Деканът на Медицинския факултет в Бургас се оттегли, ще заеме ли поста на проф. Тодор Кантарджиев?
Доц. Цветан Велинов е изтъкнал лични причини за решението си
Деканът на Медицинския факултет към Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ доц. Цветан Велинов е напуснал поста си преди няколко дни, научи Флагман.бг. Той се е върнал в София, като пред ръководството е изтъкнал лични причини за решението си.
„С доц. Велинов се случи нещо, което е извън него и се наложи тази промяна. Той направи много за Медицинския факултет и ще продължи да ни помага, за което му благодаря“, каза пред Флагман.бг ректорът на бургаската "Алма матер" проф. Магдалена Миткова.
Към момента временно изпълняващ длъжността декан на Медицинския факултет е зам.-деканът доц. дм Румяна Янкова. Предстои изборът на нов ръководител.
Доц. Цветан Велинов бе начело на Медицинския факултет в Бургас от самото му създаване. Той е доказан специалист по антибиотична резистентност и световно признат микробиолог.
В здравните среди усилено се говори, че именно доц. Цветан Велинов ще бъде новият наследник на проф. Тодор Кантарджиев като директор на Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ), но информацията все още не е официално потвърдена.
Миналото лято проф. Кантарджиев беше пенсиониран от служебния министър Стойчо Кацаров и това предизвика огромна вълна от недоволство. Мястото му досега заема досегашният заместник проф. Ива Христова, като временно изпълняващ длъжността.
В същото време на 10 февруари е свикано извънредно събрание на акционерите в УМБАЛ Бургас. Първоначално се смяташе, че ще се гласуват промени в борда и оттеглянето на доц.Цветан Велинов, който е част от висшето ръководство на здравното заведение от година, но според информация на Флагман.бг поне засега не се предвижда подобна промяна. На извънредното събрание ще бъде утвърден стратегически документ за развитието на болницата, а промени в Борда ще се правят през май 2022 година.
5 признака на здрава и стабилна връзка, които показват, че сте с правилния човек
Коя зодия ще има най-много пари през март според астролози
Как да почистим фурната без търкане - лесен и ефективен домашен метод
Пролетна умора - 7 естествени начина да върнете енергията си
Картофи на фурна със сирене и яйца - лесна домашна рецепта
Коя зодия трябва да внимава през първата половина на март - предупреждение от астролози
Дара с рекорд - "Бангаранга" събра над 6 милиона гледания за броени часове
Бърз сладкиш с 3 яйца и 1 чаша захар - лесна домашна рецепта за 30 минути
7 най-чести грешки при продажба на апартамент, които могат да ви струват хиляди евро
Коя зодия ще има най-голям късмет на 3 март - звездите носят изненади
100 велосипеда ще са на разположение на бургазлии от 4 март
Палачинки без мляко - пухкави, меки и готови за 10 минути

Този факултет такъв декан заслужава!
Вярвам, че това светило в медицината- Кантарджиев, ще изведе Медицинския факултет до невероятни висини, а лекарите, завършили под ръководството на Кантарджиев, ще бъдат успешни лекари из престижните болници в цяла България- Руен, Кърджали и Малко Търново и много, много други!
Успех!
Имаме най-добрия кмет и най-добрия Медицински факултет!