Бойко Борисов: Ще поискаме свикването на извънредно заседание на парламента заради ситуацията в Украйна
Президентът на Румъния свика КСНС, ние към този момент не знаем може ли да осъмнем в състояние на война и да не знаем какво се случва, коментира лидерът на ГЕРБ
ГЕРБ ще поиска свикването на извънредно заседание на парламента. Поводът е напрежението около Украйна. Това каза по време на пресконференция лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
„Внасяме 59 подписа на депутати, при необходими 48, за свикване на извънредно заседание на парламента. Продължаваме да се информираме от чуждестранната преса. Логичен е въпросът – когато НАТО е в пълна бойна готовност, в какво състояние е българската армия – дали и тя е в бойна готовност? Дали, кой и как, защото до този момент ние сме чули 3 изявления на министър-председателя Петков, на външния министър остро, на военния министър – уклончиво, а пък коментарите на част от коалицията са, че това са лични мнения.Давано ли е, искано ли е разрешение за съюзническа бойна техника на българска територия и кога? Днес се провежда Съвет на външните министри на ЕС, който е посветен на казуса Русия-Украйна. Само, че ние сме представени там от зам.-министъра, а не от министър Теодора Генчовска. Какво по-важно, когато НАТО е в бойна готовност и се прехвърлят войски, кой по-добре от външния министър може да изрази нашата загриженост, че подобни военни действия на 300-400 км от България, на последно място е газът, доставките ще бъдат нарушени при едни подобни действия. С тези кораби в Черно море, туризмът да го забравим. Президентът на Румъния свика КСНС, ние към този момент не знаем може ли да осъмнем в състояние на война и да не знаем какво се случва? И дали сме въвлечени, или не. Аз съм върл противник на войната“, допълни още Бойко Борисов, предаде Труд.
„И да не отиде външният министър там днес, каква по-важна работа има, не знам. Затова ние внесохме 59 подписа на народни представители, при необходими 48, за извънредно заседание на парламента. Ние като парламентарна република трябва да дадем ясен мандат на правителството, на министрите, да бъдем по-единни отвсякога, за да защитаваме нашата сигурност, нашите интереси, на България. Но трябва много проактивна позиция на управляващите. Ако бюджетът може да търпи промени, не е толкова страшно, с подобно действия – са с много дълъг характер в региона. Дрънкат се оръжия на нашата граница, на нашите съседни страни. В региона, освен България няма туризъм на Черно море. Кой ходи на почивка, когато над него летят Ф-35 и бойни фрегати вместо платноходки се разхождат. Затова настояваме, внесли сме, всичките тези отгооври, може и да ги има, ние не ги знаем, българското общество трябва да ги знае“, каза лидерът на ГЕРБ.
Внучката на Чарли Чаплин се влюби в България, отнесе терлици и розово масло
250 души се струпаха при масов бой в Димитровград, 17 са задържани
Седем вечерни грешки, които ви крадат съня и ви оставят изтощени
Тръмп превърна дима в мита: Иска Канада да плати за горските пожари
Франция и Англия в битка, която никой не иска: Дешан се сбогува, Мбапе гони Златната обувка
Семеен разрив в Холивуд: Още две от децата на Брад Пит искат да премахнат от имената си фамилията му
18/07/2026, Събота 09:00
3
Емрах остана без книжка за година, но обеща да не ходи пеша
Емоционалната изповед на Тихомир Янакиев развълнува Созопол навръх празника на града (ВИДЕО)
Дневен хороскоп за 18 юли: Любовта носи изненади
Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО
САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8

Трябва събрание, на което да се приеме решение за свикването на референдум за излизането на България от НАТО. Всичко останало са демократични партенки!