Държавният секретар на САЩ против налагането на нови санкции срещу Русия
Руснаците нямали агресивни намерения срещу Украйна
Държавният секретар на Съединените щати Антъни Блинкън отхвърли идеята за налагане на икономически санкции срещу Русия в този момент. Той обясни, че това би попречило на възможността Западът да възпре евентуална руска агресия в Украйна, съобщава Нова телевизия.
„Това, което е поставено на карта, са някои основни принципи на международните отношения, установени между две световни войни и студената война, които пазят мира и сигурността. Принципи, според които една държава не може да влезе със сила и да промени границите на друга. Принципи, според които една държава не може да диктува на друга политиката ѝ, избора ѝ, включително и това, къде ще членува”, коментира Блинкън.
Първият дипломат на Вашингтон подчерта, че ако още една руска военна част навлезе в Украйна по агресивен начин, това ще предизвика значителна реакция. Русия е струпала войски по украинската граница, което породи притеснения, че може да нападне. Западът заплаши Русия с нови санкции, а Москва твърди, че няма агресивни намерения.
Илияна Йотова: Самолети на САЩ в Безмер не ни правят част от войната в Иран
Тръмп отвори нов фронт срещу Канада: 50% мита върху стоки за близо 20 млрд. долара
Първият ход на Анди Бърнам: Премахва ДДС върху тока на британците
Почти всеки 7 млад българин нито работи, нито учи
Дъщерята на Ники Кънчев поема към Рим, ще върви по стъпките на баща си
Студена бира в 35-градусова жега? Ето кога чашата става опасна
С 25 риби в улова и рядък рекорд: Александър Перухов грабна златото край Черноморец
Бургас отваря врати за още един европейски град: Стартира директна линия до полския Радом
В Община Несебър се проведе обучение за Хартата на основните права на ЕС
Извънредна акция в МБАЛ-Благоевград: Викаха спасители за починал пациент, тежащ близо 300 кг
Джип блъсна моторист до Битака в Меден рудник
Шишков разкри пътната схема: Един ден отвори крана за над 1 млрд. лева аванси

I
I
V