Заради COVID-19: Индия чества националния си празник по-скромно
Близо 500 деца, танцьори, полицаи, военни части, платформи и изпълнители на каскади на мотори преминаха в парад от президентския дворец по широкия булевард "Раджпат"
Хиляди хора се събраха днес, въпреки студения ден на централния булевард в индийската столица Делхи, за да наблюдават демонстрацията на военната мощ и културното разнообразие на страната, но заради новата вълна на коронавируса тазгодишният военен парад по случай националния празник - Деня на републиката, бе в по-малък мащаб, предаде Асошиейтед прес.
Близо 500 деца, танцьори, полицаи, военни части, платформи и изпълнители на каскади на мотори преминаха в парад от президентския дворец по широкия булевард "Раджпат".
Президентът Рам Нат Ковинд беше приветстван от маршируващите колони, сред които омаше полк от мустакати ездачи на камили, воден от духов оркестър. Премиерът Нарендра Моди, министри от правителството и чуждестранни дипломати аплодираха участниците в парада.
Деветдесетминутният парад завърши с прелитане на 75 единици бойна авиация, включително изтребители "Рафал", транспортни самолети и хеликоптери.
В Деня на републиката се чества годишнината от приемането на конституцията на Индия на 26 януари 1950 г. Страната обяви независимост от Великобритания през 1947 г.
Шокиращи данни: 10-годишно дете е бременно, най-младата родилка у нас е била на 11
Тежка катастрофа край Крайморие с няколко пострадали
Близо 7000 зрелостници отново на матура по БЕЛ
Удар по търговците на Юндола: Над 2 тона храни без произход отиват за унищожаване (СНИМКИ)
BG-Alert в Сливенско: Горски пожар между Медвен и Градец вдигна два военни хеликоптера
ОДБХ-Пазарджик иззе над 2 тона храни от бабите на пазара на Юндола
20/08/2026, Четвъртък 17:00
4
Курабийки с кисело мляко като от бабината кухня: Меки отвътре и със захарна коричка
Сигнал до Флагман: Коли паркират всяка вечер под забранителен знак пред бл. 48 в Меден рудник
Гастарбайтерската вълна тръгна през България и задръсти страната
Рюте увери Радев: Удар по България ще се третира като удар по НАТО
До 40 градуса, после рязък обрат: Бури и градушки идват в края на август, ето къде
Чуждестранните инвестиции в България нарастват значително през първото полугодие на 2026 година
