×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Делфин се заклещи в плитките води край Ченгене скеле в Бургас (ОБНОВЕНА)


Делфин се заклещи в плитките води край Ченгене скеле в Бургас (ОБНОВЕНА)
Делфинчето е уплашено и всичко опити му се помогне досега са неуспешни
23 Януари 2022, Неделя, 15:00 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

Много е възможно коремът на младото животно да е наранен от скалите

Млад делфин е заседнал в плитките води край рибарското селище в Бургас, съобщи за Флагман.бг Александър Н.

Морският бозайник е заклещен от близо ден край новия мост, водещ директно до туристическия комплекс „Ченгене скеле“ и всички опити за спасяването му до момента, водени от местни жители, са останали неуспешни, тъй като животното е уплашено.

„Опитвахме да го избутаме, но започва рязко да пляска с перката и да се съпротивлява. Възможно е коремчето му да е наранено от камъните и да го боли, като мърда. За щастие отвора от горната част на главата му, през който диша, все още се подава над повърхността на водата и младият делфин успява да си поема въздух. Това обаче вероятно няма да продължи дълго и е нужна помощ“, разказа Александър.

На всеки около 15 минути делфините трябва да се покажат на повърхността, за да изпразнят дробовете си и да поемат свеж въздух. Ако не успеят, те буквално се задушават.

ОБНОВЕНА

В 16:20 часа Димитър Янчев, неформален кмет на Ченгене скеле, съобщи че рибари са извели делфина и са го пуснали в морето. 

 


В категории: Животът


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
20
Коментара
Флагман.БГ Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн 24/06/2026, Сряда 17:20 1
20
Коментара по темата
20.
Питане
24.01.2022 07:11:09
0
2
Интересно ми е, дали дебелите лелки от РИОСВ, от риболовната агенция, грантаджиите от природозащитните НПО и др. реагират по този начин и на сигналите за продължаващите от години тежки обгазявания на въздуха в Бургас през почивните дни? Друго си е да допускаш безкритично огромен фотоволтаичен парк на Валентин Василиевич в защитена зона. Инак веднага те махат от държавната софра!
19.
Природозащитник
23.01.2022 21:43:22
1
7
АРЕ БЕ ЗЕЛЕНИ ЕКО ШМАТКИ
КЪДЕ СТЕ БЕ ТЪПАНАРИ
СПАСЕТЕ ДОБИЧЕТО,МИРИЗЛИВЦИ
18.
циганин от Маринка
23.01.2022 20:34:23
1
1
ядем всичко или в кутера на пастет
17.
Елит Мес
23.01.2022 20:30:25
5
1
Давайте котките одрани по 3лв парчето или към китайския също вървят добре винаги им намират място в тиганите по празниците ни дойдоха дюшаш
16.
начо
23.01.2022 20:25:38
3
1
Бая патки пеликани чапли и лебеди удумках с тая криза покрай рибарското Вая и Атанасовско .. буркани имам доста със кисело зеленце ..или в тенджерата под налягане стават памук дивичко било ..сааа
15.
хурка
23.01.2022 20:10:09
2
2
Взимай Канджата с острия връх
14.
Странджански рибар
23.01.2022 20:06:34
3
2
Идеално за супичка с миди ...?????
13.
coko
23.01.2022 20:03:35
2
2
оххх делфински рибици на скарата и вино охладено Кадарка .. тръгваме за него ..Весели ..едно време през 70.те странджите за бира пръщяха от този деликатес!!!!
12.
Гочо Дочев
23.01.2022 19:27:55
1
1
Няма го вечи ний с баджанака минахме от там къде обед със сиркмето
11.
еееее
23.01.2022 18:38:38
5
1
В бирарията на рибарите там в менюто сигурно ще има делфинско ха-ха майтап бе...
10.
Делфина
23.01.2022 18:27:44
3
1
Е бозайник,живущ в солена вода.Там,където се е заклещил е сладка вода.Делфин в реки и езера няма.Колко е бил в тази сладка вода и дали тя не е нанесла вредоа на здравето му никой не знае.Той не е тревопаснио животно.Храни се с риба,а пасажна такава в момента. няма.Няма да оцелее без храна,дори и да издърпан навътре в морето..
9.
Спасен
23.01.2022 17:26:05
1
14
Точно рибарите го срасиха! Организираха се и го спасиха, много преди да дойдат РИОСВ
8.
21211
23.01.2022 17:09:07
1
23
Браво ,че са го спасили да са живи и здрави спасителите му и делфина също .
7.
23.01.2022 16:51:58
9
12
Миличкото...много е вероятно да има причина да е наплашено от хора и за това е реагирало така.
За друг път- говорете им, както и да ви звучи- те разбират! Не буквално думите, но разбират намеренията. Казвайте им, че им помагате да се върнат обратно.
6.
Горкото животинче...
23.01.2022 16:29:00
3
13
Представете си какви са "рибарите" в "рибарското" селище...
5.
Koko
23.01.2022 15:48:02
5
9
Oh,Boze...da ne e kosatka....tolkova li e trudno da se napravinjama li ribari s lodki tam i dvama jaki maze....to ne trjabva mnogo mislene za tova...shte umorjat zivotin4eto ot mislene,kak da stane vrashraneto my v po dalboka voda!
4.
До 3
23.01.2022 15:47:03
5
32
Хасане, ти си от тия мрежари дето жънат без да сеят, нали ? От най-долните твари сте вие... Чука е за такива утайки на обществото като вас
3.
Христо
23.01.2022 15:29:37
61
5
Един чук в тиквата и на скарата, и без тва се навъдиха толкова много.че риба не остана.
2.
Бай Мангал
23.01.2022 15:23:04
5
14
Отиваш с гумена лодка, връзваш за опашката и дърпаш няколко метра до дълбочина.

За 10 леа ши го напраа
1.
Хайде
23.01.2022 15:12:27
3
35
"Флагман", вие сте медия и имате много повече контакти от обикновените хора. Знаете на кого да се обадите, така че да се помогне своевременно на беднота животинче.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! 10-годишно дете се удави в Ахелой Извънредно! 10-годишно дете се удави в Ахелой Два реанимационни екипа му правеха изкуствено дишане  СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“ Столичният общински съвет ще разгледа утре доклада на кмета Васил Терзиев и ръководството на СОС в памет на емблематичния писател, сценарист и общественик Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот Инфлуенсърката сподели плановете си за бъдещето и коментира слуховете за годеж с Димитър Рачков Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг Вторият заем ще е в размер на 2,2 млрд. евро, а липсващите още 5 милиарда ще се компенсират частично с повишен максимален осигурителен доход, по-високи винетки и ТОЛ такси Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор Вдигането на данък „сгради“ е неизбежно, въпросът е кого ще намразят хората като инициатор От гледна точка на публичните финанси аргументът за актуализацията изглежда логичен, но за гражданите... не точно Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток Дължината на тръбния път и изборът на подходящо място за външното тяло са критични за дългия живот на охлаждащата система Жегата изпържи разума: Еротично шоу в центъра на Бургас, центрофуга на фонтаните в Айтос (ВИДЕО) Жегата изпържи разума: Еротично шоу в центъра на Бургас, центрофуга на фонтаните в Айтос (ВИДЕО) Представител с неустановена сексуалност на една лека професия намери начин да се разхлади в центъра на морския град Гълъб Донев представи бюджет 2026: Винетките поскъпват с 30%, почват здрави същращения в администрацията Гълъб Донев представи бюджет 2026: Винетките поскъпват с 30%, почват здрави същращения в администрацията Правителството въвежда схема, по която държавните служители поетапно още от 1 август 2026 г. да започнат да плащат лични осигурителни вноски Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои Националният институт по метеорология и хидрология прогнозира динамична обстановка и постепенен ръст на дневните температури в края на седмицата Спукана гума на тир предизвикала челния сблъсък с три жертви на АМ „Тракия“ Спукана гума на тир предизвикала челния сблъсък с три жертви на АМ „Тракия“ Много тежко остава състоянието на пострадалите, които имат малки шансове да оцелеят 
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори