Здравето на Пеле отново се влоши
През последните години той се бори с редица здравословни проблеми
Бразилската легенда Пеле е с много влошено здраве, въпреки че днес бе изписан от болница след пореден курс на химиотерапия, съобщават Metro.us и редица медии в Страната на кафето, цитирани от gong.bg.
След като бе хоспитализиран и му бяха направени множество изследвания, стана ясно, че ракът на дебелото черво на Краля на футбола е в напреднала фаза. Състоянието на трикратния световен шампион ще се следи под лупа.
Болестта му бе открита преди няколко години, а преди няколко месеца стана ясно, че 81-годишният бразилец има и три тумора: в червата, черния дроб и белия дроб.
През последните години той се бори с редица здравословни проблеми, включително усложнения, предизвикани от поставянето на изкуствена тазобедрена става.
Пеле има 92 мача за националния отбор на Бразилия, в които е отбелязал 77 гола. Вписан е в Книгата на рекордите на Гинес като автор на 1279 попадения в кариерата си. Признат е и за най-добрия футболист на ХХ век според Международната футболна федерация.
Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат
Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки
Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток
Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват
Фискалният съвет към властта: Не пипайте данъците, режете разходите
Кредити с чужди лични карти: разбиха схема за над 120 000 евро
Антонио Бандерас аплодира българската Медея в Мадрид
Община Несебър продължава безплатната подмяна на печките с модерни алтернативи
ЗД ДаллБогг в конфликт с регулатора – обвини го в натиск и злоупотреби
15-годишен осъди прокуратурата за незаконен арест по делото Кожухаров
Трагедия разтърси Карлово: млад мъж загина
Д-р Мирослав Ненков след тежка операция: Профилактиката спасява
