Кметът на Поморие Иван Алексиев: Перспективите за Каменар са отлични, като квартал ще привлече европейски инвестиции
Екипът на градоначалника има много смели планове за Каменар, които ще превърнат малкото село в много добро място на живот
„Перспективите за Каменар са отлични, защото след като стане квартал на Поморие, ще имаме право да кандидатстваме с проекти за това населено място по редица европейски програми. До този момент за Каменар получавахме финансиране само по ОП „Развитие на селските райони““, каза кметът на Поморие Иван Алексиев пред Флагман.бг след днешната сесия, на която бе дадена зелена светлина на идеята му – селото, което се намира само на 6 км от общинския център, да стане градски квартал. (ВИЖТЕ ТУК)
Това е естествената територия за развитие на Поморие и присъединяването към града ще бъде от полза и на двете населени места, категоричен бе кметът Иван Алексиев.
Екипът на градоначалника има много смели планове за Каменар, които ще превърнат малкото село в много добро място на живот.
Неслучайно и цените на недвижими имоти там започнаха да скачат. Още при реконструкцията на 6 км път, който бе напълно обновен преди година, те се повишиха със 100 % - от 20 лева на кв.метър за парцел за строителство до 20 евро. В момента вече са между 25 и 30 евро.
"Трейс БГ" ЕАД изпълни рехабилитацията на пътя Поморие-Каменар. Резултатът е впечатляващ!
Сред краткосрочните планове са рекултивацията на старото депо и превръщането му в модерен парк.
„Става въпрос за площ от 70 дка, ще има много места за отдих, атракционни, плановете ни са да го превърнем в едно приятно място за почивка. Другото, което е важно и ще помогне за развитието на Каменар е бившата каменна кариера, която е затворена от 1 година. Тя е с отпаднала необходимост, разпростира се на територия е от 111 дка. Плановете ни са да превърнем тази територия в по-различен атракцион с водно огледало, барбекюта за млади семейства, да има развлечения за деца и виенско колело. Да изградим атракционен парк, какъвто има в редица европейски градове, и който да се ползва от туристите. Вместо да чакат по няколко часа на терминала, ако освободят хотела си по-рано, те може да посетят този парк, да си починат и след това за 10 минути да отидат на летището“, допълни Алексиев.
В момента в село Каменар живеят между 250 и 300 души. С осигуряването на редовен транспорт на цената на градската линия се очаква тази цифра да се увеличи значително. Важно уточнение е, че местните данъци няма да се повишат значително за хората от Каменар. Заради това и местните подкрепят идеята, тъй като изчисляват, че ползите от това да станат квартал на Поморие ще са изключително сериозни.
Дневен хороскоп за 30 юли: Любовта ви вдъхновява, но страстите могат да донесат изпитания
Асен Блатечки лично покани бургазлии на театър под звездите на Морска гара
Без КЕП и без хартия: Бургазлии получават здравното си досие в телефона
Дунав отстъпи и разкри останки от мамут край Ряхово
238 051 българи губят част от отпуска си: Новите правила удрят работещите на 4 до 7 часа
Установиха коя е жената, открита в куфар в Атина
Дженифър Анистън обмисля трета сватба, но годеж още няма
BMW реже 8000 работни места, Германия ще понесе основния удар
Почина Том Чадбън - актьорът от Игра на тронове, Доктор Кой и Казино Роял
Откриха мъртъв 22-годишен с огнестрелна рана в Стара Загора
БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места

Редовен транспорт в Поморие от както има, населението намалява!
Смешни сте.
Нали там е измръзнал?
Колкото Каблешково ще стане квартал на Ахелой,само приказки от 1001 нощ..пълен шарж в зоната на очакванията на Каменарци