×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • След забраната за износ дизелът е поскъпнал с 10 ст.
  • Повдигнаха обвинение на рецидивист за шофиране с 4,23 промила алкохол
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ОбС-Бургас намали наемите за културните дейци, 12 събития са отменени заради пандемията


ОбС-Бургас намали наемите за културните дейци, 12 събития са отменени заради пандемията
Предложението на съветниците от ГЕРБ се прие единодушно
25 Януари 2022, Вторник, 11:27 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Така ще подпомогне провеждането на събития в общинските зали, зам.-кметът Диана Саватева изнесе и статистика

Общинският съвет в Бургас прие мерки, с които да подпомогне наемателите на общински обекти, с цел провеждането на повече културни събития. Така за срока до отмяната на обявената извънредна епидемична обстановка се намаляват цените за наемане на обектите общинска собственост - помещения, зали, пространства на закрито, в които се провеждат културни събития с продажба на билети, за физически и юридически лица – наематели или ползватели, които са ограничили дейността си в имота вследствие на мерките и ограниченията, наложени по време на извънредната епидемична обстановка. Намалението е реципрочно на броя продадените билети, отнесени към общия капацитет на помещението, но не по-малко от 70% от цената на наема, става ясно от докладната. Организаторите трябва да представят документи, удостоверяващи броя на продадените билети.

Бившият управител на Културен дом на НХК Мария Табакова от ДБГ заяви, че ще подкрепят предложението

Общинският съветник от ДБГ Мария Табакова  заяви, че подкрепя докладната записка. „Тук се изказвам в качеството си на бивш управител на Културен дом на НХК. Смятам, че това е най-правилното нещо, което може да се случи до този момент. Ако наемите бъдат намалени, това ще бъде на печалба не само за Община Бургас, но и за самите наематели. Смятам, че това ще бъде улеснение не само за културните дейци, но и за Общината, която считам, че ще има по-голям приход от провеждането на културни събития. В момента залите стоят празни”, каза Мария Табакова, която е част от културния елит на Бургас.

Зам.-кметът по култура Диана Саватева добави, че с предложението ще се осигури и възможност за публиката за достъп до културно съдържание. „В Бургас след въвеждането на зеления сертификат имаше диалог между организаторите на събития, мен и общински съветници, защото настъпи отлив на публика. Те поискаха да оставим мярката те да плащат 50% от наема, но след разговори беше предложена мярка 70% и това е обвързано с продажбата на билети. Ако се продадат 100% от местата в залата, наемът ще се заплаща на 100%”, обясни Саватева.

Тя съобщи, че в последно време в Бургас са отложени 12 културни събития, което означава, че в общинската хазна не са влезли никакви средства. За зала „Тончо Русев” наемът е 800 лв., а на 70% е – 560 лв., по-добре е да влязат тези средства, отколкото 0 лв., категорична е Диана Саватева, която добави, че в момента ситуацията е динамична и отново се прие 50% от местата в залата да се осигуряватза публика.

„Промяната в правилата се отрази рязко върху посещаемостта на събитията, което предизвика реакция от страна на културните организатори. Те потърсиха контакт с нас като общински съветници и ни сезираха за невъзможността да организират събития при пълен наем. Според тях новите обстоятелства водят до фактически локдаун, тъй като публиката не е достатъчна и провеждането на събития е нерентабилно”, пишат и вносителите на докладната.

При направена справка в Община Бургас – в периода от 1 септември до 20 октомври приходите от външни продукции, представени в Културен дом НХК, при позволена заетост 50 процента от капацитета, са 4 630 лв. За периода 21 октомври – 15 ноември приходът е 800 лв. като първите десет дни след новата заповед всички предварително планирани събития в основната зала на Културен дом НХК бяха отменени.

Предложението на съветниците от ГЕРБ се прие единодушно.


В категории: Бургас


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
5
Коментара
Флагман.БГ Ловец на духове излетя от "Биг Брадър" Ловец на духове излетя от "Биг Брадър" 13/11/2025, Четвъртък 09:10 0
Флагман.БГ Kамион се вряза в множество хора на пазар Kамион се вряза в множество хора на пазар 13/11/2025, Четвъртък 08:21 1
Флагман.БГ Има редица предания за днес Има редица предания за днес 13/11/2025, Четвъртък 08:00 0
Флагман.БГ Чудна рецепта - печено пиле със сливи Чудна рецепта - печено пиле със сливи 13/11/2025, Четвъртък 07:50 0
Флагман.БГ Левски с голяма победа в Европа Левски с голяма победа в Европа 13/11/2025, Четвъртък 07:40 0
Флагман.БГ Страхотен Везенков в Евролигата Страхотен Везенков в Евролигата 13/11/2025, Четвъртък 07:18 0
Флагман.БГ Какво ще е времето днес Какво ще е времето днес 13/11/2025, Четвъртък 07:11 0
5
Коментара по темата
5.
орлово око
25.01.2022 16:42:33
0
7
Ту мач калинки на едно място
4.
БГР
25.01.2022 12:54:32
0
5
Нашите винаги са на почит.
3.
Асен Тасев
25.01.2022 12:25:05
1
14
Културен елит на Бургас?Какво значи това и как се става такъв?
2.
До 1
25.01.2022 12:07:33
0
17
Гледай какво нещо. От най-ниските нива в х-л България през социализма, кафенета, фирма за кетъринг и др. подобни до общински съветник. Това само с учене и много акъл става.
1.
:)
25.01.2022 11:46:56
0
11
успокоих се . Димо Грудев е жив , ще спя спокойно довечера
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Десетокласник с топ игра в "Стани богат", отговори на въпрос за 20 000 лева Десетокласник с топ игра в "Стани богат", отговори на въпрос за 20 000 лева Митко си тръгна от играта с 10 хиляди Зловеща катастрофа с електробус в София Зловеща катастрофа с електробус в София Според информация на очевидец, шофьорът е починал, още не се съобщава дали има тежко пострадали пътници Всички бензиностанции на „Лукойл“ обезпечени с гориво, няма да ги затварят Всички бензиностанции на „Лукойл“ обезпечени с гориво, няма да ги затварят Няма никакви основания за прекратяване на тяхната дейност Главчев и Кожарева си поделили 113 257 лева, тлъсти бонуси радват и колегите им от държавната хранилка Главчев и Кожарева си поделили 113 257 лева, тлъсти бонуси радват и колегите им от държавната хранилка Аз съм взел малко над 20 000 лева, а останалите – тя, уточни той Депутати чупят рекорди, отхвърлиха набързо президентското вето за "Лукойл" Депутати чупят рекорди, отхвърлиха набързо президентското вето за "Лукойл" Според правния съветник на Румен Радев обаче поправките в Закона за търговията с нефтопродукти противоречат на Конституцията Жестока катастрофа във Ветрен, лека кола се заби в тежкотоварен камион Жестока катастрофа във Ветрен, лека кола се заби в тежкотоварен камион Шофьорът на тира се е опитал да предотврати удара и е навлязъл в черния банкет с риск да се обърне Бюджет 2026 е на бедствието, не го харесват дори и управляващите Бюджет 2026 е на бедствието, не го харесват дори и управляващите  Няколко политически лидери са го направили от заблуда, че като си купят гласовете на някакви съсловия, ще спечелят следващите избори, коментира бивш вицепремиер Радев нямало да пътува до Турция, за да гледа националите ни с Ердоган Радев нямало да пътува до Турция, за да гледа националите ни с Ердоган Такава визита изобщо не е била планирана Бесарабски българин кандидатства с грамадна зелка за рекорд на България Бесарабски българин кандидатства с грамадна зелка за рекорд на България Внушителният зеленчук се отглежда в района на Поморие, в живописното село Гълъбец За 2025-година са регистрирани 1724 сигнала за деца в риск За 2025-година са регистрирани 1724 сигнала за деца в риск Националната телефонна линия за деца 116 111 на Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) са постъпили общо 21 362 обаждания 
Демократите топят Тръмп, че е прекарал часове с една от жертвите на Епстийн Демократите топят Тръмп, че е прекарал часове с една от жертвите на Епстийн Комисия от американски законодатели публикува 23 000 страници документи Светлана Гринчук подаде оставка в Украйна, благодари на Зеленски Светлана Гринчук подаде оставка в Украйна, благодари на Зеленски "Постът не е самоцел за мен", сподели тя Украинците избягаха в ЕС, няма кой да се бие Украинците избягаха в ЕС, няма кой да се бие Численото превъзходство на Русия става все по-сериозен Почина Стефан Генчев - знаков кадър на БНР Бургас Почина Стефан Генчев - знаков кадър на БНР Бургас Погребението ще бъде утре - 13.11 2025 г. от 12 часа на бургаските гробища Засилени мерки за сигурност преди мача Турция-България заради очакваното присъствие на Ердоган Засилени мерки за сигурност преди мача Турция-България заради очакваното присъствие на Ердоган Възможно е и президентът Румен Радев да е на двубоя Ето кой подобри рекорда по приходи на Серина Уилямс Ето кой подобри рекорда по приходи на Серина Уилямс Това е американската тенисистка, която е спечелила 11 титли, включително Откритото първенство на Франция, Откритото първенство на САЩ и финалите на WТА Румъния арестува ексдепутат за трафик на оръжие и замеси българин Румъния арестува ексдепутат за трафик на оръжие и замеси българин Румънският военен министър обяви, че е имало опит да се купи влиянието му за 1 млн.долара, но той отказал Това е новата Алиса в страната на чудесата Това е новата Алиса в страната на чудесата Не е оповестено каква роля точно ще изиграе провокативната певица Сабрина Карпентър Пъф Деди се уреди с престижна работна позиция в затвора Пъф Деди се уреди с престижна работна позиция в затвора Рапърът влиза в интересна роля - духовен асистент Какво не трябва да правите за нищо на света днес Какво не трябва да правите за нищо на света днес Човек не бива да започва кавги или конфликти
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Длъжен съм да съдя Би Би Си, осакатиха моята красива и успокояваща реч Виц на деня Виц на деня - Коле, много яки ракиени чаши имаш!
- Абе Пешо, това е вазата!
- Сипвай бе, не ми се обяснявай!
Виц на деня Виц на деня Между блондинки:
- Муцка, чу ли, бедствено положение, 7 сантиметра сняг!?
- 7 сантиметра е бедствено положение, ама не за сняг!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В една къща, колкото е по-често, толкова е по-чисто.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори