×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Заведенията категорични: Отказваме да спазваме повече ограничения!


Заведенията категорични: Отказваме да спазваме повече ограничения!
Искате да водим война с държавата, с институциите? Ще я водим, защото няма какво повече да губим
21 Януари 2022, Петък, 11:20 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимката е илюстративна

От СЗБ и БАЗ настояват и за оставката на доц. Ангел Кунчев

Сдружението на заведенията в България и Българската асоциация на заведенията, подкрепени от своите членове на национално и регионално ниво обявиха бойкот на противоепидемичните мерки. В своя позиция те заявяват, че няма да спазват повече ограничения от тези, наложени към момента, като определят мерките за дискриманционни и без никакъв ефект! Ето какво пише в позицията на СЗБ и БАЗ:

Две години стигат. Безпомощността на държавата да се справи с всяка поредна вълна на Covid-19, не е причина браншът ни да бъде чегъртан.

Отново се говори за затварянето на част от нашия сектор и допълнителното ограничаване на останалата част. На единствените бизнеси, в които се въведе „зелен сертификат“ и в които все пак се постигна допълнителна безопасна среда.

Казахме ви неведнъж какво трябва да бъде направено, но вие или нямате капацитета да го разберете, или съзнателно се опитвате да ни затриете. Няма какво повече да се обясняваме и да ви изтъкваме доводи и доказателства. Нито ги заслужавате, нито има какъвто и да е било ефект от тях, казани ви в лицата. Всичките ви действия издават единствено популизъм и страх!

На всичкото от горе не направихте нито една работеща мярка, от която засегнатият бизнес да получи подкрепа. Стигаме до извода, че това е абсолютно целенасочено.

И докато ние страдаме и изчезваме, вие отидохте на кино! Без маски! С цялото ни уважение към киното!

Искате да водим война с държавата, с институциите, които са нагърбени да следят за спазването на мерките? Ще я водим, защото няма какво повече да губим. Отсега ви казваме - викайте танковете срещу нас. Протестът ни ще е във всеки един от нашите обекти!

И още нещо:

Кунчев, оставка! Оставка и на всеки, който вярва, че пандемия се бори само с ограничаване на нашия сектор. Време е за истинска промяна и за хора, които имат куража да водят войната. Истинската война, а не тази със заведенията.


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
45
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 27/06/2026, Събота 14:15 0
45
Коментара по темата
45.
до 43
21.01.2022 18:10:40
3
0
Заразени може би, но не и с пълни интензивни отделения. Това винаги е било важното. Ако за две години не си разбрал.
44.
възмутен от реалното в страната ни
21.01.2022 17:34:15
1
10
Да се оставят хоремашките заведения да оцеляват сами.Но алчните кръчмари вдигат непрекъсвато цените, снижават за икономия грамажите и качеството и сами са си виновни, че остават безклиенти.Единствената им цел е да изнудват държавата за субсидии.Ако оцелеят това ще им тяхна заслуга и без това те де произвеждат материални стойности за държавата, и има основателни изгледи, че не отчитат реални печалби и данъци.
43.
до 42
21.01.2022 17:24:30
2
10
Кои ваксинирани държави, тези дето всеки ден записват нов рекорд на заразени с Омикрон ли ??
42.
до 42
21.01.2022 17:00:39
9
1
Призовават да се махне при ваксинирани държави, не като нашата със 30% процента. Ето ти коментара.
41.
мислещ
21.01.2022 16:49:29
3
10
Абе тъпунгерчета насметени, как ще коментирате факта, че "великото" СЗО вече си признава ,че от зелените сертификати няма никаква здравна полза и призовава да се премахнат ??
40.
БКС
21.01.2022 16:36:23
2
1
Със кръчми към прогрес.
39.
До 34
21.01.2022 16:22:16
0
2
А последващите проблеми дали не са заради трите антибиотика и купа лекарства.
38.
Аз
21.01.2022 15:56:44
0
0
Днес утре като взема парите в джоба си оня рунгел и друга песен ще запеете...
37.
Супер
21.01.2022 15:47:30
0
4
Сега като ги запечатат ще ги видим. Нека малко се отсеят болните мозъци в ресторантьорството.
36.
Кръчмарски плъх
21.01.2022 15:17:22
4
14
Правилно, досега не смеех да вляза в заведение за да не ме "помолят" да напусна след като им докладвам, че не съм обезпаразитен, нямам сертификат и печат на задника. Ако кръчмарите не ме притесняват нямам проблем да се върна в кръчмите им, а ако някой пишман чиновник реши да прави проблеми, съм готов солидарно с кръчмаря да го изхвърля навън.
35.
до 34
21.01.2022 15:10:10
3
8
Tо и един кара грипа с две кихавици, а друг стига до командно дишане. И това е всяка година. За грипа говоря, не за короната! Не случайно има приказка, че пенсионерите се броят напролет. Защото грипът отнася много от тях зимата. Ай със здраве и по-позитивно гледай на нещата. Три антибиотика не са края на света.
34.
До 32
21.01.2022 14:54:42
8
12
За теб -настинка,за други-тежък Ковид с три антибиотика,още куп лекарства и последващи проблеми...За трети-болница,а може би и още по-лошо и то не само за "дебелаци" и стари хора! И ми е много интересно,ти възрастни родители,баби,дядовци нямаш ли? Близки с наднормено тегло или някакви заболявания?
Или просто не ти пука за тях...
33.
!
21.01.2022 14:30:46
9
14
Ако сме поне малко разумни и отговорни,сега ние тях трябва да бойкотираме! Всеки може да издържи месец без кафене,ресторант или дискотека. Стига са ни правили на луди! Защо те ще определят правилата? Забравихте ли с какви цени ни деряха лятото,а сега и в зимните курорти! Ама като има балами да им плащат...
32.
hahahah
21.01.2022 14:26:30
16
12
Все още има хора които ги е страх от настинката. За 2 години други освен дебелаци, пенсионери и хронично болнави никой не е умрял и тия още ги е страх. Пълно е с информация в интернет от проучвания и статистики, но никой не я гледа. Много по-лесно е да изпълняваш сляпо и да вярваш на всичко което ти казват тия от горе. Два пъти я карах тая настинка, не е нищо което не го е имало и преди. Успяха да наплашат стадото с нонстоп пропаганда по медиите и разни платени лекари от фармацевтичните комапнии, които да им казват само колко е опасно. Представям си само елита отгоре как ни се смее докато си брои милиардите. Продължавайте все така, носете си маските, бодете се през 6 месеца и така, то се е видяло че вече тва е бъдещето. Покорството никога не е било добродетел.
31.
До 25
21.01.2022 14:23:17
21
13
Една от поредните лъжи на Мангъров.
Омикрон заразява наред,няма преболедувал,няма ваксиниран.Това,че много хора са го карали изобщо няма значение,за съжаление. Тезата му за "стаден имунитет"се срина,както и всички други...
Така че,спрете да цитирате този анти-лекар!
30.
Haha
21.01.2022 13:49:08
1
8
ДОК 5 и фъстъците дето ходим там, подкрепяме
29.
Стоян
21.01.2022 13:39:12
7
14
Като се заразим пак някой друг ще е виновен... нито закони,нито мерки могат да ни спасят от тъпотията на някои хора!
28.
3
21.01.2022 13:38:46
6
10
Страшни шегаджии. Не ги знам какви мерки са имали до сег. ООО, сетих се. Никакви. Ни сертификати, ни работа на 50%. айде стига са бляли вече.
27.
До 17
21.01.2022 13:35:07
6
7
Спокойно pussy. Не се нервирай толкова, само стой и гледай. Тука не става въпрос за ваксини и антиваксъри, а за ограниченията. Мислете малко с тези шкафове на раменете си преди да се изкажете.
26.
Илия
21.01.2022 13:34:41
5
12
Как да живеем добре като не умеем да спазваме правила???
25.
мислещ
21.01.2022 13:23:39
11
22
Мангъров ви го каза още преди година, а сега се потвърждава в цял свят, всички /или поне 80%/ ще изкарат вируса /повечето без да усетят/ и това е . Пък вие ако искате затворете държавата с КПП-та като Тиквата едно време !
24.
истината
21.01.2022 13:13:35
2
15
Мазната коса е лимонка на Герб. Когато беше насрочен първия протест срещу безсмислените мерки ресторантите се отказаха в последния момент и не излязаха с Възраждане на протест. В последствие Алиджендъров взеха едни пари от бойко и не се чуха повече докато не падна Бойко
23.
...
21.01.2022 13:13:25
5
19
Те и сега нищо не спазват,дори и сертификати не искат. Ама никой не ги проверява,пък и да ги хванат-предписания,символични глоби...Пълна анархия!
22.
Да
21.01.2022 13:10:57
13
19
Мятайте ги с глобите и отнемайте лицензи. Доживяхме кръчмари и сервитьори да диктуват, какво се случва в държавата.
21.
какви ограничения?
21.01.2022 13:02:57
4
26
За какви ограничения става въпрос,никой никъде нищо не спазва,заведенията в Бургас работят както си искат,никой не проверява за сертификатите на персонала,нито на клиентите особено нощните заведения.Пуши се на поразия,проверки нулеви,спазване на допустим брой хора...шегувате ли се,колкото по натъпкано толкова по добре.
20.
Браво
21.01.2022 13:02:54
3
22
Хепи,мечтата на селянина дошъл в Бургас.
Само като видя колко уругвайци и швейцарци са си спрели наоколо бараките с по 10 кила кит по тях и подминавам.
19.
До 15
21.01.2022 12:53:34
8
10
Мен не ме мисли човече, аз обядвам на 300 метра от хепи, в посока Варна,сети се сам къде е,даже и в момента съм тук и почвам със заешка супа. Теб едва ли ще те пуснат тук ,миришеш на тезек,по писаното си личи даже.
Стой си в хепи,мечтата на селянина дошъл в град Бургас.
18.
Помориец
21.01.2022 12:48:47
9
36
Не се наядохте, кръчмари! Мерки не се спазват, не се гледат сертификати, влиза се с чужд сертификат, хигиена нулева! Персоналите ви са масово болни на работа, но се крие. Заразата е масова, който няма ум да ходи по заведения.
17.
До 1
21.01.2022 12:45:32
19
16
Това Костя Копейкин ли ти го каза? Костя,ваксинирания ежедневно с кожената инжекция.
За такива антиваксъри като теб,трябва да има отказ от медицински грижи. 90% от интензивните отделения са пълни с такива тъпаци като теб.
16.
до 13
21.01.2022 12:44:53
20
4
ти май нямаш парички за хепи? Нищо мойто момче седи си у панелката и пии парцуца от мъзата и мезе от село :)

Къде е якото заведение ве бургазлио? Сигурно стария капитан ахаха
15.
gradski
21.01.2022 12:40:35
2
20
Правилно, ДДС обратно на 20% и стоп на 60-40 програмата.
14.
До 6
21.01.2022 12:39:27
2
28
Ти май си от Сливен. Може би от Ямбол, не знам.
Но ако си бургазлия,би трябвало да знаеш,че в хепи се ходи само и единствено ако имаш запек.
13.
възмутен съм
21.01.2022 12:31:27
15
31
Това са безотговорни престъпници. Не може да си угаждаш на ината. В цял свят хората спазват мерки и изпълняват разпоредбите само нашия Ганьо не може.
12.
Един
21.01.2022 12:20:39
10
41
Връщайте им данъка ДДС от 20%. Спирате и помоща 60/40 и нека си водят войната. Тия от друго не разбират.
11.
Дъното
21.01.2022 12:16:13
4
35
До 4 - стига си ги повтарял тези възрастни хора, наистина ли си толкова гладкомозъчен? По-скоро като видиш възрастен навън си сложи маска, да не го заразиш, не може да се затворят хората.
Що се отнася до заведенията, да кажат какво са спазвали първо. Нито сертификати искат, нито персонала с маски. Хахахаха
10.
Еееех
21.01.2022 12:12:05
3
35
Заведение за ОХ е там. където е чисто, топло, приятно, храната е прясна и не ерзатц, а персоналът е вежлив и учтив. Такива в Бургас просто няма. Има кочини, предлагащи боклук.
9.
Жоро Палмата
21.01.2022 12:10:39
11
26
Хората се изплашиха това е истината някой го изкараха за втори път вируса кръчмарите да го духат
8.
Митко дървото
21.01.2022 12:08:08
10
33
Че до сега някой спазваше ли нещо всички дискотеки,барове и кръчми си работят айде стига сте ревали или номера на копейкин не мина с протестите и сега Боку и шиши пококоросват вас дето никакви мерки не сте спазвали "Док5" FABRIC ....още да изброявам ли
7.
до 2 и 5
21.01.2022 11:54:02
34
18
затова ли хепи и разни други са пълни. Ти като нямаш пари за заведения не всички са скъсаняци като теб
6.
Gosho
21.01.2022 11:52:09
7
37
Че те по строги мерки към вас не са предприели,същите са си.А не мисля,че се блъскат да ви посещават.
5.
Пф
21.01.2022 11:51:53
35
16
Наложете мерки на уязвимите- хората над 65. Децата не са рискова група, защо им налагате на тях мерки? Пълен абсурд
4.
Аз
21.01.2022 11:48:53
18
33
Правилно….Не стига ,че без причина увеличиха тока и горивата,сега и някакви ТЪПИ ЕВРОГЕЙСКИ ЗАБРАНИ
3.
И аз
21.01.2022 11:42:18
16
82
Съм категоричен.
Отказвам да посещавам заведения.
Хем скъпо,хем мръсно,хем нахални,хем намалиха порциите,хем алкохола менте и на всичко отгоре и реват като магарета.
2.
До 1
21.01.2022 11:33:45
6
13
Ще паднат когато почнете да ги спазвате,а и не виждам какви строги ограничения има в момента?
1.
Бургас
21.01.2022 11:29:13
19
45
Спокойно, до две седмици ще паднат ограниченията.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Геврекът на плажа поскъпна - от 4 лева на 3,5 евро Чужденците са в шок от скъпотията, не са очаквали нещо подобно  Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил В черешова градина в кюстендилското село Пиперков чифлик посетителите не само могат да си наберат плодове, но и да научат как правилно се берат череши Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Къде отидоха милионите? Мащабният ремонт на Дюлинския проход внезапно спря на 40% Живущите в селата около него алармират за празни строителни площадки по стратегическото трасе, свързващо Варна и Бургас. С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя С телефон в едната ръка и чашка в другата: ТОЛ камери уличиха тираджията, убил две деца на пътя Лидерът на движение „Сияние“ извади наяве потресаващ кадър от ТОЛ камерите Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал Никога досега за тази фаза не се е класирала толкова малка държава  Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец
Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар 22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар Роднините на Броуди Лийч вече са го идентифицирали, а органите на реда призоваха за пълно уважение към личното им пространство в този съкрушителен момент Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Защо аутсайдерите на Световното първенство се справят толкова добре Дори с играчи с по-ниско качество, отборите могат да представляват истински предизвикателства, когато се подготвят по правилния начин САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток Малко преди ударите американският президент Доналд Тръмп обвини Техеран в грубо нарушаване на мирното споразумение Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920 САЩ и Великобритания вдигнаха военни самолети и кораби за Каракас, докато ООН се опитва да координира спасяването на оцелелите Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори