×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Извънредно! Щабът в Бургас заседава заради рекордния брой заразени ученици


Извънредно! Щабът в Бургас заседава заради рекордния брой заразени ученици
Вчера са разкрити допълнителни легла, включително и такива за интензивни грижи, за да се посрещне петата вълна
19 Януари 2022, Сряда, 11:30 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Губернаторът Стойко Танков утре свиква заседание за обстановката в областта

Бургаска област постави нов рекорд по отношение на брой заразени за последните 24 часа. През вчерашния ден са регистрирани 885 положителни проби, 116 от тях са ученици. 

По информация на Флагман.бг над 80 % от тези случаи са в община Бургас.

Заради усложнената ковид обстановка в момента заседава Общинският противоепидемичен щаб. По-късно днес ще стане ясно решението на Щаба. Очаквайте подробности във Флагман.бг-

Официална информация към този момент няма, а тази, до която достигна Флагман.бг е противоречива. Според данните на РЗИ от вчера се регистрира спад на заразените ученици и има индикации, че навлизаме в плато. Според други обаче е много рано за оптимистични новини и цифрата на децата с ковид тепърва ще расте.

В ковид отделенията в болниците в региона се лекуват общо 335 пациенти. Проверка на Флагман.бг в лечебните заведения показа, че все още има свободни легла. В най-голямата болница – УМБАЛ Бургас, заетостта на интензивните легла е около 50 %. В ковид отделението има 15 свободни места. В УМБАЛ „Дева Мария“ се лекуват общо 26 пациенти, заетостта там е почти 58 %. Интензивните им легла са пълни. В КОЦ-Бургас са заети 34 от общо 37 места. 

Според неофициалната ни информация до вчера е имало проблем с леглата. Директорът на Здравната инспекция д-р Георги Паздеров обаче е предприел превантивни мерки и е издал заповед за разкриване на допълнителни ковид легла, най-големият ресурс е в МБАЛ "Сърце и мозък".

В същото време стана ясно, че областният управител на област Бургас Стойко Танков е свикал за утре заседание на Областния противоепидемичен щаб. На него ще се обсъди каква е общата картина в региона и дали е необходимо взимането на извънредни мерки.

 


В категории: Бургас , COVID-19


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
46
Коментара
46
Коментара по темата
46.
Така трябва
20.01.2022 09:29:04
3
1
Колкото повече ваксинирани ученици и горди родители ваксинатори, толкова повече болни ще има. След третия бустер ще започнат да умират масово, защото вече плацебо няма в течностите. То плацебото беше само в първите две бройки 33.33% за зарибявка и отделно лекарите - доброволци, които подменяха течността с фалшива, защото знаят какво бият. Сега с бустерите идва масовата смърт. Пазете се от ваксинираните, защото са заразени с истинската смъртоносна болест!!! И заразяват!!!
45.
Здравей ТИ
20.01.2022 07:26:38
0
1
Зомби Ковид Идиоти!
Как е карате ????
44.
до 38
19.01.2022 22:30:05
4
4
Доста грозно е така да кълнеш. Няма как да ми се случи това, колкото и да ти се иска. Дори още не съм карал китайската настинка, а и да я карам няма да разбера най-вероятно защото имам силен имунитет. По силен от всичките измислени бустери, ваксини, маски, и подобни простотии.
43.
???
19.01.2022 20:23:43
1
13
Щабът заседава или ЩЕ заседава?
Флагман,статията ви е безобразно написана,с много неточности и неясноти!
42.
Родител
19.01.2022 19:59:26
0
16
Децата се заразяват то е очевидно! Някои родители взимат белвжки ,че децата са кл. здрави и пак ги пускат, пълен абсурд. Учителите болни, няма кой да замества, сборни групи правят, а директорите изнемогват да намират заместници! Никой нищо не казва за детските градини!!!???
41.
Панйотова
19.01.2022 16:47:43
1
15
Защо никой нищо не казва?Какво решиха,събираха ли се въобще?Пълна подигравка с децата!
40.
Родител
19.01.2022 16:34:08
1
34
Училището в Поморие е пълно с ковид. Учителите са с ковид, ходят болни и заразяват. Докато се наумувате няма да има един здрав, който да учи дистанционно.
39.
Интересувам се
19.01.2022 16:31:30
0
17
Заседават ли или не? Кога днес или утре?Алооо, флагман не се разбира
38.
На теб....
19.01.2022 16:23:10
5
10
Дано и при теб да се случи същото, каквото в семейството ми с,, леката настинка,, Ковид 19 и съпруга ми почина точно за 5 дни в болницата, здрав и прав.
37.
Родител
19.01.2022 16:19:41
1
22
Докато се наумуват в класовете вече няма деца. Масово болни. Учителите искат децата да се включват онлайн, но те не могат защото лежат болни и така че за тях вече няма училище.Благодарности на малоумни и те които не предприема нищо и сега учат по 7-8 деца в клас
36.
35
19.01.2022 16:08:02
3
19
Пундьо, за някои е лека за други не!
35.
До 18 от 16
19.01.2022 16:03:22
30
8
Мишко, тази лека настинка не е подминала почти никой от семейството ми. Родители, лели, чичовци и тн, всички изкараха "много страшния вирус" няколко дни кашлица и подсмърчане и се оправиха. Най-обикновена настинка. Аз дори и не съм я хванал още, а ходя без маска нон стоп, не се пазя и не съм ваксиниран. Насрахте се всички от страх и ходите с по 5 маски и 3 ваксини и някои ваксинирани по втори път го карат даже
34.
кара
19.01.2022 15:12:46
4
4
До 19 Много сте прав господине тя простотията не ходи по гората а по хората особенно по простите и ограничените.
33.
до 31
19.01.2022 14:53:34
6
8
И по-зле ще става, свиквай. Щом за всеки сопол овцата стяга багажа и тръгва да търси легло. Плаща като поп и лежи на легло в болница, да я наблюдават да не се затрие от ковид. А за истински болните хора се спират операции, не могат да се вредят при лекар от сополиви, не могат да си намерят легло в болницата. Страхотия.
32.
KJHJHJ
19.01.2022 14:24:09
1
7
А бе Махмудке,какви са тия снимки на хора с мушами и противогази,нещо подчертаваш темата ли...Че да не сме март 2020та да откриват легла,тогава рязаха пейки в Морската и правиха КПП-та,близо 2 години какво правят,че сега СПЕШНО откривали легала...Колко са тия легла 150-200...и кво да спре да се върти земята ли...Или ти си подържаш темата за паника и ужасТ
31.
И?
19.01.2022 14:19:33
3
41
Откриват легла? Легла има и в Икеа, лекарите ги няма. Леглата не лекуват. Детски градини и училища са пламнали, ама нищо де-който оцелее.
30.
До Короно-тъпака
19.01.2022 14:10:33
3
2
Пише се калчища, с "а". И вземи си намери работа, стига си писал тук тъпотии. нещастен и недолюбен човечец
29.
Родител
19.01.2022 14:00:26
0
17
Заседават ли днес или не???Толкова противоречива информация?
28.
*********
19.01.2022 13:34:48
1
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
27.
Пенко
19.01.2022 13:25:10
9
31
Моля ако имате кашлица да си стоите у дома. Ако пазарувате нека е 2 пъти в месеца, дезинфекцирайте ръцете си преди магазин и моля спазвайте 1.5м дистанция. Пазете другите ако за вас не ви е грижа.
26.
Аз
19.01.2022 13:21:07
32
19
Народът полудя! Абе хора, вие забравихте ли допреди 3 години, че почти всяка зима по това време имаше грипна или дървена ваканция?!? Нормално е януари да има много болни! Ама трябва да е ковид задължително! Мъка ми е, наистина има и промити мозъци!
25.
Ахааа
19.01.2022 13:17:19
19
22
Казах ли ви че ще пак ще носим маски навън. Пейките ще прибират ли? А червена лента на входа на морската градина да чакаме ли? Хладилните камиони готови ли са, черните чували? Едно разбрах със 100% сигурност - хората масово оглупяха!!
24.
до 12
19.01.2022 13:16:41
4
12
Нqma da е зле да приемем закон за изискване на образователен ценз за гласуване. Тогава ти и подобните на теб идиоти няма да можете да избирате като сегашните некадърни управляващи!
23.
Бург
19.01.2022 13:04:18
3
36
Сега щаба ще реши да увеличи контрола върху мерките, което всъщност реши миналата седмица и което "решава" след всяко свое абсолютно безмислено заседание. Разбира се никакъв контрол няма да бъде завишен, всичко ще си работи, на никой няма да му пука, а след седмица Паздеров пак ще го събере и пак ще реши същото. Така докато вълната не отмине от само себе си или правителството не реши да наложи национален локдаун, което този път обаче няма изгледи да се случи. Защо ни правят на идиоти и наистина ли смятат, че остана човек, който все още да им вярва? Това е единствения въпрос, който жирналистите трябва да им зададат след поредното заседание. Разбира се и задължителния въпрос, кога Паздеров ще подаде оставка?
22.
Родител
19.01.2022 13:04:11
5
59
То голямо заседаване,голямо нещо!Децата и учителите окапват,а те не могат да вземат решение.Срам и позор!
21.
Абе
19.01.2022 13:01:25
1
28
Какви са тези болници с има няма 50 легла... в даскало в една стаичка на слагат 30 ученика.. 50-60 когато има сливане на часове...та са болни ли няма стаи и легла..
20.
до 16
19.01.2022 12:51:30
12
49
Тъпако, от тая лека настинка, вече две седмици не мога да се оправя. Ела да заместваш в училище ти.
19.
учител
19.01.2022 12:50:17
5
92
Работя като учител в бургаско училище. От около седмица имам грипоподобни симптоми, като теста ми е отрицателен. Понеделника преди да се разболея изпратих вкъщи дете, което очевидно беше доста болно. Неговите съученици (не съм класен ръководител на този клас) ми разказаха, че родителите му вкъщи са болни с ковид, с положителни тестове и са в карантина. Въпреки това никой не е направил нищо по въпроса той да бъде отстранен и изпратен да се лекува... В задачата се пита какво този младеж прави на училище? Той дори не искаше и да си ходи и намекна, че вкъщи родителите му, ще създадат проблеми, задето се е прибрал... Отделно, когато отидох при личната си лекарка, тя ми разказа как от 10 болни деца, родителите само на 1 се "съгласяват" за тест. Останалите просто им вземат по някоя бележка или директно си ги изпращат на училище. Еми, сори хора, ама нито Киро, нито Бойко, нито Радев са ви виновни. Вие сами сте си прости и сами ни затривате. Вината е у вас.
18.
До дебила с коментар 16
19.01.2022 12:48:30
14
45
Дано леката настинка да подмине теб, твоето семейство, близки и приятели.
Иначе, гледам олигофренията и дебелизма не са те подминали и ги караш тежки.
При 33000 погребения и сигурно още толкова за липса на лечение заради такива морони като тебе хората мрат.
17.
123
19.01.2022 12:48:15
2
28
Първо пише че утре ще се заседава, а после пише че е в момента и по късно ще има новини, кое от двете е?
16.
.
19.01.2022 12:45:01
67
16
Не мога да повярвам колко хора все още са наплашени от тази лека настинка почти 2 години станаха вече. Като чета тук коментарите, защо се чакало до утре, още днес да се затваряло всичко?! Защо, защото на 5 човека на кръст им е текнал сопола и са се изкашляли ли? Това се случва абсолютно всяка една година в зимните месеци. Хора, моля ви успокойте се. Няма пандемия и никога не е имало. Който го е страх да си седи вкъщи. И без това вече 2 години всичко е в пълен застой, не виждам смисъл да пропиляваме още една заради някаква лека настинка с над 99% шанс за оцеляване.
15.
Сленг
19.01.2022 12:42:30
5
29
Ало щаба какво правим мислете с главите си
14.
*********
19.01.2022 12:37:40
2
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
13.
до ало Щаба-Комитета
19.01.2022 12:34:40
6
9
Как така са изчезнали?
Безследно ли?
Да не са гербаджии?
12.
ЩАБЪТ
19.01.2022 12:33:20
10
17
Няма да е зле да приемем да изкараме извън закона партия Герб
11.
Родител
19.01.2022 12:24:20
6
45
Градина Детелина в Поморие, има деца с ковид, а групите си работят. Защо???Как да сме спокойни и да си пращаме децата на градина? Мерки не се спазват.
10.
*********
19.01.2022 12:22:07
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
9.
От кога
19.01.2022 12:16:33
50
18
Нормалните зимни настинка, познатите стари форми на грип т.н. влизат като активни участници в ковидцирка??
Разсополовиш се малко, предрешена два пъти и опааа- ковидиотизъм!
Офффф.....
8.
Чичо Митя
19.01.2022 12:13:08
6
26
Пак се услушва
7.
ало Щаба-Комитета
19.01.2022 12:12:29
6
58
Днес още двама учители изчезнаха а не са от тези дето боледуват. Станаха 8 изчезнали и един от оцелелите замества 3-ма. Качество на учебния процес 0%!
Положението наистина е много зле!
6.
Въпрос
19.01.2022 12:10:02
10
26
От какво са “заразени” напълно здрави хора?
5.
КороноТъпак
19.01.2022 12:05:08
13
42
Четвърто Правителство посреща Пета вълна от вече познато заболяване а резултата е ... ПАТЕТА В КЪЛЧИЩА !

Правителството на Кирчо Тъпото обаче се очертава като шампион с невероятното си граничещо с безумие хрумване ДА БРОИ ЗАЕТОСТТА НА ИНТЕНЗИВНИТЕ ЛЕГЛА !?
Харвардска гениалност !
И тъй като те не са константа а непрекъснато се разкриват нови и нови (не че има ефект за болните от това при смъртност там над 90%) ТО НИКОГА по плана на Кирчо ПетковИЧ няма да се затвори нищо.

Паника, слухове, Щабове, Апокалипсис.

Все едно през зимата и преди Ковида е нямало грипни ваканции ли ?
4.
Дърт комуняга! Овчарчето Калитко!
19.01.2022 11:58:56
14
40
Комунистът си е комунист! Тежка гемия! Чак утре щял да свиква заседание! За комуниста човешкият живот не струва нищо!
3.
Идиоти
19.01.2022 11:47:53
13
79
В училищата е мор! Чакате на 100 процента да се разболеем и да започнем да измираме ли?!
2.
Vania Ivanova
19.01.2022 11:44:34
9
85
Има много болни деца и учители. Всеки ден е от значение. Защо утре, а не днес ?
1.
???
19.01.2022 11:43:19
5
46
Информацията е изключително противоречива! 116 заразени ученика вчера,а РЗИ регистрирал спад?! За какво плато става дума при рекорд по новозаразени???
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40 Почина бивш депутат Почина бивш депутат Последното сбогом с Юлий Славов ще бъде утре, 28 юни, от 12:00 часа в църквата на Централните пловдивски гробища
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори