Жената на Кирил Петков дере 100 лева за торта
В сладкарницата на Линда се продават сладкиши, за чието приготовление не се използва захар
Стотина лева трябва да броите за торта направена сладкарница на премиершата Линда Петкова, показва проверка на „България Днес“.
94.90 лв. струва „Чийзкейкът на Ема“, промотиран като любимият сладкиш на премиера Кирил Петков. Тортата се предлага и в кето вариант, но цената му скача до 104.19 лева. Това е сладко солена торта с бадеми, кашу, мед, фъстъчен тахан.
В сладкарницата на Петкова се продават сладкиши, за чието приготовление не се използва захар и това вероятно оказва влияние върху цените. Популярната торта Гараш се предлага с тъмен и бял, шоколад като цената и в двата случая е 73,90 лв. Класическа морковена торта е близо 93 лв., френската селска торта е 70, а шоколадовият пай почти 90 лв. Най-скъп в менюто е чийзкейкът с боровинки и лимон, чиято цена заковава 119.90 лв.
Сериозни цени в сладкарницата държат и топлите напитки. Горещ шоколад струва 5 лв. кафето е с левче надолу, чаят е близо 2 лв.
Въпреки че бизнесът е развит доста добре, жената на Кирил Петков работи от сутрин до вечер в заведението и почти няма свободна минута. Тя се занимава с чистене, бърсане на прах и миене на прибори. Жената на премиера е специалист в сладкишите без глутен. Преди две години успя да шашне Силвена Роу в „Мастър шеф“ с безглутенова здравословна версия на торта Гараш. Вкъщи също приготвя храната без този алергия. Цялото семейство на Петков страда от глутенова непоносимост, затова здравословното хранене на фамилията на политика е издигнато в култ.
Почина Фернандо Естесо
Качеството, с което дамите "омагьосват" мъжете
Почина известен бизнесмен
3 неща, които са като магнит за жените
Кога България ще се класира на Световно по футбол? Реалистична прогноза
Най-вкусната рецепта за свинско със зеле - класика в българската кухня
Как да се справите със замръзналите накладки
Карлос Алкарас разкри защо е като звяр на корта
Как да изсушите мокрите дрехи бързо: Скрит трик с пералнята
4 зодии ще усетят огромно щастие през първата седмица на февруари
Флагман.БГ позна за Карлос Алкарас и Аустрелиън Оупън 2025
Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите

Там нещата са от зле към отвратителни.
Срещу младежкия дом до Борисовата градина.
Някой да не ви бие през ръцете да купувате?