×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Изкуствен интелект е сред кандидатите за депутати в Колумбия
  • 15-годишното момиче от "Подуяне" остава в тежко състояние в "Пирогов"
  • Мюнхен събира световните лидери за 62-ата конференция по сигурността
  • Трактори блокират Атина: гръцки фермери излизат на митинг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

МВР плаща 500 лева заради излагацията с ареста на мъж, скочил за кръста на Богоявление


МВР плаща 500 лева заради излагацията с ареста на мъж, скочил за кръста на Богоявление
Никола Стоянов, който бе арестуван, защото скочил да спасява кръста на Богоявление, осъди МВР
11 Февруари 2022, Петък, 08:51 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Никола Стоянов от Русе ще съди Министерството на вътрешните работи, а ТВ водещ иска списък за малоумни полицаи

МВР трябва да плати 500 лева заради неправомерното задържане на мъж, скочил за кръста на Богоявление. С това становище излезе Районният съд в Русе. 

Тези 500 лева, които Министерството на вътрешните работи трябва да плати, са всъщност разноските по делото. Потърпевшият от полицейското насилие Никола Стоянов обаче сподели пред Нова телевизия, че ще съди МВР и за причинените увреждания. 

Никола Стоянов от Русе бе един от участниците в ритуала на Йордановден. Малко след като излезе от водата той бе задържан. Мотивите за ареста от МВР обясниха с факта, че Стоянов не е бил в списъка на участниците,  които да скачат за кръста, не е преминал медицински преглед и лъхал на алкохол. Употребата на сила се наложила, защото мъжът оказал съпротива при ареста.

От кадрите се вижда как въпреки, че мъжът обяснява, че ще последва униформените, те извиват ръцете му и го свалят на земята. Задържаният отново повтаря, че ще тръгне с тях и ще им представи лична карта. Докато го водят към патрулната  кола Никола Стоянов повтаря, че не усеща ръцете си, защото били усукани от белезниците.

Имам наранявания, защото ме свалиха със сила, а не трябваше, защото по никакъв начин не им противодействах, каза мъжът, осъдил МВР за неправомерни действия.

„Единият полицейски служител ме ритна в гърдите. Още ме болят. С юмрук ме удари, с коляно, с кубинката. Агресия на такъв празник е недопустима“, заяви Стоянов.

„Ще водя гражданско дело заради уврежданията Министерството на вътрешните работи. Трябва да има персонална отговорност на самите полицаи“, добави той.

Въобще не знаех, че се прави регистрация, за да скачаш във водата и ако нямаш, те арестуват като някакъв страшен терорист, възкликна водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев. 

„Един от мотивите за реста бил, че лъгал на алкохол. Не съм юрист, но знам, че ако не съм зад волана, имам право да лъхам на каквото си искам“, добави той.

„После чудим ли се защо има толкова много вицове за полицаите? Мен са ме питали това служители на реда. Ще им пусна това клипче и ще им разкажа за упорството да обжалват заради списък, за да се хвърляш за кръста. Не знам списък за малоумници не трябва ли да се попълва регулярно“, коментира Николаев. 

„Чудя се кой ръководи полицията в Русе и идеята да се обжалва лично негова ли е. Грижи ли се този човек за репутацията на полицията“, каза още той.
 


В категории: Русе


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
16
Коментара
Мария АРНАУДОВА Пуснаха Никола Барбутов срещу 5000 евро гаранция Пуснаха Никола Барбутов срещу 5000 евро гаранция 13/02/2026, Петък 14:20 0
16
Коментара по темата
16.
аве
11.02.2022 17:56:21
0
5
още ли ги назначават тия по старите наредби . ахааа ,то нормален човек ще стане ли полицай или военен ,само малоумни лешпери там ,бе
и като свали мазната униформа ,гледаш некакъв аборт на природата .отврат
15.
TR-3B
11.02.2022 14:44:07
1
13
Ха, нищо ново, проблемът е че обезщетенията не трябво да се плащат от МВР, а персонално от празните кратуни дето се изживяват на Уокър-Тексаският рейнджър. Скапаните катаджий са същите гниди, дължат ми пари за 6 незаконни фиша, барабар с разноските по делата и вече 5 месеца лъжат, мажати се правят , че министерството нямало пари, защото не им били гласували бюджета. Върнете ми кинтите трактористи нещастни, общо:2453 лв, иначе ще се видим в Страсбург, а там тарифите ще ви фалират.
14.
Доволен
11.02.2022 12:14:31
4
6
Флагман манипулират коментарите .
13.
До 2
11.02.2022 10:47:32
3
32
И като ме арестуват пред 200 човека и половин България, а съм невинен кой ще ми плати претърпените моралните щети и унижението? Превишаването на правомощията и полицейското насилие изобщо няма да го коментираме!
12.
Ghf
11.02.2022 10:21:39
4
37
Умните полицаи в България се броят на пръсти всичко друго е неграмотно от нищожество на долу
11.
До8
11.02.2022 10:15:46
4
6
Ми ти за каво ставаш бе тъп
10.
1234
11.02.2022 10:10:34
31
4
Тоя пияния олигофрен защо не го убийте?Сега тръгнал да ви съди да е...а неговата мама.
9.
тъпоо
11.02.2022 10:08:19
4
30
Полицейска паплъч. Нищо не става от тях . ЩЕ ПЛАЩАТ КЪТ СА ПРОСТИ НА КУЧЕ без да обиждам животните
8.
Доволен
11.02.2022 09:58:58
8
4
Edva li nqkoi 6te q dokosne jena mu .... tq prili4a na.....
7.
*********
11.02.2022 09:56:52
5
10
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
6.
*********
11.02.2022 09:55:41
2
9
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
ОРЕЛ
11.02.2022 09:40:18
5
34
НЯМА ТАКОВА ВТРЕЩЯВАЩО МАЛОУМИЕ !!!!!!!!!!
НЕ Е ИСТИНА В КАКВО ОБЩЕСТВО ЖИВЕЕМ...?!?!???... ,ЩОМ ИМА БЕЗЧЕТ С ПЪДПЪДЪЧИ МОЗЪЦИ, КОИТО ДОРИ НЕ РАЗБИРАТ КАКВИ СА ИМ ФУНКЦИИТЕ В ОБЩЕСТВОТО!!....НО ПЪК СЕ ИЗЖИВЯВАТ ,КАТО АМЕРИКАНСКИ ЧЕНГЕТОГАНГСТЕРИ, КОИТО СИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА ПРЕБИВАТ И УБИВАТ, КАТО ПО ХОЛИВУДСКИ!!!!
АМИ ПРЕБИТИЯТ КАТО КУЧЕ ЗАНАЯТЧИЯ, КОЙТО СЕ ПРИБИРАЛ ОТ РАБОТА В БАНСКО И НА НЯКАКЪВ ИНДИВИД НЕ МУ ХАРЕСАЛА БРАДАТА МУ ЯВНО ,ТА РЕШИЛ ДА ГО ЗАРИТА ПО ТРОТОАРА????????????
4.
Жоро
11.02.2022 09:33:37
2
20
Колко тъпанари има в тази България
3.
Темида
11.02.2022 09:21:52
3
52
Арестуван НЕ означава непременно виновен!
Запомнето го!
2.
оффф...
11.02.2022 09:19:25
1
35
МВР трябва да бъде ЗАКРИТО и на негово място да се изгради изцяло НОВА структура с обучени и контролирани професионалисти.

В момента е държавна хранилка за паразити с нулев капацитет
1.
Бай Цоло
11.02.2022 09:08:53
7
63
Дисциплинарно уволнение за уронване престижа на МВР и право на борсата за такива дебили в униформа
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
След намесата на Флагман.бг – лъч надежда за изстрадалите от строителя Стефан Колев След намесата на Флагман.бг – лъч надежда за изстрадалите от строителя Стефан Колев Омбудсманът, зам.кметът по строителство и главният архитект на Община Бургас се самосезираха в подкрепа на купувачите на 176 апартамента, които чакат вече 8 години Акт15 МВР каза какво е изгоряло при пожара във врачанското следствие МВР каза какво е изгоряло при пожара във врачанското следствие Няма унищожени документи или шкаф, обяви директорът на пожарната във Враца Рекорден брой туристи от Румъния са посетили България през 2025 г.  Рекорден брой туристи от Румъния са посетили България през 2025 г.  Новото визуално представяне на страната ни впечатлява на изложението TTR в Букурещ Пуснаха Никола Барбутов срещу 5000 евро гаранция Пуснаха Никола Барбутов срещу 5000 евро гаранция Бившият зам.-кмет на София остава подсъдим по дело за организирана престъпна група и подкупи Четириетажен паркинг ще бъде изграден на входа на Морска гара в Бургас Четириетажен паркинг ще бъде изграден на входа на Морска гара в Бургас ДП „Пристанищна инфраструктура“ обяви поръчка за 6,2 млн. евро за изграждане на четириетажен паркинг с 344 места в Бургас Играта на отражения и динамиката на звука празнува днес Играта на отражения и динамиката на звука празнува днес Международният ден на радиото на 13 февруари напомня желанието да надникнем извън ерата на визуалното във въображението си Община Несебър откри нов физкултурен салон в училището в Оризаре Община Несебър откри нов физкултурен салон в училището в Оризаре Ученици и учители от ОУ „Георги Раковски“ получиха модерна спортна база за целогодишни занимания Софийският градски съд отложи делото срещу Никола Барбутов за 25 март Софийският градски съд отложи делото срещу Никола Барбутов за 25 март Бившият зам.-кмет на Столична община е подсъдим за участие в организирана престъпна група Известен предприемач е мъжът на София Андреева, която дари над 1 млн. лева на Ивайло Калушев Известен предприемач е мъжът на София Андреева, която дари над 1 млн. лева на Ивайло Калушев Валери Андреев има успешен бизнес на няколко континента Проблем на пазара на труда - компаниите у нас трудно намират кадри с нужните умения Проблем на пазара на труда - компаниите у нас трудно намират кадри с нужните умения Недостигът на квалифицирани служители ограничава растежа на бизнеса и забавя инвестиционните планове
Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Нов кръг от преговори Русия САЩ Украйна ще се проведат в Женева на 17 и 18 февруари Кремъл обяви, че руската делегация ще бъде ръководена от Владимир Медински след разговорите в Абу Даби Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Промени във формата на мозъка се свързват с риска от депресия Ново изследване открива връзка между структурата на определени мозъчни зони и развитието на депресивни разстройства Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Изкуствен интелект сред кандидатите за депутати в Колумбия Виртуалната кандидатка Гайтана участва в изборите за места, запазени за коренните общности Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Норвежкият биатлонист призна в ефир за изневяра по време на връчването на медала му Стурла Холм се разкая публично и по-късно съжали за откровението в деня на успеха на отбора Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Отстраниха украински състезател заради каска в памет на жертвите от войната Решението за Владислав Хераскевич  е взето 21 минути преди старта в Кортина, а спортистът ще обжалва пред Спортния арбитражен съд Краят на една от последните соц-диктатури Краят на една от последните соц-диктатури Според Reuters от 31 януари 2026 г. „Кубинци от всички слоеве се свиват в режим на оцеляване, справяйки се с удължаващи се прекъсвания на тока и ръстящи цени на храна, гориво и транспорт, докато САЩ заплашват с удушаване на комунистическата държава“ Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Нов удар по руските енергийни интереси: САЩ ограничиха достъпа до петрола на Венецуела Цените на горивата ще паднат още след свалянето на санкциите, прогнозира американският финансов министър Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Самолет с 55 души на борда излезе извън пистата при аварийно кацане  Машината спря в плитките води на Индийския океан, край Сомалия   Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Осуетен е опит за покушение над президента на Колумбия, но сенаторка е отвлечена Густаво Петро твърди, че хеликоптерът му е избегнал обстрел, а Аида Килкуе беше освободена след часове в плен Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Зеленски планира президентски избори и референдум за мир на 24 февруари Според публикацията на Файненшъл Таймс - Киев е под натиск от САЩ да организира вот до 15 май
София Андреева, последователка на Калушев София Андреева, последователка на Калушев Дано синът ми живее дълго и да носи позора за смъртта на Ивайло Калушев Виц на деня Виц на деня Жена се гледа в огледалото и казва на съпруга си:
- Чувствам се дебела, грозна и сбръчкана. Имам нужда от комплимент.
- Зрението ти е перфектно!
Виц на деня Виц на деня Основни медикаменти в Българската медицина:
- Газ, мас, оцет, чесън, лук, вино, ракия, пилешка супа, крем "Здраве" и бой!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако искате да снимате п*рно, търсете хора, които пеят на караоке! Тези хора нямат срам!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори