Кметът Тихомир Янакиев посвети юбилея си на Созопол, събра над 6 хил. лв. за по-зелен град
Кампанията е под мотото „Да посадим бъдеще“, средствата ще са за облагородяване на място за отдих
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев навърши 50 години и посвети рождения си ден на града. Вместо подаръци успешният управник на морската община поиска от гостите си на партито да станат част от каузата „Да посадим бъдеще“ и така събра 6680 лева. Средствата ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих. За място е избрана градинката с „мидата“ в Созопол, ще бъдат закупени дръвчета, пейки и поливна система.
Целта на кмета е чрез тази инициатива Созопол да стане още по-красиво място за живеене и туризъм.
Кампанията тече все още и всеки, милеещ за града, може да стане част от нея. Дарения се приемат и по сметката на Община Созопол, като в основанието може да се посочи името на каузата „Да посадим бъдеще“.
Вижте емоционалния пост на Тихомир Янакиев за рождения си ден:
Дойде и моят ред... да стана на 50. Обръщам се назад - някак неусетно са изминали тези години. Вълна от спомени изпълва съзнанието ми: детството в Стария Созопол с непрестанните игри. Е, тогава нямаше Meta и TikTok, но пък преживяванията си бяха истински. И приятелите също. Юношеството и след това казармата. Плаванията по различни търговски кораби и къртовския труд, който се полагаше на тях. Ученето в университетите, преминало някак ей така...
Спомени.
Отплеснах се. Всъщност исках да ви кажа, че юбилея си посветих на кампания за набиране на средства, наименувана "Да посадим бъдеще". Сумата, събрана от партито ми, е в размер на 6680 лева. Те ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих (засега сме се спрели на градинката с "мидата" в Созопол), като ще се закупят дръвчета, пейки и евентуално ще се изгради и поливна система.
Кампанията е отворена и който желае, би могъл да се включи в нея. Даренията могат да стават по сметка на Община Созопол, като в основанието може да се посочва името на кампанията - "Да посадим бъдеще".
Надявам се, че с тази инициатива ще допринесем Созопол да бъде едно още по-красиво място.
А иначе, на 50 се чувствам точно както се чувствах на 49.
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
Мегаяхтата на Путин напусна окончателно Европа
05/07/2026, Неделя 14:30
1
Кошмар по релсите към морето: Как едно пътуване с влак до Бургас се превърна в абсурд
Мултимилионер търси съпруга срещу €58 000 на година, списъкът му с безумни забрани взриви мрежата
Жега на червения телефон! Тръмп прекара 90 инфарктни минути с Путин навръх 4 юли с оферта за край на войната
Сбогом на еуфорията: Половината продавачи на имоти вече са готови да свалят от цената
bTV взривява ефира: Една дама ще избира между 20 кавалери в новата версия на Ергенът
Спасиха четирима български туристи, отнесени с падъл бордове навътре в морето край Лефкада
Аз отговарям за Десислава Атанасова за времето, когато е била в ГЕРБ, каза Бойко Борисов
От столичния бохем до всеотдайния баща: Мартин Елвиса показа порасналите си красиви дъщери
Секунди между живота и смъртта: Дърво премаза кола в движение край Джебел, а полицията шокира шофьорката с абсурден отказ!
Череши гният по дърветата, а цените в магазините растат: Стопаните предупреждават за масови фалити

От Созопол съм и аз съм израснал тук на 36г съм, така и не видях толкова години зелени и поддържани паркове и градини. Нито Централната нито Кита нито Магарешкия, който между другото е един от най красивите и най НЕПОДЪРЖАНИЯ. Дано да доживея да видя повече ЗЕЛЕНИНА в града и по малко Бетон.