Ланка обявява всяка сряда за почивна, за да се пести гориво
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кризисният център за украинците в Бургас - за пример в национален мащаб


Кризисният център за украинците в Бургас - за пример в национален мащаб
Вчерашният ден се оказва с най-големия наплив от самото отваряне на центъра
23 Март 2022, Сряда, 10:31 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

 На ден през обединеното звено преминават между 500 и 1000 души

 Единният кризисен център в подкрепа на украинците в Бургас, който бе създаден по инициатива на областния управител Стойко Танков, постепенно се превръща в пример за отлично работеща структура в национален мащаб. В момента губернаторът провежда среща с доброволците в Областна управа,които запознават Танков с нуждите на техния пункт и подробности около работата си. 

 На ден през обединеното звено преминават между 500 и 1000 души, които идват тук, за да получат своите документи за временен статут и да ползват всички права на личния номер за чужденец. Други бягащи от войната получават хранителни продукти, дрехи и консумативи за бита. 

Въпреки първоначалните технически спънки по издаването на документи, в момента бургаският Единен кризисен център е една добре смазана машина, която в България се дава за пример. Тук координацията между институциите - полиция, Община и Областна администрация, е на изключително ниво и процесът по обслужване на нуждаещите се тече гладко. Само за 20 минути мъж на средна възраст от Украйна, когото войната заварва на почивка в България, е успял да получи документи за статут за себе си, съпругата и двете си деца. От два дни регистрацията става за това време.

До 21 часа вчера в Единния кризисен център са се редели хора на опашка за регистрация, в момента по последни данни бежанците на наша територия са към 9 хиляди. Днес се очаква тази бройка да набъбне до над 10 хиляди души. 

Вчерашният ден се оказва с най-големия наплив от самото отваряне на центъра - оттук на 22 март преминават около 1000 души. Заради това въпреки че складът с хранителни продукти е бил запълнен, до вечерта те са се изчерпили и сега отново има недостиг на консерви, пакетирани стоки - елда, ориз, боб, леща, макарони, спагети. Необходими са и детски хигиенни принадлежности - памперси 5 и 6 размер за по-големите деца, както и прахове за пране, сапуни, шампоани и четки и пасти за зъби за най-малките, тъй като за тях тази грижа е специфична. 

Детският център, който отвори преди дни с подкрепата на Ротари-Бургас, се оказа приятно място за забавление на децата, докато родителите им спокойно изчакват реда си на опашката. 


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
12
Коментара
Емел МАХМУД ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков ПП и ДБ не могат да се разберат за Божанков 17/03/2026, Вторник 16:07 2
Димитър КИРЯКОВ Земетресение близо до България, усетено е и у нас Земетресение близо до България, усетено е и у нас 17/03/2026, Вторник 16:02 0
12
Коментара по темата
12.
Орак
23.03.2022 14:15:35
0
6
Това не е правилно а регистрацията трабва да бъде във всеки един от 28 областни градове на солидарен принцип.
11.
Бургас
23.03.2022 14:03:53
4
0
Браво , на зам.областния управител на Пламен Янев, който се занимава с щаба в Бургас.
10.
до 7
23.03.2022 13:05:41
1
9
Има ли смисъл от риторични въпроси...?! Обществена тайна е, че Морска Гара е зидарският град в града! Ако не беше кръговото, можеше направо да си сложат бариерата пред Приморец и да си сложат табелка за начало на крепостта, като Ватиканът. А някога беше приятно и имаше Фрегата... И визията на Приморец може да беше по-скромна и също неособено красива, но пък поне не беше в стил мутробарок. За "стила" на останалите бетонни хамбари в района сега да не отваряме дума изобщо...
9.
Койчо
23.03.2022 12:58:19
3
5
Копейките са на привършване, троловете го играят изнервени. Лайт троловите версии подхвърлят трохите на неутралитета с думите "Доброта и човечност, ама..." Идиотия.
8.
STR
23.03.2022 12:47:45
2
5
Жалка тролска паплач!!
7.
123456
23.03.2022 12:28:48
7
23
Защо ги разположите на Морска гара и ни спряхте разходките.Вече не искам да ходя до любимото море, защото гледам едни нахални богати хора, които не се срамуват да просят помощи от бедните българи.Нашата окупация в Бургас кога ще свърши? Има бежански лагери за бежанците.Това по хотелите са туристи.
6.
denko
23.03.2022 12:27:38
2
18
bolen zdrav nosi, taq prikazka se slu4va v realnost
5.
Абе
23.03.2022 11:36:51
6
25
не се ли чувстват неудобно така..добре облечени, добре изглеждащи..пари ни взимат, дрехи взимат, храната опукват и настанени по хотели и още искат. Със сигурност имат десетки хиляди в сметката си! Не знаят ли че ние самите сме в по голяма криза от тях??
4.
За да са квит нещата
23.03.2022 11:29:24
3
7
Трябва да се осигуряват и помощи на Рускоговорящите в източна Украйна които са болшинството - с това иска да покаже че е взел страната на натовските фашисти белким господарите му обърнат внимание!
3.
Мнение
23.03.2022 11:26:21
8
35
10 хил. бежанци по 40 лв. на човек на ден по 30 дни прави 12 мил. лева на месец или 144 мил. лева годишно разходи на държавата. Откъде пари? Същевременно българи изнемогват. Болести върлуват. Хора губят работата си. Цените растат ежедневно. Доброта и човечност ама... отиваме против себе си. Отделно рискът да се въвлечем във военен конфликт.
2.
Володимир ЗеленоЛъжливий:
23.03.2022 11:13:08
20
9
Русия Капитулира до два дни!
Утре Украинската армия ще превземе Москва!
Кирил Петков вече не е премиер!
Новият премиер на България е Боко БорисоФ!
Бойко Рашков не съществува!
Министър на МВР вече е Стъки!
България вече Не съществува!
Да живее Герберунгия!
1.
Пародия
23.03.2022 11:05:01
4
14
нали уж им беше свършила храната? С това ли са за пример?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Неописуема драма с 36-годишния бургазлия Станислав, който падна от покрив при трудова злополука Седмица след тежка борба за живот младият мъж е издъхнал Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Димитър Найденов: Листата на ПП-ДБ е готова за силна и позитивна кампания Ние сме единствената проевропейска алтернатива Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Община Бургас продължава почистването на бул. "Демокрация", преместете автомобилите си Почистването на улиците в Бургас ще продължи на 21 март, като се изисква премахване на автомобилите в определени часове Туристи в потрес - натъкнаха се на втора хижа "Петрохан" Туристи в потрес - натъкнаха се на втора хижа "Петрохан" Две табели в Бакаджика повдигат въпроса кой и защо свързва себе си с хижата на ужасите на лама Калушев Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ Хамди Улукая: Пътят на кюрдския фермер към мултимилиарден бизнес в САЩ Към 2025 г. различни оценки, базирани на данни от Forbes и Bloomberg, поставят неговото богатство между 13.5 и 14.2 милиарда долара Сделките с недвижи имиоти ще намалеят с 20 % за тази година, прогнозират брокери Сделките с недвижи имиоти ще намалеят с 20 % за тази година, прогнозират брокери Сега наблюдаваме известно охлаждане, което не бива да се приема като тревожен сигнал Мартин Елвиса ще се върне в Ергенът, за да помогне на тези тримата Мартин Елвиса ще се върне в Ергенът, за да помогне на тези тримата Ергените ще отправят към дамите вълнуващи предизвикателства, които ще проверят актьорските им умения и майчинските им способности Само във Флагман.бг: Това са трите отличени проекта за Дупката в Бургас  (СНИМКИ) Само във Флагман.бг: Това са трите отличени проекта за Дупката в Бургас (СНИМКИ) Процедурата се обжалва от един от участниците и може да има промяна в класирането, но на този етап това е решението на комисията Какво казват последните 30 минути за последните 30 години от живота на първия валутен дилър в Поморие Какво казват последните 30 минути за последните 30 години от живота на първия валутен дилър в Поморие Той беше благодат за всеки кредитор, защото можеше да върне дълг за милиони евро, смята един от най-близките му хора Почина Слава Рачева, създателката на "Педя човек-лакът брада" Почина Слава Рачева, създателката на "Педя човек-лакът брада" Тя превърна героя от телевизионната рубрика "Лека нощ, деца" в любимец на малки и големи
Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети Трус на авиопазара: Подгответе се за по-скъпи билети и по-малко полети За да се предпазят от енергийната несигурност, някои превозвачи прибягват до предварително изкупуване на големи количества гориво Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Тропическа „капсула на времето“: Учени откриха уникална гора на 300 милиона години в Китай Древната тропическа гора, запазена под вулканична пепел, предлага безпрецедентни възможности за изследване на екосистеми от ранния пермски период Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия Имаме многопластова отбрана във въздуха и придобиваме още повече, каза сръбският президент Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски „Ти си до Украйна от първия ден“, заяви президентът на Украйна Израел удари високопоставени ирански военни лидери Израел удари високопоставени ирански военни лидери Засегнати са ключови фигури в иранската сигурност В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво Правителството предприема мерки за справяне с евентуален недостиг на гориво, причинен от войната в Иран Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Заплахата от хиперзвукови ракети: какви шансове има България за защита? Paзpaбoтĸa e нa ĸoмпaниятa Сhіnа Аеrоѕрасе Ѕсіеnсе аnd Іnduѕtrу Соrроrаtіоn (САЅІС), ĸaтo ce явявa eĸcпopтнa вepcия нa пpoтивoĸopaбнaтa YЈ-12. Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Новият върховен лидер на Иран с 3 милиардна финансова империя в Европа Моджтаба Хаменей контролира милиардни активи в Европа и Близкия изток, включително луксозни имоти в Лондон, съобщава Jerusalem Post Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Земетресение с магнитуд 6 удари Куба Силният трус беше регистриран във вторник сутринта, епицентърът се намира на 15 км дълбочина Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Атакувано е посолството на САЩ в Багдад  Вълна от дронове и ракетни нападения срещу дипломатическата мисия в Ирак, Израел с нови удари по Иран и Хизбула
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Готина мацка влиза в студио за татоировка:
- Искам да ми татуирате надпис на зaдникa.
- Добре! Какво искате да пише?
- Входът е от другата страна.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки пробват пуловери:
Продавачката:
- Знаете ли, че са необходими поне три овце, за изплитане вълнен пуловер?
- Ооо?! Дори не знаехме, че могат да плетат!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хорската завист няма граници, особено ако имаш хубава ракия!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори