Кметът Тихомир Янакиев посвети юбилея си на Созопол, събра над 6 хил. лв. за по-зелен град
Кампанията е под мотото „Да посадим бъдеще“, средствата ще са за облагородяване на място за отдих
Кметът на Созопол Тихомир Янакиев навърши 50 години и посвети рождения си ден на града. Вместо подаръци успешният управник на морската община поиска от гостите си на партито да станат част от каузата „Да посадим бъдеще“ и така събра 6680 лева. Средствата ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих. За място е избрана градинката с „мидата“ в Созопол, ще бъдат закупени дръвчета, пейки и поливна система.
Целта на кмета е чрез тази инициатива Созопол да стане още по-красиво място за живеене и туризъм.
Кампанията тече все още и всеки, милеещ за града, може да стане част от нея. Дарения се приемат и по сметката на Община Созопол, като в основанието може да се посочи името на каузата „Да посадим бъдеще“.
Вижте емоционалния пост на Тихомир Янакиев за рождения си ден:
Дойде и моят ред... да стана на 50. Обръщам се назад - някак неусетно са изминали тези години. Вълна от спомени изпълва съзнанието ми: детството в Стария Созопол с непрестанните игри. Е, тогава нямаше Meta и TikTok, но пък преживяванията си бяха истински. И приятелите също. Юношеството и след това казармата. Плаванията по различни търговски кораби и къртовския труд, който се полагаше на тях. Ученето в университетите, преминало някак ей така...
Спомени.
Отплеснах се. Всъщност исках да ви кажа, че юбилея си посветих на кампания за набиране на средства, наименувана "Да посадим бъдеще". Сумата, събрана от партито ми, е в размер на 6680 лева. Те ще бъдат дарени за облагородяването на място за отдих (засега сме се спрели на градинката с "мидата" в Созопол), като ще се закупят дръвчета, пейки и евентуално ще се изгради и поливна система.
Кампанията е отворена и който желае, би могъл да се включи в нея. Даренията могат да стават по сметка на Община Созопол, като в основанието може да се посочва името на кампанията - "Да посадим бъдеще".
Надявам се, че с тази инициатива ще допринесем Созопол да бъде едно още по-красиво място.
А иначе, на 50 се чувствам точно както се чувствах на 49.
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа

От Созопол съм и аз съм израснал тук на 36г съм, така и не видях толкова години зелени и поддържани паркове и градини. Нито Централната нито Кита нито Магарешкия, който между другото е един от най красивите и най НЕПОДЪРЖАНИЯ. Дано да доживея да видя повече ЗЕЛЕНИНА в града и по малко Бетон.