МВР два дни крие смъртта на съдийка от Апелативния спецсъд
Магистрат е жертвата на катастрофата на АМ "Тракия", станала при съмнителни обстоятелства в събота
Грандиозен скандал е на път да се разгори между МВР и съдебната власт. В конкретния случай става въпрос за прикриването на факти за съмнителен пътен инцидент със загинал магистрат, пише вестник Труд.
Съдия Емилия Петкова от Апелативния специализиран наказателен съд е загиналата при тежката катастрофа, станала в събота на автомагистрала "Тракия". По-странното е, че два дни самоличността на загиналата се пази в дълбока тайна от органите на МВР.
Катастрофата, причините за която все още са неизвестни, стана на магистралата между Пловдив и Пазарджик в посока столицата. Първоначалната информация сочи, че съдия Петкова е спряла изненадващо в крайната дясна лента на магистралата, но след това е блъсната от джип, който не е успял да спре. При удара автомобилът на спецсъдийката изгаря напълно. Катастрофата и последвалия пожар станаха причина за затваряне на магистралата за няколко часа.
Внезапната кончина на магистрата е хвърлила в ужас нейните колеги от Специализирания и Апелативния специализиран наказателен съд, които в петък от Министерство на правосъдието обявиха, че предстои да бъдат закрити. След случилото се с колегата им спецмагистрати не криели, че са притеснени, още повече, че в последните седмици зачестили и заплахите срещу прокурори от Специализирана прокуратура.
Като съдия в апелативния спецсъд Емилия Петкова е произнасяла тежки присъди срещу представители на организираната престъпност, осъждани за рекет, изнудвания, палежи, наркоразпространение и ред други престъпни деяния. Един от осъдените от загиналата съдийка е скандално известният рецидивист с прякор "Крокодила".
Топ 10 десерта за всеки случай: Рецепти, които трябва да опитате
Фон дер Лайен: Русия се подиграва
Левски с невероятен трансфер
Как да изградите успешни отношения според астрологията
14/05/2026, Четвъртък 20:40
1
Дара с коментар преди полуфинална на "Евровизия"
14/05/2026, Четвъртък 20:20
0
Алекс Николов громи с приятеля си Пория и Супермен
Лесна и бърза рецепта за пържени картофи - вкусни всяка вечер
16-годишен задържан за грабеж и побой над мъж
14/05/2026, Четвъртък 19:21
0
Как да използвате астрологията, за да подобрите живота си
14/05/2026, Четвъртък 18:59
0
Отиде си главният герой от култовия клип на „О, Тигре, тигре“
Разкриха менюто на Си и Тръмп - уникално е
Предлагат на ветерана Левандовски заплата от 90 милиона евро
