На ръба на оцеляването: От 1500 лв. месечно до 5000 лв. сметки за ток
Малкият бизнес - за високите цени на тока и суровините
Високите цени на тока и суровините затрудняват малкия бизнес. Голяма част не са сигурни дали ще оцелеят. "Последната ни сметка за ток е точно 3 пъти по-висока от предходните сметки, като смятаме последните 6 месеца.
Миналата година по същото време, когато този цех работеше, плащахме около 1500 лева ток със същото оборудване, без да подменяме абсолютно нищо, освен крушки. Сега последните 6 месеца сме стигнали до 5000 лева ток", каза пред БНТ шеф Анатоли Колев, собственик на хлебопекарна във Варна.
По думите му се увеличават цените и на всички суровини, плюс брашното. Анатоли Колев има и магазин - преди е плащал 150 лева за ток, последните 6 месеца сметките са достигнали близо 1000 лева за същата консумация на електронергия в магазина.
"Някои от суровините са увеличени с 30%, на солта 3 пъти се вдигна цената, олиото също поскъпна, всичко това поставя бизнеса почти в невъзможност. През последните 4-5 месеца нямаме печалба от този бизнес. Всички пари, които се акумулират от бизнеса отиват само за заплати и за сметки. В момента сме намалили екипа наполовина, заради високите сметки", допълни Анатоли Колев.
Той добави, че се предвижда още съкращаване на персонала. Според Анатоли Колев се очаква скок и на горивата, което ще увеличи и цените на доставките. Той призова за по-голяма държавна помощ.
Класен футболист почина едва на 27 години
Бургаски клуб с важен ход
Бърз домашен крем в чаши за неочаквани гости
Десподов каза за ЦСКА
Смъртоносна бомба гръмна до Москва
Мъж зад решетките за нападение срещу 8-годишно момиче
Кметът на Сунгурларе откри модерно футболно игрище
Тайната на перфектните пържени картофи
Почина актьор, участвал във велики филми
Топ футболист се хвали по колко пъти на ден е спал с Памела Андерсън
Зловеща катастрофа, водач загина на място
Носител на "Грами", работил с Дуа Липа и Бритни Спиърс, бе убит
