×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кадиев: Булгаргаз няма да може да плати на Газпром заради спирането на SWIFT


Кадиев: Булгаргаз няма да може да плати на Газпром заради спирането на SWIFT
Ключови думи: Булгаргаз, Газпром, SWIFT
27 Февруари 2022, Неделя, 13:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Русия няма да продължи с доставките на газ, ако няма предплащане, заяви политикът

Случващото се в Украйна няма да свърши бързо и лесно, каза в „Тази неделя“ Георги Кадиев, политик и бивш зам.-министър на финансите.

„За да може Русия до дни да вземе Украйна, трябва да използва много тежки оръжия, включително и ядрени оръжия. Надявам се да не прекрачи тази граница, защото това вече е последната червена линия. Ако се стигне дотам, очевидно ще има и война в цяла Европа“, смята Кадиев.

„Байдън каза, че има две опции – или трета световна война, или санкции. Те избраха санкциите, а вътре има много разновидности. Излизането от системата SWIFT е една от най-тежките санкции. Това означава, че руските банки няма да могат да правят преводи с други банки“, обясни Георги Кадиев.

Това от своя страна означава риск от фалит за дадена руска банка. Ще бъдат ограничени и много транзакции. „Булгаргаз“ няма да може да плати на „Газпром“, защото преводът няма как да мине. Русия няма да продължи с доставките на газ, ако няма предплащане. Сметките на „Газпром“, дори и да са в западни банки, ще бъдат замразени. Това беше една от причините Западът да се колебае. Това е толкова тежко оръжие и в случая и целият западен свят ще има проблеми“, коментира още Кадиев.

„Може да се стигне до това да нямаме газ, защото „Газпром“ иска предплащане. И тук стигаме до икономическите последици от всички тези санкции и войната. Ние имаме газ за определен период от време. Мисля, че хранилището е направено да имаме за около 2 години газ, но не съм сигурен. Голямата грешка на България е, че огромен процент от газа е руски. Ние имаме съвсем малко производство и получаваме може би не повече от 7-8% от Азербайджан“, обясни Георги Кадиев.

"Нека да видим дали решението за SWIFT ще е за всички банки, защото е възможно да е ограничена само за определени и тогава може би „Булгаргаз“ ще може да плаща през други", уточни Кадиев.


В категории: Животът


23
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 2
23
Коментара по темата
23.
Rosen
27.02.2022 21:36:43
0
1
Има и други подобни системи като Swift който може банките да използват като Булгаргаз иска да си плаща ще потърси банки които имат руската или китайската електронна системи подобни на Swift! !
22.
da
27.02.2022 18:49:40
3
1
БСП, Възраждане и "други политици" ще платя в натура. Те винаги така плащат на господарите си от Кремъл. SWIFT не им трябва.
21.
Бай Шиле
27.02.2022 17:16:47
4
1
НЕ ДА МОЖЕ, А НЕ ТРЯБВА!!!!!!!
ИСКАШ ДА ПЛАТИШ НА ПСИХОПАТА?
НЕЩАСТНИК С НЕЩАСТНИЦИТЕ!!!!
20.
А бе
27.02.2022 16:40:42
1
3
Кадиев,комунист-милионер,което значи, хитър тъпак.
Ти, Кадиев, или не четеш или четеш но не вдяваш.
Изваждат от SWIFT само НЯКОИ руски банки, не всички.
Тоест,банките за газа,металите и прочие НЕ СЕ ИЗКЛЮЧВАТ.
19.
до 18
27.02.2022 15:55:13
3
2
" Как можаха да се съберат само малоумници в това поколение западни политически лидери."

Че нали Клаус си избра, отгледа и възпита тази глутница вълци специално за предстоящите събития!
18.
бай Оня
27.02.2022 15:38:44
3
6
Едва ли в договора с Газпром пише, че плащането трябва да стане точно през SWIFT. Като не става през SWIFT трябва да търсим друг начин за плащане. В чувалчета на гръб и леко-леко до Москва например. Щото ако няма плащане, няма газ. Ей тук някой едноклетъчни по-долу ще минат и без газ, но индустрията не може. Как можаха да се съберат само малоумници в това поколение западни политически лидери. Как пък нямахме късмет поне един с 2 гр. мозък да имаше между тях. Пак ще му изпишете очите на Путин. Както каза един "Честито ви 2000 долара за хил. куб. газ" е напът да се сбъдне съвсем скоро, малоумници.
17.
Пеца пеца
27.02.2022 15:30:44
0
3
Спи спокойно. Мисли ако ти пратят повиквателна какво ще правиш.
16.
До 11
27.02.2022 15:20:16
0
7
Професор не съм, а единствената ми зависимост са цигарите, но май не искам да се отървавам от нея. Ще ти го обясня простичко с надеждата да ме разбереш. От както съм станал съзнателна личност, което е преди около 30-35 години не съм видял нищо добро от "институции". Основното ни образование е морално остаряло и общо взето 90% от учебници и помагала просто не струват. Света е динамично място и няма как да се учат неща, актуални преди 60+ години. Здравната система дори няма да я коментирам. След това университет, обвързан с паралелно ходене на работа, защото родителите ми не са от голямото "Добро Утро". Тогава човек за първи път се сблъсква в пъро лице с думичките: данъци, осигуровки, били те пенсионни или здравни и т.н. Образованието в университетите също е на страшно ниско ниво. Учебници от 70те години преиздавани отново и отново, ресурсите за упражнения набори на дядо ми . В един хубав момент, завършваш висшето си образование и се оказва, че ти трябва огромна доза късмет и 4 пъти повече усилие, за да си намериш читава работа по специалността, защото за тези 5 години са те учили суха теория, която дори не е актуална... Прескачаме 10 буйни години, в които живееш ден за ден. В един хубав момент, като нормален човек, започваш да мислиш за бъдещето си. Пенсионната ни система е ... да кажем, че ще трябва да доживея 140, за да си взема 1-вата пенсия. На всичкото отгоре имаме и 2ра задължително-избирателна такава. Гледаш им статистиките, те миличките с по +-1% на година, при средна инфлация от 8 ( в превод губиш пари, а вноските са задължителни ). Та сядаш една вечер на по чашка и започваш да размишляваш, образованието ме клати ( аз съм им пари на година в бюджета и на никой не му дреме за моето бъдеще ), здравната ни система ме клати ( хората ме виждат като клиент, а не пациент ), висшето ни образование ни клати ( излизаме напълно неподготвени кадри и тотално не конкуретноспособни ). Държавате ме клати ( данъци, осигуровки, постоянно растящи консумативи и тн и тн) чашките стават повече и ти си казваш край, от този мил момент на първо място аз и семейството ми, след това приятелите и чак накрая ако имам възможност мисля за добруването на родината, защото очевидно на нея не ѝ дреме за мен. Започваш да се интересуваш как функционира икономиката, научаваш какво са инвестиции и се опитваш всеячески да си осигуриш нормален живот. В един хубав момент започваш разбираш всъщност как работи финансовия свят. Заделяш средства регулярно, започваш да побеждаваш инфлацията и си осигуряваш едно финансово спокойствие, че каквото и да се случи (стига да не е край на познатия ни свят), ще можеш да живееш нормално в следващите 5-10 години. Дори не се замисляш за модерните, без никакво покритие и тотално изкуствени либерастки изказвания тип "СВОБОДА ЗА АНТИЛОПАТА АДАКС" ( виж си гугъл за справка). И понеже стана дългичко и се притеснявам да не те "заболи" мозъка от четене ще ти задам един реторичен въпрос. Кой е по-прав, аз, защото мисля на първо място за себе си и семейството си или ти, съществуващ от заплата до заплата, като най-важно му е да има какво да плюска, неразбиращ заобикалящия го свят, като съм сигурен, че при първата опасност просто ще "напръскаш калника" и ще се скриеш в дупката, откъдето си пропълзял, но понеже е модерно се правиш на Майли Сайръс в социалните мрежи.
15.
пецата
27.02.2022 14:51:38
5
8
като няма руска газ ще докарат американска която е 2 пъти по скъпа, което означава че тока ви ще стане 2 пъти по скъп а храните 4х по скъпи защото в цената ще влиза и увеличената цена на горивата и на тока , така скоро ще забравите за украина и за русия и ще почнете да мислите трезво и да търсите истинските виновници
14.
ПП ПП
27.02.2022 14:28:31
1
5
Киро Харварда ще намери решение.
13.
До 4
27.02.2022 14:17:45
1
5
Той гъзът ти е гол и сега ама да не стане да ти влезе и някой братски танк отзад и да те питам тогава кон боб яде ли
12.
до 10
27.02.2022 14:02:58
2
7
Иди на психиатър най-добре или обясни как ще стоплиш един град с топлофикация на слънчеви батерии
11.
До 7
27.02.2022 14:02:25
3
5
Виждам че си професор по икономика. Явно имаш зависимости от който неможеш да се отървеш. За теб явно думи като чест, дълг и съпричастност са чужди. Плащаме доста високи цени от монопола русия така че......
10.
Психиатър
27.02.2022 13:30:05
8
3
В южна Европа сме и имаме изобилие от слънце. Отделно от това климатичната политика на ЕС, на който сме член, макар че много политици в различни ситуаци забравят това, е ясна и посоката е към възобновяема енергия.
Тенденцията е също ясна: очертават се напрегнати години в отношенията на ЕС с Русия.
От тук нататък изборът е повече от логичен: ударно строителство на слънчеви централи - покривите в градоввете трябва да се покрият с панели, вятърни паркове и батерии за съхранение на енергията.
9.
Верно ли
27.02.2022 13:27:49
3
11
И тез ни управляват. Пази боже. Анализ та дрънка.
8.
Демократичен преглед
27.02.2022 13:27:44
4
13
Ами ще носите парите в, чували, тиквата и престъпната шайка герб имат опит от магестрала Хемус, как става тая далавера.
7.
До 2
27.02.2022 13:25:17
7
11
Виждам, че си поне с докторантура по икономика. Изказваш се крайно неподготвен, но явно идея си нямаш какви ще са последствията за икономиката на цяла Европа ако руснаците спрат доставките на газ. Сигурен съм, че ти и блестящи умове като теб, ще са първите на площада, скандиращи "ОСТАВКА", след като им вдигнат цената на ракията двойно. Не казвам, че Руснаците са прави, нито пък Украйна, но монетата винаги си има 2 страни. Като нормален човек предпочитам първо да помислим за България, защото сме цъфнали и вързали, преди да се правим на либерасти и без всякакво покритие да показваме зъби, като единственото, което може да предложим е гол г*ъз.
6.
Не е вярно
27.02.2022 13:24:03
2
8
Не всички банки и не всички плащания са свързани със СУИФТ.
5.
Това са глупости
27.02.2022 13:21:22
2
22
Оставени са достатъчно руски банки извън санкциите...виж цените това е друго...рано или късно щеше да стане просто стана по рано...
Всички говорим и политиканстваме но можете ли да се поставите на мястото на тия 18-20 годишни момчета изправени един срещу друг...Те дали искат....Войната е коварно нещо..започва по принуда , дълг или убеждение а после става лична...тогава идва страшното...
Вече цели поколения в Европа не знаят какво е война..последните участници измряха...Даже казарма не знаят какво е..последният набор вече е на преклонна възраст...те все пак са я помирисвали ...мирише лошо...Служилите в "триъгълника на смъртта" -Звездец Елхово Грудово ще ме разберат...
4.
относно 2
27.02.2022 13:21:02
5
9
На гол гъз чифте пищови! Сигурно е някой млад продукт на "демокрацията" и масовото затъпяване на джубернията!
3.
еврогей
27.02.2022 13:19:27
8
19
Стига си ревал, Ганьо! Хората умират във война, ама наш Ганчо реве гладен бил, студено му било.
Серем ви на руската мечка, скоро рушняците сами ще си я изядат барабар с бълхите ахахахха
2.
Аааа
27.02.2022 13:15:17
11
13
Без газ от тия убиици. Все ще се оправим. По добре бвз фаз извесно време отколкото зависими от тия братоубийци.
1.
Супер!
27.02.2022 13:12:19
10
9
Както и се очакваше, или ще умрем от студ, или ще плащаме през носа си, и това е най-благоприятният вариант! Ама нали си имаме продажник, говорещ и действащ от наше име, първа кипра пълна с мнения които никой дори не и ги иска! Много ми хареса как го нарече един коментатор тук - бълхата на последния косъм на руската мечка! Но тръгнал да се изожда пръв по какви ли не опасни въпроси.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори