×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

До края на 2022-а: Стартира поръчка за основен ремонт на пътя Созопол – Царево – Малко Търново


До края на 2022-а: Стартира поръчка за основен ремонт на пътя Созопол – Царево – Малко Търново
Отговорът е прекрасен - нищо ново. Новото ще бъде, ако действително този министър си изпълни ангажимента, коментира Петър Кънев за Гроздан Караджов
03 Февруари 2022, Четвъртък, 17:50 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

През първото полугодие се предвижда проектната документация да е готова

Републикански път II-99 е заложен в инвестиционната програма на Агенция „Пътна инфраструктура“ за извършване на основен ремонт. Това става ясно от писмен отговор на вицепремиера и регионален министър Гроздан Караджов до бургаския депутат от „БСП за България“ Петър Кънев.

Процедурата е по реда на парламентарния контрол. Както „Флагман“ съобщи, Кънев постави въпроса за ремонт на пътя „Царево – Малко Търново“ на пореден министър на регионалното развитие.

Гроздан Караджов е дал разширен отговор.

„Републикански път II-99 (Бургас – Маринка) – Созопол – Приморско – Царево – Малко Търново – (о.п. Малко Търново – граница Турция) в участъка от км 0+000 до км 117+000 (цялата му дължина) е заложен в инвестиционната програма на Агенция „Пътна инфраструктура“ за извършване на основен ремонт. Предвижда се през втората половина на 2022 г. да се обявят обществени поръчки за строителство и строителен надзор“, посочва министърът.

Към момента се изработвали техническите проекти, които са разделени на две.

Едната отсечка е 53,6 км. Втората е 59 км и тя е именно пътят Царево – Малко Търново.

„Предвижда се до края на първото полугодие на 2022 г. проектната документация за двете отсечки да е готова, след което ще се предприемат необходимите действия за нейното одобряване и издаването на Разрешения за строеж. С изпълнение на основния ремонт на второкласния път ще се подобрят транспортно-експлоатационните качества и носимоспособността на пътната настилка, ще се осигури безопасността и комфорта на движение по трасето“, се казва още в писмото на министъра.

Пред „Флагман“ Петър Кънев коментира: „Отговорът е прекрасен, както и предишните отговори. Това е поредната надежда. Разчитам, че този министър все пак има достатъчно опит в администрирането и поне досега е доказал, че думата му тежи. Дай Боже, да се изпълнят нещата и към края на тази година вече да имаме яснота по проекта и започване работа по него.“

На въпроса предишните министри не са ли обещавали същото, Кънев отговори така: „Предните министри обещаваха същото в по-дълги, разбира се, срокове, но обещаваха категорично. Така че, както се казва, нищо ново. Новото ще бъде, ако действително този министър си изпълни ангажимента.“

 




6
Коментара
Емел МАХМУД Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна 19/04/2026, Неделя 22:53 0
6
Коментара по темата
6.
ОРЕЛ
04.02.2022 17:16:50
1
8
ПЪРВО НА ПЪРВО......ТОЗИ ПЪТ ЦАРЕВО - МАЛКО ТЪРНОВО Е ОСНОВНОТО ТРАСЕ ЗА ИЗНАСЯНЕТО И ОСЪЩЕСТВЯВАНЕТО НА КОЛОСАЛНИ КОЛИЧЕСТВА БРАКОНИЕРСКА СЕЧ ОТ "ДЪРВЕНАТА МАФИЯ" С ЛЮБЕЗНОТО СЪДЕЙСТВИЕ НА неПОДКУПНИТЕ И неКОРУМПИРАНИ ГОРСКИ СЛУЖИТЕЛИ!!!!!!!!

ВТОРО НА ВТОРО......АКО РЕШАТ ДА РЕМОНТИРАТ ТОЗИ ПЪТ, ТО ТРЯБВА ДА СЕКНАТ БРАКОНИЕРСКАТА СЕЧ ОТ ТЕРИТОРИЯТА , НЕ КЪДЕ ДА Е....А, ОТ САМИЯТ "ПАРК СТРАНДЖА"!!!!!!!!!.....КЪДЕТО ВЪРЛУВА НЕОБЕЗПОКОЯВАНА ОТ НИКОГО!!!!!!!!

ТРЕТО НА ТРЕТО...........КАК ЩЕ СЕ СЛУЧИ "ВТОРОТО"!?!?!???
5.
ОРЕЛ
04.02.2022 17:10:33
0
8
ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЯ КЪМ ПЕТЪР КЪНЕВ ,ЧЕ ГИ НАТИСКА ДА РЕМОНТИРАТ ТОЗИ ПЪТ!!!!!! БРАВО Г-Н КЪНЕВ, ТАКА СЕ ДЕЙСТВА МЪЖКАТА!!!!!!!!!
НО ОТ СЕГА МИ Е ЯСНО ,ЧЕ ВИ БУДАЛКАТ И ШИКАЛКАВЯТ И ОТНОВО НИИИИЩО, НИЩО, НИЩО НЯМА ДА НАПРАВЯТ ЗА ОСНОВЕН РЕМОНТ НА ТОЗИ ПЪТ ЦЕРЕВО-МАЛКО ТЪРНОВО!!!!!!
ЩОМ ВЗЕХА ДА ШИКАЛКАВЯТ, ЧЕ ЧАААК В КРАЯ НА 2022 "да се обявят обществени поръчки за строителство и строителен надзор“,........ТО РАБОТАТА Е ЯСНА ОТ СЕГА!!!!!........ОТЛАГАТ И ШИКАЛКАВЯТ ЯКО НАРОДА!!!!!!!!
4.
*********
04.02.2022 06:44:13
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
3.
Кондйо
03.02.2022 18:34:21
12
9
Петър Кънев е един голям мотор който заедно с Бъчийски ще задвижат колелото
2.
Никакви пътища и магистрали
03.02.2022 18:13:31
6
19
Казано е от БСП и дериватите ДБ, Асфалт не се яде!!!!
Кой ще ни даде париии, писукат троловете на Лорер?!?!?
А до края на годината, я камилата, я камиларя....
ПППП до тогава ще са изпадали в канала!!!
1.
:)))
03.02.2022 18:07:07
1
14
Eventualno sled 3-4 godini moje bi:)) sega im gledaite cirkovete
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Половината гласове в Бургаско са преброени: "Прогресивна България" с 48 %, праща 8 депутати от региона в НС Половината гласове в Бургаско са преброени: "Прогресивна България" с 48 %, праща 8 депутати от региона в НС ГЕРБ имат 14,43 %, а ПП-ДБ – 11,12 % Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ Междинни резултати от Бургас: Румен Радев гони 50 %, ще има ли изненада в листата на ГЕРБ ГЕРБ вкарват трима, а осмият в листата Атанас Пъчков засега пренарежда листата  Румен Радев може да спечели 140 депутатски мандата Румен Радев може да спечели 140 депутатски мандата "Възраждане" вероятно ще паднат под бариерата след приемането на гласовете от чужбина Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място Прогресивна България стигна до 134 депутатски места, ПП-ДБ измества ГЕРБ от второто място Резултатът може да се вдигне още повече, ако "Възраждане" изпадне от парламента  Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 % Първи изборни резултати от град Бургас: ПБ - 47,4 %, ГЕРБ - 22,8 % Следват БСП – 6,49 %, БСП  - 5,19 %, МЕЧ – 3,9 %, ПП-ДБ – 3,9 %, „Възраждане“ – 3,25 % "Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново "Прогресивна България" печели убедително в Малко Търново Формацията на Румен Радев е с 48,55 % в странджанската община Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба Изненадващи данни от паралелно преброяване: Радев - 44,4 %, "Възраждане" е на ръба Според данни от "Мяра" БСП няма да е част от следващото НС Радев може и да има и 120 мандата, чакат се гласовете от чужбина Радев може и да има и 120 мандата, чакат се гласовете от чужбина „Възраждане“ може да падне под бариерата заради масовия вот извън страната Победителят в изборите Румен Радев изненадващо се появи със съпругата си Деси Радева Победителят в изборите Румен Радев изненадващо се появи със съпругата си Деси Радева В последните три месеца, самата Деси няколко пъти даде подобни индикации със странните си постове и коментари в социалните мрежи Румен Радев спечели убедително изборите, вкарва 6 от Бургас в следващото НС Румен Радев спечели убедително изборите, вкарва 6 от Бургас в следващото НС ГЕРБ печелят три мандата, ПП-ДБ - двама 
Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Обрат : Над половината британци искат отново да се присъединят към ЕС Великобритания излезе от общността окончателно през 2020 година Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Обединените арабски емирства са в криза, след като бяха отменени близо 20 000 полета
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Тайната на успеха в живота е свързана с честността и принципността.
- Как по-точно?
- Ако ги нямате, успехът е гарантиран.
Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори