Русия издаде заповед за арест срещу брата на Алексей Навални
Името на 38-годишния Олег Навални вече е в списъка на лицата, издирвани от руското вътрешно министерство за криминални престъпления
Русия издаде днес заповед за арест на Олег Навални, брата на опозиционера Алексей Навални, обвинен, че е нарушил условна присъда. Затворническата администрация настоява той да бъде лишен от свобода, предаде Франс прес.
Заповедта е издадена ден след като Алексей Навални, заклет враг на Кремъл, излежаващ присъда за измама, която според него е политическа, бе включен в списъка на "терористите и екстремистите" на фона на безмилостните репресии срещу критици на властта в Русия през последните две години.
Името на 38-годишния Олег Навални вече е в списъка на лицата, издирвани от руското вътрешно министерство за криминални престъпления.
Олег Навални бе осъден през август на една година затвор условно по дело за нарушения на санитарните норми, свързани с коронавирусната пандемия, тъй като през януари 2021 г. призовавал сънародниците си да участват в демонстрации с искане за освобождаване на брат му.
Адвокатът му Никос Параскевов заяви пред Интерфакс, че заповедта за арест е издадена, защото полицията не открила Олег Навални в жилището му. Той каза, че не знае дали последният е напуснал страната като повечето съратници на неговия брат.
В понеделник московски съд регистрира искане от затворническите власти за преобразуване на условната присъда на Олег Навални в ефективна. Според сайта на съда то предстои да бъде разгледано на 18 февруари.
Каква субсидия ще вземат формациите в 52 НС и кои остават без пари от държавата
Асен Василев би отстъпил за Манол Пейков: Ако ДБ настоява, ще стана депутат от Хасково
На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си
ПП-ДБ определи оставката на Борислав Сарафов като първа стъпка, а от ГЕРБ я нарекоха достоен, но закъснял личен акт
Коя е Ваня Стефанова - първата жена и.ф. главен прокурор на България
Шест години затвор за рецидивист след продажба на 0,71 грама марихуана във Варна
Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите
След оттеглянето на Сарафов остава ли въпросът за дисциплинарната отговорност
Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни
Кабинетът Гюров предлага изваждане на 1,4 млрд. евро от ББР
Lidl става мобилен оператор
Бургас се превръща в сцена на едни от утвърдените музикални форуми за млади таланти у нас
