Кметът Тихомир Янакиев посвети юбилея си на Созопол, събра над 6 хил. лв. за по-зелен град
Кампанията е под мотото „Да посадим бъдеще“, средствата ще са за облагородяване на място за отдих
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев навърши 50 години и посвети рождения си ден на града. Вместо подаръци успешният управник на морската община поиска от гостите си на партито да станат част от каузата „Да посадим бъдеще“ и така събра 6680 лева. Средствата ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих. За място е избрана градинката с „мидата“ в Созопол, ще бъдат закупени дръвчета, пейки и поливна система.
Целта на кмета е чрез тази инициатива Созопол да стане още по-красиво място за живеене и туризъм.
Кампанията тече все още и всеки, милеещ за града, може да стане част от нея. Дарения се приемат и по сметката на Община Созопол, като в основанието може да се посочи името на каузата „Да посадим бъдеще“.
Вижте емоционалния пост на Тихомир Янакиев за рождения си ден:
Дойде и моят ред... да стана на 50. Обръщам се назад - някак неусетно са изминали тези години. Вълна от спомени изпълва съзнанието ми: детството в Стария Созопол с непрестанните игри. Е, тогава нямаше Meta и TikTok, но пък преживяванията си бяха истински. И приятелите също. Юношеството и след това казармата. Плаванията по различни търговски кораби и къртовския труд, който се полагаше на тях. Ученето в университетите, преминало някак ей така...
Спомени.
Отплеснах се. Всъщност исках да ви кажа, че юбилея си посветих на кампания за набиране на средства, наименувана "Да посадим бъдеще". Сумата, събрана от партито ми, е в размер на 6680 лева. Те ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих (засега сме се спрели на градинката с "мидата" в Созопол), като ще се закупят дръвчета, пейки и евентуално ще се изгради и поливна система.
Кампанията е отворена и който желае, би могъл да се включи в нея. Даренията могат да стават по сметка на Община Созопол, като в основанието може да се посочва името на кампанията - "Да посадим бъдеще".
Надявам се, че с тази инициатива ще допринесем Созопол да бъде едно още по-красиво място.
А иначе, на 50 се чувствам точно както се чувствах на 49.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

От Созопол съм и аз съм израснал тук на 36г съм, така и не видях толкова години зелени и поддържани паркове и градини. Нито Централната нито Кита нито Магарешкия, който между другото е един от най красивите и най НЕПОДЪРЖАНИЯ. Дано да доживея да видя повече ЗЕЛЕНИНА в града и по малко Бетон.