×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще остане ли ЕС без газ при война с Русия? САЩ ни търсят нови доставчици


Ще остане ли ЕС без газ при война с Русия? САЩ ни търсят нови доставчици
При война с Русия ще се наложи да се доставя природен газ от Северна Африка и Близкия Изток
26 Януари 2022, Сряда, 07:40 ч.
Автор: Флагман.Бг

 Американски санкции при евентуален конфликт биха нарушили снабдяването със синьо гориво

Съединените щати водят разговори с водещи енергийни производители, които да снабдяват Европа, ако Русия нахлуе в Украйна. Това са съобщили пред Ройтерс висши служители от администрацията на президента Джо Байдън, информира Нова телевизия.

Американската страна търси допълнителни обеми природен газ от различни райони в света - от Северна Африка и Близкия Изток до Азия и Съединените щати.

Около една трета от доставките на газ за Европейския съюз са от Русия и американски санкции при евентуален конфликт биха нарушили снабдяването. Прекъсване на доставките от Русия би изострило вече съществуващата енергийна криза, причинена от недостиг.
 


В категории: Животът


12
Коментара
Флагман.БГ За ЧНГ цените пак скочиха За ЧНГ цените пак скочиха 04/01/2026, Неделя 10:40 0
12
Коментара по темата
12.
ХХ
26.01.2022 14:51:57
1
2
22 Септември може да има, след като изхвърлим козяшките марионетки и излезем от НАТО и ЕС.
11.
Ще остане..и още как..и без друго ще остане...
26.01.2022 14:11:35
2
2
....Европа трябва да намери форма на сътрудничество с Русия..Още малко и целият свят ще влезе в НАТО...и защо...защото много ги е страх от Китай и има защо..И американците да престанат да се врат навсякъде ...в Ирак може инвазия без причина , в Крим не може..с причина..Да тровим всички лидери на Латинска Америка които не ни слушат може но Скрипал не може , отровиха на ачика Ясер Арафат доказано с ексхумация и какво...На американците аршина е сгъваем...
10.
До5
26.01.2022 12:37:42
1
5
Сериозно ли вярваш, че газ, прехвърлен с кораби през океана ще излезе по-евтин от такъв , доставен по тръба !?
А тази басня, че цената на газа се запазила ниска , защото американците пратиха десетина кораба в Европа, ти ли я измисли ?
Впрочем цената на шистовия газ въобще не е по-ниска от тази при добиване от газови находища!
Съоръженията при добив на шистов газ са по-сложни и по-трудно се поддържат!Отделно са "клещите" на екологията !
9.
Tsatsata
26.01.2022 12:14:21
2
1
Както е написано заглавието на статията , при война с Русия , ЕС може да остане не само без ГАЗ , а може да остане и без Г*З....!
8.
Нашите педали
26.01.2022 12:06:37
1
3
До там докараха страната, че краварите да решават кой да снабдява с газ района...
Бре! Русия съответно ще скрепи по- здрава "дружба" с Пекин. Турците пък арабски богаташи им спасяват лирата... Русия и Турция отдавна имат "приятелски" ръкостискания
Мислят наш'те, че без вазелин ще могат да поемат и на "братушките" и на краварите, хич не се и замислят, че след употреба ще бъдат рециклирани в полза на природата.
7.
Пламен
26.01.2022 10:36:37
1
4
Европа е банкомат - глава няма...
6.
ХХ
26.01.2022 10:23:57
5
4
Коментар №2 е много прав. Евроатлантическа България не е независима, а отново слугува на чужди сили.
Никакъв 22 Септември.
5.
Опааа
26.01.2022 10:22:38
3
3
nib
Пълен нибиец си. Благодарение на корабите с втечнен газ от САЩ се запази по ниска цена на газа в Европа. Имат,ще продават. Шистов. Отделно,защо да не го сложат на Русия. Да загубиш пазар за 1/3 на продукцията. Основна и със стратегическо значение за бюджета ти,си е голям удар. Измисли ли са го янките. Да мислят рашките.
4.
Честито!
26.01.2022 09:43:10
11
7
Язък! Язък!
Ами нали Боко Тиквата направи с НАШИТЕ пари тръбопровод на Путин, за да може Русия да си продава газта в Сърбия и Унгария, и със спечелените пари да строи нови оръжия за нови за нови "освобождения". Сега се оказа, че другарят Борисов отново ни закачи за губещите и има вероятност да ни наложат санкции. С нашите пари - санкции по нашите глави. Заради русофилските измекяри!
3.
Asen
26.01.2022 09:12:13
6
17
То май цялата патардия в Украйна е заради енергийните интереси на американците в района. Не че им пука за украинците. Както винаги заради американските интереси, Европа го отнася накрая!
2.
_nib_
26.01.2022 08:49:50
9
10
Мръсния американец? Мисли? За нас?
Чекай позная....американски газ ще ни продава....на завишени цени. Докато не си замине и последният империалист от тук....никакъв 22-ри септември....Никакъв ден на независимоста....
1.
Стана ясно
26.01.2022 08:39:39
6
15
"САЩ ни търсят нови доставчици"

Много загрижени тия бе! Хахаха
Важното е да топнат човката
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Старостта е мъдра: Урок по адаптация от една 87-годишна българка Старостта е мъдра: Урок по адаптация от една 87-годишна българка Живеем в епоха, която въздига на пиедестал младостта, във всичките й форми, а в исторически план това никога не е било така Зимуващият миден замък на бургаския плаж по пътя за солниците Зимуващият миден замък на бургаския плаж по пътя за солниците Който разказва истории за любов, за раздели, за раждане на креативни идеи и за пробуждане на смели мечти Древногръцка мозайка разкри какво са си пожелавали хората преди хилядолетия Древногръцка мозайка разкри какво са си пожелавали хората преди хилядолетия Кратък надпис върху антична подова мозайка показва, че стремежът към здраве, радост и вътрешен мир е непроменен от древността до днес. Пенев над дербито: легендата, която обедини българския футбол Пенев над дербито: легендата, която обедини българския футбол В деня на сбогуването „Герена“ и „Армията“ замълчаха заедно Сигнал до Флагман: Стълбите на символа на Бургас са корозирали, нужен е ремонт (СНИМКИ) Сигнал до Флагман: Стълбите на символа на Бургас са корозирали, нужен е ремонт (СНИМКИ) За щастие ръждата изглежда повърхностна и обновяването на съоръжението не би следвало да е кой знае колко скъпо 147 години от денят, в който София възкръсна свободна 147 години от денят, в който София възкръсна свободна На 4 януари 1878 г. руските войски на генерал Гурко влизат в града и променят съдбата му завинаги Със звън на хлопки и древни ритуали кукери оживиха Велико Търново Със звън на хлопки и древни ритуали кукери оживиха Велико Търново За първи път сурвакарският обичай бе пресъздаден пред Царевец и по Самоводската чаршия Поклон пред Тото: Бургас се прощава с един голям музикант Поклон пред Тото: Бургас се прощава с един голям музикант Сбогуването с обичания и в далечна Норвегия Тодор Илиев ще бъде утре от 13,30 часа в ритуалната зала на гробищния парк КЗП и НАП влязоха в магазините заради съмнения за завишени цени КЗП и НАП влязоха в магазините заради съмнения за завишени цени Контролът срещу спекулацията свързани с еврото, доведе до първите актове и санкции за търговци, нарушили правилата  Вече няма никаква пречка Китай да нахлуе в Тайван Вече няма никаква пречка Китай да нахлуе в Тайван Ако правилата вече не важат за никого, защо да важат за Пекин?
Томи Лий Джоунс проговори след смъртта на 34-годишната си дъщеря Виктория Джоунс Томи Лий Джоунс проговори след смъртта на 34-годишната си дъщеря Виктория Джоунс След като свидетел повдигна завесата на случая в последните часове Тръмп след ударите по Венецуела: САЩ поемат контрола, Мадуро е в ареста Тръмп след ударите по Венецуела: САЩ поемат контрола, Мадуро е в ареста Американският президент обяви военна победа, ареста на Мадуро и планове за възстановяване на петролната индустрия Кой е полковник Жак Бо и защо е личен заложник на Урсула фон дер Лайен? Кой е полковник Жак Бо и защо е личен заложник на Урсула фон дер Лайен? Негова книга го превърна в първия известен дисидент в ЕС с отнети човешки права Резиденцията на Путин във Валдай: кой живее там и защо мястото е строго пазена тайна Резиденцията на Путин във Валдай: кой живее там и защо мястото е строго пазена тайна Семейство, охрана и мълчание – какво знаем за най-загадъчния дом на руския президент Тръмп: Казах на Мадуро да се предаде – гледах залавянето му на живо Тръмп: Казах на Мадуро да се предаде – гледах залавянето му на живо Президентът на САЩ разкри детайли за тайна операция във Венецуела и бъдещето на петрола Край на безтегловността? Русия проектира космическа станция с изкуствена гравитация Край на безтегловността? Русия проектира космическа станция с изкуствена гравитация Въртящата се орбитална база обещава по-здравословен живот за астронавтите след ерата на МКС Разстрел в тила: убит полковник разкрива мрачните тайни на руската армия Разстрел в тила: убит полковник разкрива мрачните тайни на руската армия Командирът е разстрелян с четири куршума месеци след като е обвинен в убийството на свой подчинен Oт шофьор на автобус до президент на Венецуела - Николас Мадуро и спорната му легитимност Oт шофьор на автобус до президент на Венецуела - Николас Мадуро и спорната му легитимност Пътят на човека, наследил Уго Чавес и превърнал се в символ на авторитарния режим Идентифицираха още жертви от пожара в Кран Монтана - сред тях и тийнейджъри Идентифицираха още жертви от пожара в Кран Монтана - сред тях и тийнейджъри Няколко младежи са разпознати, а над 100 ранени продължават лечението си в няколко държави Войната за петрола на Венецуела – ключ към бъдещето на света и заплаха за Иран Войната за петрола на Венецуела – ключ към бъдещето на света и заплаха за Иран Ще успее ли „миротворецът“ Тръмп да замени президента с Мачадо, която спечели „Ноблел“ за мир през 2025-та въпреки призивите за ликвидиране на съперника й?
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ Димитър Пенев ще е вечно жив! Виц на деня Виц на деня - Защо от България не емигрират политиците?
- Защото от България има изтичане на мозъци, а не на задници.
Виц на деня Виц на деня В габровси ресторант клиент пита:
- Защо три варени яйца са по-скъпи от три бъркани?
- Защото варените можете да ги преброите.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Българинът става от масата само ако много му се пикае. За всичко останало става жена му!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори