Областна управа в Бургас потъна в скръб
Ковид-19 погуби един от най-добрите служители в представителството на държавата на местно ниво
Областна управа в Бургас потъна в скръб. Ковид-19 погуби един от най-добрите служители в представителството на държавата на местно ниво. Димитър Христов си отиде на 66-годишна възраст, а колегите му са покрусени. Той бе ръководител на дежурните в Областна управа и отлично си взаимодействаше с трима губернатори – Константин Гребенаров, Павел Маринов и Вълчо Чолаков.
Христов е военен, затова дълги години е ръководел отбранително-мобилизационната подготовка. След като се пенсионира, се присъединява към Съюза на сержанти и офицерите от запаса и резерва.
„С негова помощ много паметници видяха бял свят. Граждански ангажиран човек, който работеше тихо и с усмивка денонощно и вършеше най-много работа от всички ни“, казват колегите му през сълзи.
Дългогодишният говорител на Областна управа Елена Иванова изрази своите съболезнования по повод кончината на Димитър Христов:
„Години наред сутрините ми (ако интервалът от 00:00 до 05:00 часа) може да се нарече сутрин, започваха с него. Звъннеше ли той, значи някъде в Областта се случва бедствие. "Мъник, вземай химикалката", беше нашето "Добро утро". Организиран до крайна педантичност, дисциплиниран, без да всява паника (дори когато ми говореше за смърт), железен. Понякога си мислех, че никога не спи, звучеше бодро и успокояващо по всяко време на денонощието. Ръководител на място. Работохолик. Нечовек. Работното му място беше в деретата, язовирите, в снега, пожарите. За хората ще остане добър и разбран колега, за мен – моето SPESHNO, което и до днес стои в телефона ми. Явно и в сърцето ми. Не съм вярвала, че загубата на човек извън семейството ми може да ме натъжи така. Почивай в мир, Димитър Христов, сигурна съм, че "там горе" ще са очаровани от усмивката ти, уважителността и доброто сърце. Леко ти небе, боецо“, написа Елена Иванова.
Погребението на Димитър Христов е утре в 12 часа в Гробищния парк в Бургас.
Поклон пред паметта му!
Морето върна съкровище след 404 години: Извадиха 10-килограмово сребърно кюлче
16/07/2026, Четвъртък 16:00
0
Сливенски джигит стана за смях в Румъния: Ченгета му развиха номерата, той им скача на бой (ВИДЕО)
Затишие преди нов ценови удар: Храните в Европа може рязко да поскъпнат през 2027 г.
Дигитално поколение само по име: Българските младежи са последни в ЕС
Край на чакането за Дюлинския проход: Асфалтирането започва до 15 август
От липсваща услуга до собствен стартъп: Четирима бургаски ученици създават умни шкафчета
Купонджиите на попфолка идват за MAX FEST в Бургас
Тръмп иска депозит от 100 000 долара за "Зелена карта"
МВнР с червена линия след Киев: Нито нова военна помощ, нито скрити ангажименти за България
Световен триумф! „Мишлен“ се преклони пред българските шеф-готвачи и призна София
Фатален край на съседска война: 82-годишен нападна жена, после почина в болница
16/07/2026, Четвъртък 13:00
0
Внимание, бургазлии: Пръскат „Богориди“ и „Александровска“ срещу листни въшки този петък
