Отлагат карнавала в Рио заради Омикрон
Заради пандемията в Рио вече за втора година отменят уличните паради и партитата през периода, в който се провежда карнавала
Знаменитият карнавал на самбата в бразилския Рио де Жанейро, който трябваше да се състои през последния уикенд на февруари, е отложен за края на април заради разпространението на варианта Омикрон на коронавируса, предаде агенция AP.
„Решението беше взето заради ситуацията с пандемията от COVID-19 в Бразилия и необходимостта да запазим човешкия живот, и да обединим усилията за стимулиране на ваксинационната кампании в стараната“, се каза в съвместно изявление на местните власти в Рио де Жанейро и Сао Пауло.
Заради пандемията в Рио вече за втора година отменят уличните паради и партитата през периода, в който се провежда карнавалът. Съобщава се също, че парадът на школите по самбо в Рио ще се проведе с прилагане на противоепидемични мерки, за да се предотврати разпространението на заразата.
Арсенал получи талисмани от бургазлия
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle
Домати, краставици, салати: 100-процентно повишение на годишна база
Голяма наша банка: Внимавайте! Това е измама, може да ви вземат парите
ВиК отчете напредъка по „Интегриран воден проект за област Бургас“ и строителните дейности в Созопол
Лили надъхва Дара: България се гордее с теб!
Наемите в ЕС: София и Атина - сред най-недостъпните столици в Европа
Ася Панджерова подаде оставка като зам.-министър на образованието
Вече е ясно: това са четиримата финалисти в „Като две капки вода“
37-годишен българин загина при катастрофа в Гърция
Евакуираха детска градина в Горна Оряховица
КЗК ще има право да забранява нелоялно високи цени
